SPYxFAMILY tom 7

Waneko
2021-10-19
2021-10-19
Amelia Lipko
komedia kryminał romans siły nadprzyrodzone akcja shounen manga

Polecam

Polecam

Jakie to szczęście, że w tej serii istnieje Bond. On wnosi tyle radości i śmiechu, że aż robi mi się ciepło na sercu. I jest prawie tak memiczny jak Anya. Coś pięknego.
Do tego mamy jeszcze sporo Damiena i w sumie dobrze, bo warto poświęcić więcej uwagi tej postaci. On też zapewnił mi sporo rozrywki.

Fajne jest także to, że wszystkie postacie są interesujące i świetnie się uzupełniają. Nowy członek rodziny to pies, który posiada zdolność przewidywania przyszłości i wabi się Bond. Taki zwierzak pasuje jak ulał do reszty rodzinki i gwarantuje masę dobrych gagów. Mamy na przykład scenę, gdzie Bond wykrywa, że zjedzenie posiłku przygotowanego przez Yor zakończy się śmiercią. Pies stara się ze wszystkich sił uniknąć niebezpiecznego dania, przez co tworzy spore zamieszanie. Podobnych sytuacji jest masa i interakcje pomiędzy bohaterami wychodzą wyśmienicie.

2029

Zmierzch cały czas mocno skupiony jest na swoim głównym zadaniu. W końcu udaje mu się nawiązać pierwszy kontakt z „celem”. Do wykonania misji jednak jeszcze bardzo daleka droga, wymagająca uwagi i poświęcenia. Ponadto nie może on wyjść z roli odpowiedzialnego ojca i męża, aby nie spalić swojej przykrywki. Pozostali członkowie rodziny (włącznie z psem),również mają swoje mniejsze lub większe kłopoty, które mocno zaintrygują czytelnika.

Siódma część komediowo-szpiegowskiej serii zdecydowanie nie zwalnia tempa i nadal serwuje odbiorcy dawkę porywającej treści. Tomik podzielony jest tu na kilka rozdziałów, skupiających się na konkretnych bohaterach i ukazujących ich (nie)codzienne problemy. Obok głównych postaci, swoje pięć minut (zgodnie z grafiką na obwolucie) ma tutaj również Damian, którego dziecięce życie wcale nie jest takie pozbawione trosk. Obok tego epizodu czytelnik prześledzi również perypetie Bonda (psa),zobaczy jak Anya stara się być dobrą uczennicą czy będzie miał okazję widzieć w akcji brata Yor. Siedem różnych „misji”, z których każda epatuje widowiskowością, dramatyzmem i świetnym humorem – nikt nie powinien mieć więc powodów do narzekania. Autor jak do tej pory do perfekcji opanował wykorzystywanie różnych elementów gatunku, nie pozwalając, aby któryś z nich dominował nad pozostałymi. Dzięki temu cały czas udaje mu się zachować lekki klimat opowieści, która momentami dotyka dość poważnych i trudnych spraw.

Ten tom dla mnie jest nieco słabszy niż pozostałe, ale nadal dobrze się na nim bawiłam. Jest słabszy, ponieważ mamy mało Loida, Yor i Anyi. Za to autor skupił się na pobocznych postaciach, takich jak Damian (kolega z klasy Anyi),Franky'm (informatorze Loida) i Yurim (bracie Yor). Fajnie było dostać coś o nich, ale czekam na moją ulubioną trójkę.
Końcówka interesująca, bo pokazuje, że kolejny tom będzie rozgrywał się na statku wycieczkowym. Mam nadzieję na minimalny powrót wątku romantycznego, bo tutaj go nie było.

Końcówka interesująca, bo...

O wiele lepszy niż poprzedni tom. Tam rozdziały o tenisie były męczące. A tutaj już nie było czegoś tak męczącego. Co rozdział to było co innego.

MISJA SIĘ ROZKRĘCA

Oczekiwanie na ten tomik „Spy×Family” dłużyło się niemiłosiernie, ale w końcu jest. I jak zawsze jest znakomity, zabawny i wciągający. Bo to manga, która ma zarówno ciekawą treść, jak i świetny humor, masę uroku i po prostu wyśmienite wykonanie i potrafi uwieść tych, którzy nie przepadają za szpiegowskimi schematami, których tu na szczęście jest jak na lekarstwo.

Misja Zmierzcha wreszcie się rozkręca! Dzięki ostatnim wydarzeniom, udaje mu się w końcu spotkać z Donovana! Tylko czy takie spotkanie może coś w ogóle zmienić i pomóc mu dowiedzieć się czegoś więcej? I co jeszcze czeka na naszych bohaterów? Bo jak wiadomo szkolne życie Anyi i reszty też nie jest wolne od problemów…

MISJA SIĘ ROZKRĘCA

• Manga