Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpracować tych, którzy tobą manipulują

Okładka książki Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpracować tych, którzy tobą manipulują Thomas Erikson
Thomas Erikson Wydawnictwo: Wielka Litera poradniki
Małgorzata Maruszkin

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Dobra pozycja dla tych, którzy potrzebują solidnego kopa, żeby zakończyć relację z toksycznymi ludźmi. Poza tym tak naprawdę jest mało naukowa i bardziej opisuje osobiste doznania autora z tego typu ludźmi niż obiektywne fakty. Interesująca, ale szału nie ma, dużo więcej wyniosłam z książki Roberta Hare, do którego zresztą tutaj autor też nawiązuje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

ciekawa kontynuacja teorii DISA(C). Psychopaci są wśród nas. celuję w przesłuchanie reszty książek z tej tematyki, ale czuję, że trzeba to robić z przerwami, żeby temat się nie znudził, lub żeby nie szukać kolorów tam, gdzie ich nie ma ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobrze, że wybrzmiało "jeżeli martwisz się, że sam/a możesz być psychopatą - to nie jesteś, bo psychopata nie odczuwa emocji". Inaczej, po kilku rozdziałach zaczęłabym się martwić. Przystępny język sprawia, że książka jest łatwa w odbiorze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Spodziewałam się czegoś więcej. Podejrzewam, że może nie każdy, ale wielu ludzi zna typu ludzkiego charakteru takie jak sangwinik czy choleryk. Nie stanowi to wiedzy tajemnej. I każdy wie, jak reaguje cholery na coś co nie idzie po jego myśli. Tak samo wielu ludzi wie, jak manipulować najpierw rodzicem, nauczycielem potem partnerem jak się chce, żeby na coś wyraził chęć, a wiadomo, że tak na prawdę nie ma na to ochoty. I w tej książce jest generalnie o tym. Nie ma tu niczego o psychopatach, a raczej przykłady są ze zwykłego życia. Jest o manipulatorach większych i mniejszych, prywatnych i służbowych i trochę o tym jak się im nie dać.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Początek wciągający, ale jakoś od połowy strasznie się męczyłam.

Początek wciągający, ale jakoś od połowy strasznie się męczyłam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rozumiem zamysł autora i fakt, że książka miała być zapewne zrozumiała dla osób niezaznajomionych z tematem, jednak.. niedosyt pozostał.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka otwiera oczy na wiele aspektów. Dla mnie osobiście jest to skarbnica wiedzy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie porwała mnie ta ksìążka. Jakieś pojęcie o problemie daje, ale dla mnie zbyt powierzchowne. No i trochę drażniła mnie teoria kolorów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra pozycja, która uzmysławia jak bardzo się od siebie różnimy. Po jej przeczytaniu możemy zupełnie inaczej spojrzeć na otaczających nas ludzi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dzięki tej książce jestem w stanie lepiej rozpoznać charaktery osób z którymi mam do czynienia. Osobiście jestem zwolennikiem teorii przedstawianej przez autora

1 019
  • 2019
  • 2020
  • Audiobooki
  • Audiobook
  • Psychologia
  • 2023

Thomas Erikson Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpracować tych, którzy tobą manipulują Zobacz więcej