Adam Michnik. Biografia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
L'invention du politique: Une biographie d'Adam Michnik
978-83-08-04107-9
Holmes

Znakomicie napisana przez francuskiego politologa, ekonomistę i dyplomatę pierwsza biografia Adama Michnika, będąca zarazem wielkim historycznym freskiem Polski ostatnich dziesięcioleci. Świetnie udokumentowana polityczna droga, emigracyjne doświadczenia, losy rodzinne, przyjaźnie, wątki osobiste, szeroki krąg ludzi, z którymi Adam Michnik stykał się i współpracował. Autor opisuje dzieciństwo...

Świetnie udokumentowana polityczna droga, emigracyjne doświadczenia, losy rodzinne, przyjaźnie, wątki osobiste, szeroki krąg ludzi, z którymi Adam Michnik stykał się i współpracował. Autor opisuje dzieciństwo Michnika, jego szkolne przyjaźnie, pierwszy kontakt z polityką, doświadczenia roku 1968, więzienie, wyjazdy na Zachód, KOR. Czasy „Solidarności”, okrągłego stołu, tworzenia „Gazety Wyborczej”.

Paprykarz Szczeciński | 2013-03-19

Moim zdaniem ta książka jest jak najbardziej dla polskiego czytelnika. Gdzie w tej książce są "same komunały"?! Na ponad 400 stronach?! Książka jest ciekawa, wartko napisana, obiektywna. Dla mnie najciekawsza cześć to opis młodości Michnika-niezły z niego był buntownik ;)

Marek | 2012-10-27

Ta książka raczej nie jest dla polskiego czytelnika, po prostu niewiele się dowie. Same komunały...

n99 | 2015-09-11
Przeczytana: 10 września 2015