Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat

Okładka książki Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat Tim Marshall
Tim Marshall Wydawnictwo: Zysk i S-ka popularnonaukowa
popularnonaukowa
The Power of Geography
Zysk i S-ka
2021-09-21
2021-09-21
2021-10-01
Filip Filipowski
reportaż geografia świat futurologia geopolityka przyszłość

Kolejna porcja bardzo pożywnej strawy w temacie światowej geopolityki okraszonej nutką historii i geografii. Czy gorsza od "jedynki"? Inna, po prostu ale równie wartościowa. Krótko, treściwie, ze świetnie wywarzonymi proporcjami. Pożywił się człowiek w temacie i oświecił bezcenną wiedzą szczególnie w przypadku Australii, Etiopii i Sahelu, wiedza o tym ostatnim przydałaby się każdemu europejczykowi. Z kolejną pozycją autora nie zamierzam za długo czekać. Co do tej to warto, po prostu.

Bardzo ciekawa analiza świata przez pryzmat geografii.

Bardzo ciekawa analiza świata przez pryzmat geografii.

Kontynuacja książki "Więźniowie geografii". Tak samo jak jej poprzedniczka, książka rewelacyjna, potężna dawka wiedzy o różnych państwach i ich wpływach w grze międzynarodowej.

Interesująca książka na temat wpływu geografii i klimatu na politykę prowadzoną przez poszczególne państwa. Jest to dobre uzupełnienie "Więźniów geografii". Informacje przedstawione są w ciekawy sposób, przez co nie można się nudzić podczas czytania.

fantastyczna książka tłumacząca wydarzenia na płaszczyznach gospodarczej, politycznej, biorąc pod uwagę czynniki geograficzne, kulturowe i inne

Tego nie nauczycie się w szkole.
Książka bardzo podobna do Więźniów Geografii, raczej nie dowiecie się z niej tego co jest w podtytule (jak będzie wyglądał świat w przyszłości),ale czyta się to bardzo przyjemnie. Można w łatwy sposób zrozumieć to, co się dzieje wokół nas.

Tego nie nauczycie się w szkole.

Traktowałbym ten tytuł jako uzupełnienie "Więźniów geografii". Tym razem spojrzenie z perspektywy "graczy" aspirujących.

Przyzwoita kontynuacja pierwszego reportażu. Powtarzających się informacji mogłabym naliczyć na palcach jednej ręki (raczej krótkie wzmianki niż długi opis). Jak najbardziej polecam

Fajna, choć dla geografa dość chwilami oczywista, ale dla laika - super.

Fajna, choć dla geografa dość chwilami oczywista, ale dla laika - super.

Niejako kontynuacja więźniów geografii tego samego autora, są tu ujęta państwa i obszary nieujęte w tamtej pozycji (Australia, Iran, Arabia Saudyjska, Zjednoczone królestwo, Grecja, Turcja, Sahel, Etiopia, Hiszpania oraz Kosmos) Jest szybkie streszczenie historii tych obszarów, jest opis uwarunkowań geograficznych, jest wytłumaczone jakie mają znaczenie te obszary dla światowych mocarstw.
Pozycja godna polecenia.

• Popularnonaukowe

Tim Marshall Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat Zobacz więcej