Złamana Laleczka Part II

Okładka książki Złamana Laleczka Part II Katarzyna Piątek
Okładka książki Złamana Laleczka Part II
Katarzyna Piątek Wydawnictwo: Piątek Katarzyna Cykl: Złamana Laleczka (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Złamana Laleczka (tom 2)
Piątek Katarzyna
2024-03-08
2024-03-08

Z niecierpliwością czekałam na kontynuację laleczki, bo tom pierwszy zaskakiwał mnie co rozdział i byłam megazadowolona z historii, jaką wymyśliła Autorka.

A tom 2 okazał się również strzałem w dziesiątkę. Bo, pomimo że jest mniej brutalnie pojawiają się sceny, gdzie bohaterka musi walczyć po raz kolejny o siebie.

Aria stała się po wszystkich przejściach dużo silniejsza kobietą, która umie zawalczyć o siebie i się nie poddawać. W tym tomie ma ochotę na zemstę i nią żyje. Nie użala się nad sobą tylko żyje dalej.

Cole po zaginięciu dziewczyny jej szuka i dzięki temu dowiaduje się wiele rzeczy o swojej i o dziewczyny rodzinie.

Książka nie jest gruba, więc czyta się ją bardzo szybko, a że jest wciągająca i napisana przyjemnym stylem to wydaje mi się, że błyskawicznie naraz każdy książkę, by przeczytał. Dzieje się wiele od porwań, gwałtów, tortur do śmiesznych scenek i namiętną erotyką. Autorka wyważyła każda emocje w książce, tak, by niczego nam nie zabrakło.

Złamana Laleczka ma dwa oblicza, które warto poznać. A ja zapewniam, że skradnie wam ona nie tylko czas, ale i duszę.

Aria stała się po wszystkich przejściach dużo silniejsza...

✨✨✨✨ Recenzja ✨✨✨✨

Katarzyna Piątek " Złamana laleczka " #2
@katarzyna.piatek.autorka

Cykl: Złamana laleczka #2

Wydawnictwo : Katarzyna Piątek

✨✨✨✨✨✨✨✨✨

" Naiwni biedacy, chcieli uczynić ze mnie uległą laleczkę, a tym czasem zupełnie nieświadomie stworzyli potwora..."

"Złamana laleczka 2" to drugi tom historii o Arii.. Tutaj poznajemy dalsze losy Arii po tym, jak przeszła przez wiele trudności..

Styl autorki jest naprawdę niesamowity.. Od samego początku, wprowadza nas w świat Arii z pełnym napięcia i tajemniczości.. Opisuje miejsce, w którym Aria się znajduje, używając jasnych i obrazowych opisów, które sprawiają, że czujemy się tak, jakbyśmy tam byli.. Czujemy strach i niepewność, ale jednocześnie też wiarę w siłę Arii..

Później, gdy Aria trafia poraz kolejny do tajemniczej organizacji, autorka buduje napięcie, pokazując nam, że Aria nie jest już tą samą niewinną dziewczynką.. Opisuje jej determinację i siłę w obliczu przeciwności losu.. Autorka umiejętnie ukazuje wątpliwości, które atakują Arię, ale jednocześnie pokazuje nam, że jej opór nie słabnie..

Książka pełna emocji, niepewności i tajemnic, które trzymają czytelnika w napięciu.. Autorka zgrabnie buduje atmosferę grozy i tajemnicy, sprawiając, że nie możemy się oderwać od lektury.. Chcemy poznać więcej tajemnic i dowiedzieć się, jak główna bohaterka poradzi sobie w tej trudnej sytuacji..

" I tak była prawda. Cole już dawno temu skradł mi serce i od tamtej chwili należało ono do niego. Jednak teraz posiadł on także moje ciało i duszę..."

Arii po wielu trudnościach wraca do względnie normalnego życia..

Wkrótce Aria zostaje wciągnięta w wir kolejnych zdarzeń.. Budzi się w zimnej, betonowej celi, ale tym razem nie czuje takiego przerażającego strachu jak za pierwszym razem.. Wewnątrz czuje, że to, co się wcześniej wydarzyło, było tylko wstępem do prawdziwego koszmaru, który nadchodzi...

Jednak niespodziewanie pojawia się osoba, której Aria wcześniej uważała za wymyśloną..

Dziewczyna nie jest już, ta samą niewinną dziewczynką..
Aria jest zdeterminowana, by przeciwstawić się swoim oprawcom i walczyć z nimi.. Jednak im więcej tajemnic wychodzi na jaw, tym bardziej wątpliwości ją atakują komu może zaufać .

Kto stoji za uprowadzeniem Arii ?
Kto jest szefem tajemniczej organizacji ?
Jakie tajemnice wyjdą na jaw?
Czy Arii uda się uciec z tego piekła ?

✨✨✨✨ Recenzja ✨✨✨✨

Katarzyna Piątek " Złamana laleczka " #2
@katarzyna.piatek.autorka

Cykl: Złamana laleczka #2

Wydawnictwo : Katarzyna Piątek

✨✨✨✨✨✨✨✨✨

Bardzo długo czekałam na kontynuację historii o Arii. Na szczęście, wszystko się w końcu udało. W tym miejscu, ogromne gratulacje dla Autorki.

No właśnie, pamiętamy, że Aria przeszła przez piekło. Minęło trochę czasu, wszystko wróciło na odpowiednie miejsce, oczywiście na tyle, na ile mogło. Brzmi dobrze, prawda? Cóż, nie na długo. Najgorszy koszmar powraca, a bohaterka znów trafia w miejsce, które stało się jej najgorszym koszmarem. Tym razem będzie inaczej, jeszcze gorzej, bardziej boleśnie i przerażająco, jednak i Aria jest już zupełnie inną osobą. Tak, ta przemiana jest tu doskonale widoczna.

Przed rozpoczęciem czytania, warto zapoznać się z krótkim ostrzeżeniem, które napisała Autorka. Historia Arii porusza bolesną tematykę, która (niestety) nie jest obca w prawdziwym życiu. Dlatego właśnie jeszcze bardziej szarpała za moje wewnętrzne struny.
Dodatkowo boli fakt, że bohaterka ponownie musiała przejść przez piekło.

Autorka stworzyła historię, która przepływa przez każdy zakamarek umysłu i sprawia, że czyta się ją szybko, aby rozwiązać wszystkie sprawy. Uwielbiam zwroty akcji, które zafundowała, przy jednym z nich, moje serce stanęło. Jeśli ktoś już czytał książkę i zechce się dowiedzieć, który to moment, na pewno się nim podzielę.

Mogłabym opisać tę książkę, dzieląc ją na dwie części.
W pierwszej skumulowane zostały właśnie najbardziej bolesne aspekty. Przepełniona jest całym złem organizacji. Brutalna, dosadna, sprawiająca, że człowiek ma ochotę krzyczeć. Krzywda psychiczna i fizyczna grają tu pierwsze skrzypce.

Druga część pokazuje zdecydowanie łatwiejszą tematykę. Tu zrobiło się już cieplej z innych powodów. Podobało mi się, jak silną postacią stała się Aria i to, z jakiej strony został przedstawiony Cole.
Myślę, że wielu czytelników może uważać, że po tym, co się stało, wszystko dzieje się zbyt łatwo, za szybko. Cóż, może to być prawda, niemniej jednak, odczuwam tu zamysł ukazania wspomnianej przemiany bohaterki i chęć potwierdzenia, że najbardziej zniszczony człowiek, ma szansę na swoje szczęście.

To chyba będzie dobre podsumowanie. Takie optymistyczne.

💚 RECENZJA PATRONACKA 💚

"Nie chcialam przyjąć do wiadomości faktu, że po raz kolejny znalazłam się w tym przeklętym,
zapomnianym przez Boga miejscu.
Przecież się stąd wydostałam, do kurwy nędzy!
Jakim więc cudem ten koszmar rozgrywał się na nowo?!
Uniosłam z kolan głowę i omiotłam wzrokiem aż nazbyt dobrze znane mi pomieszczenie."
✨✨✨✨

Kochani dziś przychodzę do was z moim wyjątkowym patronatem, jakim jest „Złamana Laleczka 2”.
Czytaliście pierwszą część? Jeśli nie to szybko, nadrabiajcie zaległości, bo warto.
Już na samym wstępie autorka zaznacza, że jest to fabuła dla osób wrażliwych i przeznaczona dla czytelników wiekowo 18+, ponieważ zawiera sceny przemocy.
Kto czytał, pierwszy tom to wie, czego może się spodziewać. Ja jestem, w tej powieści zakochana nie będę tego ukrywać, że już od pierwszego momentu skradła moje serce. Nie mogłam się oderwać od historii Arii w żaden sposób, dopóki nie dobrnęłam do końca. Cały czas siedziałam jak na szpilkach zaskakiwana kapitalną fabułą. Książkę czyta się błyskawicznie, a do tego świetne zwroty akacji.
W tej powieści nie zabraknie wielu emocji, pożądania, mocnych scen, tajemnic, ponownego porwania, przemocy, cierpienia, jak i bólu.

Aria, kiedy już myśli, że jej życie zaczyna, się układać nagle trafia ponowne w miejsce, z którego kiedyś udało się jej uciec. Do tajemniczej organizacji. Jednak nie czuje tego samego strachu, który czuła za pierwszym razem, kiedy tam trafiła. Aria nie jest już tą samą zastraszoną, uległą laleczką, którą była teraz jest silna, waleczna i zdeterminowana.
Co się wydarzy w życiu Arii?
Jakie tajemnice wyjdą na jaw?
Czy Aria będzie w stanie ponownie uciec?
A może ktoś jej w tym pomoże?
Kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za organizacje?

Muszę wspomnieć, że bardzo podobała mi się przemiana Arii na waleczną i zdeterminowaną, a zarazem pragnącą zemsty na ludziach, którzy ją skrzywdzili psychicznie i fizycznie. Nie była już tą samą dziewczyną co kiedyś. Nie będę ukrywać też, że skóra kilkukrotnie mi cierpła ze strachu o Arię.
Cole również mi zaimponował tym, jak się troszczył o dziewczynę, a ona czuła się przy nim bezpiecznie jak przy nikim innym. Byli dla siebie wszystkim.
Czy Aria będzie mogła zaufać Cole’owi?

Nie będę, wam zdradzać za dużo musicie sami przeczytać i się przekonać.

Autorka kilka razy spuściła na mnie taką bombę, że zrobiłam wielkie oczy. 😯
Co tam się działo…

Polecam wam z całego serca. ❤️

" Witaj z powrotem w domu, laleczko. To krótkie, ale jakże treściwe zdanie wypowiedziane przez mężczyznę ze szpitala
odbiło się echem w mojej głowie.
Witaj w domu..."

⭐ 10 /10

💚 RECENZJA PATRONACKA 💚

zapomnianym przez Boga miejscu.
Przecież się stąd wydostałam, do kurwy nędzy!
Jakim więc cudem ten koszmar rozgrywał się na nowo?!
✨✨✨✨

Kochani dziś przychodzę do was z...

Już w dedykacji czytamy, że ,,Złamana laleczka 2” to książka skierowana do pełnoletniego czytelnika. Bardzo spodobał mi się cytat, który pojawił się na wstępie. Idealnie oddaje on fabułę książki.

,,Cicho, cicho, dzieci.
To nie demony, nie diabły…
Gorzej.
To ludzi”
Andrzej Sapkowski

,,Złamana laleczka 2” to intrygująca i utrzymana w mrocznym klimacie historia. W książce mamy zaskakujące zwroty akcji. Jeśli chodzi o formę pisania to książkę czytało się bardzo lekko. Szybko, sprawnie i na temat. Autorka cały czas ładuje do głowy czytelnika kolejne wskazówki i kolejne pytania, pozostawiając go z szeroko otwartymi ze zdziwienia oczami i buzią. Drogi Czytelniku na pewno wkręcisz się w akcję, trochę się zdziwisz, później zdziwisz się mocno, a na koniec dostaniesz piękne zamknięcie, bez zbędnych pytań i formalności.

Autorka w książce ukazuje jak jeden czyn ciągnie za sobą lawinę zdarzeń a skutki rozchodzą się jak fale na wodzie, wciągając w swój wir. Czytając ,,Złamaną laleczkę 2” napięcie rośnie z każdą stroną. Wydarzenia związane z porwaniem Arii dodają akcji dramatyzmu. W tej części Aria budzi się w celi, witana słowami ,,Witaj z powrotem w domu, laleczko”. Z jakimi problemami będzie musiała poradzić sobie Aria tym razem? Jakie tajemnice wychodzą na jaw? Czy Cole wiedział o powiązaniach ojca z organizacją przestępczą? Musicie przekonać się sami 🙌

,,Podskórnie wiedziałam, że wszystko, co wydarzyło się w tych murach poprzednim razem, było jedynie wstępem do tego, co miało dopiero nadejść”

W ,,Złamanej laleczce 2” fabuła to prawdziwa uczta czytelnicza. Książkę czytało mi się bardzo dobrze i zarazem szybko, nie chciałam jej odłożyć ani na moment.
Narracja prowadzona jest trzech różnych punktów widzenia, przez co poznajemy różne perspektywy. Bardzo dużym plusem jest sposób wykreowania bohaterów, niezwykle wyraźnych i mocnych charakterów. Ilość wątków nie przesadzona, tak aby czytelnik miał możliwość skupić się tylko na tym co istotne.

Co więcej, Katarzyna Piątek kończy każdy rozdział tak, że wierzcie mi, robiąc obiad podczas czytania, macie jak w banku spalone garnki. Od tej książki po prostu nie da się oderwać! W "Złamanej laleczce" mamy ciekawe zwroty akcji, zaskakujące i mrożące krew w żyłach wydarzenia, że strony uciekają jak głupie podczas czytania. A my choć chcemy więcej, to na końcu nie chcemy jej kończyć.

Gorąco polecam 💙 Warto, warto, czytajcie!

,,I jeśli wydawało ci się, że to co zaserwowaliśmy ci ostatnim razem, było piekłem, to już niedługo na własnej skórze odczujesz, w jak wielkim byłaś błędzie”

,,Cicho, cicho, dzieci.
To nie demony, nie diabły…
Gorzej.
To ludzi”