Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpracować tych, którzy tobą manipulują

Okładka książki Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpracować tych, którzy tobą manipulują
Thomas Erikson Wydawnictwo: Wielka Litera poradniki
2020-12-28
Małgorzata Maruszkin
Małgorzata Maruszkin

więcej Więcej

Model DISC bardzo dokładnie i zrozumiale przedstawiony, ale czy autor wystarczająco skupił się na psychopatach jak wskazuje tytuł? Niezbyt.

Czy czegoś dowiedziałam się z tej książki? Tak, zdecydowanie - poznałam model DISC i kolory osobowości.
Co więcej? Hm. Cała reszta w tej książce wydaje się zbędna i napisana tylko po to, żeby czymś zapełnić strony (anegdoty z życia autora).
Ok, może po prostu nie umiem czytać poradników i czerpać z nich wiedzę?
Tak czy siak - nie sądzę, abym po lekturze potrafiła rozpoznać...

To nie jest książka o psychopatach, tylko raczej trudnych i uporczywych ludziach, którzy czasami mogą mieć psychopatyczne cechy. Słowo "psychopata" zostało, więc raczej zastosowane w znaczeniu bardzo potocznym.
Nie pasuje mi też to rozbicie typów ludzi na kolory.
Książka raczej dla osób, które niewiele wiedzą na temat psychologii i chcą taki prosty poradnik. Prywatnie...

Jakością odbiega od reszty książek autora. Ksiazka zawiera podstawowe zachowania psychopatow, test do sprawdzenia, czy ktos spełnia kryteria.

Bardzo przydatny poradnik. Polecam

Miejscami nieco męcząca. Napisana w taki sposób, że właściwie kolory pasują do każdego. Jednak nie jest to jakiś podręcznik do psychologii, więc siłą rzeczy musi być uproszczony i ma się tę książkę dobrze czytać. I raczej tak jest.

Szczerze zachecam do przeczytania tej pozycji. Znalazłam w niej ogrom informacji, które otworzyły mi oczy na fakt, jak bardzo skomplikowane mogą być relacje międzyludzkie. Przede wszystkim autor odpowiada na następujące pytania:
*Czym różnią się cztery profile osobowości?
*Do którego profilu należysz ty?
*Kim jest psychopata, a kim manipulator?
*Jak rozpoznać psychopatę,...

Pozycja przesycona powtarzającymi się anegdotami, których sedno można by sprowadzić do jednego stwierdzenia — psychopaci są źli, manipulują i biada temu, kto znajdzie się na ich radarze.
Dobre moim zdaniem jest to, że autor zaznajamia czytelniczki/czytelników z modelem DISC, techniką okna Johari czy skalą skłonności psychopatycznych Hare’a. Jednak mnogość dennych...

Wniosek z tego taki, że i tak ich nie rozpoznamy.

Książka dużo miejsca poświęca na analizę osobowości ludzi za pomocą metody DISC, nie oferuje jednak nawet podstawowego testu, który czytelnik mógłby wykonać samodzielnie, żeby się lepiej zorientować w "profilach, słabostkach, strategiach". Trochę ciekawostek, dużo uproszczeń i skrótów myślowych, bardzo konserwatywna wizja świata i raczej mało sympatii do kobiet ("żona...

• 2020
  • 2019
  • Psychologia
  • Audiobooki
  • Audiobook
  • 2021

Thomas Erikson Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpracować tych, którzy tobą manipulują Zobacz więcej