Żubr Pompik. Wyprawy. Wszędzie dobrze, ale w puszczy najlepiej

Okładka książki Żubr Pompik. Wyprawy. Wszędzie dobrze, ale w puszczy najlepiej Tomasz Samojlik
Okładka książki Żubr Pompik. Wyprawy. Wszędzie dobrze, ale w puszczy najlepiej
Tomasz Samojlik Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Żubr Pompik. Wyprawy (tom 23) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Żubr Pompik. Wyprawy (tom 23)
Media Rodzina
2021-09-15
2021-09-15
24 min.

Okładka książki Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach Monika Michaluk, Witold Przewoźny, Michał Stachowiak
Etnogadki, opo... Monika Michaluk, Wi...
Okładka książki KAP, CAP, CHLAP i inne wierszyki logopedyczne Agnieszka Frączek, Artur Gulewicz
KAP, CAP, CHLA... Agnieszka Frączek,&...
Okładka książki Gabinet dinozaurów Lucy Brownridge, Carnovsky
Gabinet dinoza... Lucy Brownridge, Ca...

Już się przyzwyczaiłam do tego, że Żubr Pompik co jakiś czas zabierał nas do kolejnego Parku Narodowego w Polsce. Wiedziałam jednak, że nadejdzie dzień powrotu i rozstania. I ten dzień właśnie nadszedł. Niedawno ukazała się 23 część z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”. Nasz przyjaciel odwiedził już wszystkie parki narodowe razem ze swoimi rodzicami i z siostrą Polinką. W ostatniej części zwierzęta wracają do Białowieskiego Parku Narodowego. Sama książeczka, niewielka, niepozorna, nie za gruba, ma taką samą formę jak pozostałe. Jest symbol parku, kilka konkretnych informacji na temat tego miejsca, na środku oczywiście mapa ze wszystkimi parkami narodowymi w Polsce, na końcu krótki sprawdzian czytania ze zrozumieniem – czyli:co dzieci zapamiętały z danej wyprawy. Jak Puszcza Białowieska przywitała swoich mieszkańców, czy zwierzęta ucieszyły się z powrotu do domu, jak zareagowały inne znajome żubry z żubrzego stada? Dzieci mogą tutaj odwiedzić pierwotny las, poznać jego cechy charakterystyczne, kilku jego wybranych mieszkańców. Należy do nich rzekotka, mała żabka, która zimę spędza w błocie. A jeśli ktoś poczuje niedosyt, zatęskni za sympatycznymi żubrami, zawsze może wrócić do tych książek, które nas samych inspirują do podróży po Polsce. Oprócz tego przypominam, że przygody Pompika zostały zawarte również w innych książkach, większego formatu, z większą ilością tekstu. Do tego ukazały się też kartonowe książki z okienkami dla najmłodszych.

Finał wędrówki.

Żubr Pompik i jego najbliżsi docierają powoli do końca swojej długiej wędrówki po polskich Parkach Narodowych. Przez ostatnie lata - w miarę wydawania przez Media Rodzinę kolejnych części serii - byliśmy świadkami żubrzych podróży, które zaprowadziły rogatą rodzinkę w niejeden ciekawy zakątek naszego kraju. Gdzie spotkamy się z żubrami na końcu owej wędrówki?

Po długiej wyprawie i przeżyciu wielu przygód żubrza rodzina dociera do Białowieskiego Parku Narodowego. Żubry bardzo się cieszą z powrotu do znajomych miejsc i spotkania z sąsiadami z Puszczy. Pompik ma wrażenie, że Puszcza chce mu coś powiedzieć szelestem liści, skrzypieniem drzew, szumem rzeki… Czy z pomocą Polinki, Porady i Pomruka uda mu się rozszyfrować tę leśną wiadomość?

Seria o podróżach żubrzej rodziny to świetna okazja nie tylko do czytania, ale także do poznania ciekawych zakątków naszego kraju. Postacie z serii są niezwykle sympatyczne, a na każdym kroku poznają dodatkowo nowych przyjaciół - w każdym odwiedzonym Parku Narodowym znajdzie się bowiem ktoś, kto nawiąże z żubrami nić przyjaźni.

Ciekawa przygoda i okazja do poznania pięknych zakątków Polski - to chyba najkrótsza i najbardziej trafna ocena serii "Żubr Pompik. Wyprawy". Do tego można śmiało dodać sporą dawkę sympatii, jaką budzi rodzina żubrów z tytułowym Pompikiem na czele ;) Pozostaje cieszyć się, że takie serie dla dzieci powstają i mają się dobrze :)

Polecam!

Dziękuję Media Rodzinie za egzemplarz recenzencki.

#pompik #żubrpompik #żubrpompikwyprawy #dladzieci #parkinarodowe #tomaszsamojlik #mediarodzina #cosnapolce #booksforkids #bookstagram

Finał wędrówki.

Trochę smutno, że to koniec parkowych wypraw żubrzej rodziny... Rodzina Pompika wraca do Białowieskiego Parku Narodowego. Uwielbiam bohaterów stworzonych przez pana Samojlika!!!

Cała seria to złoto.
Lekko i z humorem poznajemy nowy park, jego główny krajobraz i mieszkańców. A poza tym mamy przygodę wędrującej żubrzej rodziny.

Tym razem Pompik z siostrą i rodzicami dotarli do końca podróży. Białowieski Park Narodowy. Dom.
Powitania, opowieści i odpoczynek. Na to czekali wszyscy (najbardziej Pomruk oczywiście). Ale! Pompik nie traci czujności. Coś się dzieje. Co puszcza chce mu powiedzieć?
Finałowy tom trzyma poziom i pięknie kończy cały cykl.
Lubimy Pompika bardzo. Polecamy

Cała seria to złoto.

• Czytam Julce
  • Biblioteka
  • Książki
  • Lit. dziecięca
  • Współpraca
  • Biblioteka 2021 Martyna

Dodaj cytat z książki Żubr Pompik. Wyprawy. Wszędzie dobrze, ale w puszczy najlepiej