Optyka dla maluchów

Okładka książki Optyka dla maluchów Chris Ferrie
Okładka książki Optyka dla maluchów
Chris Ferrie Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Uniwersytet malucha (tom 8) popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Uniwersytet malucha (tom 8)
Optical Physics for Babies
Media Rodzina
2021-05-19
2021-05-19
Miłosz Urban
literatura dla dzieci popularnonaukowa popularnonaukowa dziecięca uniwersytet malucha optyka

Uwielbiamy kolorystykę tej książeczki (oczywiście poza treścią). W bardzo prosty sposób ma przybliżyć to na czym polega postrzeganie światła. Czemu światło obija się od przedmiotu, a czemu przenikając przezeń ulega załamaniu. Oczywiście dzieciaki nie na tym się skupiają, tylko na rysunkach i strzałeczkach, ale podświadomie chłoną wiedzę, którą ma przekazać. Książka (zresztą jak cała seria) nie jest dla geniuszy, ani po to by zrobić z dzieci geniuszy; ma służyć temu by dziecko pobudzić do zainteresowania otaczającym go światem. Polecam bardzo.

Z książki dziecko pozna podstawowe pojęcia optyki: jak powstają kolory, co to jest światło, załamanie światła, jak powstaje tęcza.
Książeczka zawiera jasne i czytelne ilustracje.

Dzieciom treść książki bardzo przypadła do gustu. Z chęcią nauczyły się czegoś nowego.

Polecamy!

Książeczka zawiera jasne i czytelne ilustracje.

Polecamy!

Czy kartonowa książeczka dla dzieci może przybliżyć najmłodszym trudne, naukowe zagadnienia?
Może.
Kupujemy serię Uniwersytet Malucha odkąd powstała. Optyka nie odstaje od swoich poprzedniczek. Na przykładzie piłki (każda książka opisuje swój temat na przykładzie piłki) poznajemy podstawy optyki.
To nie jest książka, która tłumaczy. To jest książka, która ma zaciekawić. Która ma skłonić do szukania czegoś więcej. Dlatego polecam rodzicom się dokształcić albo szukać odpowiedzi z dzieckiem :)

Polecam Waszej uwadze całą serię. Nauka, proste obrazki i porządne wykonanie. Hit

Może.
To nie jest książka, która tłumaczy. To jest książka, która ma zaciekawić....

Seria Uniwersytet Malucha to książeczki naukowe wprowadzające najmłodszych czytelników w świat różnych dziedzin nauk ścisłych np. astrofizyki, optyki, technologii kosmicznej, fizyki jądrowej i innych. Seria zawiera proste wyjaśnienia trudnych zagadnień przy pomocy kolorowych obrazków. Całość jest czytelna i fajnie podana. A tematy z pewnością oryginalne. Nie znam na polskim rynku podobnych pozycji skierowanych dla najmłodszych i podanych w ten sposób.

Optyka dla maluchów to kolorowe i przystępne wprowadzenie do zagadnień optyki liniowej. Czytelnicy poznają różnice między odbiciem a załamaniem i dowiedzą się jak powstaje cudnie kolorowa tęcza.

Książeczki z serii są bardzo ciekawe, a mali geniusze z pewnością będą zadowoleni.

"Proste wyjaśnienia trudnych zagadnień" dla najmłodszych czytelników są przedstawione w książkach z tej serii w sposób na prawdę bardzo prosty.
Dodatkowo proste schematyczne ilustracje pomagają rodzicom wytłumaczyć dlaczego czerwona piłka jest widziana jako czerwona, kiedy światło się rozszczepia, dlaczego tęczę widzimy tylko kiedy świeci słońce i pada deszcz.

Na początku myślałam, że takie rzeczy nie są jednak dla dzieci, dopóki mój syn nie kazał mi jej czytaj kilka razy pod rząd. Dodatkowo okazało się, że rzeczywiście prosty sposób przedstawienia tych zjawisk przemawia do dzieci. To na pewno nie ostatnia "naukowa" książka dla dzieci, która się u nas pojawiła😍

Na początku...

Książeczka z twardą okładką dla małych geniuszy. W prosty i przejrzysty sposób napisana jak i zilustrowana. Dzieci z ciekawością czytają i oglądają książeczkę. Polecam każdemu rodzicowi malucha. W końcu czasem wystarczy iskra aby rozpalić umysł dziecka.

Optyka dla maluchów" to z serii Uniwersytet Malucha to kartonowa książeczka z przejrzystymi ilustracjami ktora w łatwy i kolorowy sposób przedstawiają podstawy nauk ścisłych👍 książka opisuje min. jak powstaje tęcza. Kolorowe ilustracje bardzo zainteresowały syna. Nie przypuszczałam, że będzie tak zafascynowany. Serdecznie polecam tą serię bo pomimo dość poważnych tytułów książeczki są świetne ❤

Mamo a skąd się bierze tęcza?
Pomyślicie banał, prawda? Słońce świeci, deszcz pada i już.
Ale co powiecie gdy Maluch spyta ale jak DOKŁADNIE to się dzieje?

Chris Ferrie (tak, to ten sam od m. in. "Ośmiu małych planet") przybywa z odsieczą i udziela odpowiedzi. Robi to w tak prosty sposób, że nawet dla największego laika pojęcie dyspersji, załamania i rozszczepienia światła staje się jasne i klarowane.
Autor, prywatnie ceniony naukowiec i ojciec czwórki dzieci twierdzi, że nigdy nie jest zbyt wcześnie, aby zacząć zaznajamiać Maluchy z fantastycznym i wydawać by się mogło trudnym światem Nauki przez wielkie N. Okazuje się, że skomplikowane zjawiska da się wyjaśnić i przedstawić w bardzo przystępny sposób.

Książeczka wprowadzająca zagadnienia optyki liniowej jest kolejną pozycją z edukacyjnej serii Uniwersytet Malucha i naprawdę nadaje się już dla najmłodszych adeptów świata wiedzy i nauki. Ma niewielki format, idealny dla małych rączek, jest całokartonowa, a zawarte w niej minimalistyczne ilustracje umieszczone na białych stronach skupiają uwagę małego czytelnika. Dotychczas w tej serii ukazały się
Fizyka kwantowa,
Fizyka jądrowa,
Teoria Względności,
Chemia Organiczna,
Technologia Kosmiczna oraz
Optyka dla Maluchów właśnie
i Astrofizyka

Brzmi poważnie i skomplikowanie? Być może, ale zajrzyjcie i kto wie może przekonacie się, że czasem "wystarczy iskra aby rozpalić umysł dziecka".

Mamo a skąd się bierze tęcza?
Pomyślicie banał, prawda? Słońce świeci, deszcz pada i już.
Ale co powiecie gdy Maluch spyta ale jak DOKŁADNIE to się dzieje?

Seria "Uniwersytet Malucha" to zbiór książeczek, które uczą przez zabawę. Tom ósmy został poświęcony optyce. Chris Ferrie wyjaśnia tutaj różnice między odbiciem światła a jego załamaniem oraz przedstawia proces powstawania tęczy.

Uwielbiamy z Bobisiem takie książeczki! Oczywiście pierwszym i najważniejszym plusem na chwilę obecną jest to, że są to książeczki kartonowe. Dzięki temu Bobiś może sam przeglądać książkę, a ja nie muszę obawiać się, że zaraz zostanie zniszczona. Na uwagę zasługuje również minimalizm. Informacje zostały tutaj przedstawione w formie krótkich zdań, ale idealnie wyjaśniają zagadnienia. Szata graficzna nie wprowadza zamieszania i jest delikatna.

Uważam, że takie książeczki są potrzebne w biblioteczkach dzieci. Starszaki mają okazję dowiedzieć się nieco więcej o otaczającej je rzeczywistości. Dla niektórych mogłoby wydawać się, że temat nie będzie ciekawy. Ale kto z nas wie, co tak naprawdę siedzi w naszych pociechach? Czy za jakiś czas nie zostaną sławnymi naukowcami? Może wynajdą coś, co będzie nam niezbędne do życia? Pokażmy im, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki i dopingujmy ich w ich rodzących się pasjach.

• Popularnonaukowe
  • Poradniki, Popularnonaukowe
  • Wiek 1-3
  • 4 lata
  • Biblioteka
  • Może kiedyś

Dodaj cytat z książki Optyka dla maluchów