Prędkość oddechu

Okładka książki Prędkość oddechu Monika Gajos
Okładka książki Prędkość oddechu
Monika Gajos Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne książki
Wydawnictwo WasPos
2022-02-15
2022-02-15

Do czego może doprowadzić zbyt duża pewność siebie? Czy można zbudować związek,który zaczyna się od niedomówień i zatajania pewnych spraw? Czy miłość może być większa niż strach? Jak wiele jest w stanie wybaczyć i poświęcić prawdziwy przyjaciel?

Jestem typowym wzrokowcem i pierwsze w czym się zakochałam to rewelacyjna okładka😍 Gdy zaczęłam czytać okazało się,że historia dorównuje grafice. Od samego początku wciągnęła mnie na maksa. Coś świeżego,innego, mimo że są elementy gangsterki to nie jest ona głównym wątkiem co bardzo mi się spodobało. Opowieść wzbudzająca wiele emocji,bywały momenty,że łezka zakręciła się w oku. Bardzo przypasował mi styl autorki, książka wręcz czyta się sama. Polecam wszystkim fanom romansu łączonego z akcją❤ Z chęcią będę śledzić twórczość Moniki

[…]-Jest dobrze, tylko dlatego, że jesteś obok. To ty zawsze byłaś moim oddechem, Rach-szepcze mi do ucha i całuje delikatnie. -Moją siłą, energią napędową i powodem, dla którego ten oddech wciąż i wciąż nabiera prędkości. Nie zwolni tak długo, jak jesteś obok. Obiecuję[…]

Q: A czy wy macie taką siłę? Co sprawia, że was napędza?

Rachel, młoda dziewczyna, która nie dość, że straciła swoich rodziców w wypadku, to dodatkowo jej przyjaciel zmaga się z nieuleczalna chorobą. Pewnego dnia jak huragan w jej życiu pojawia się Danny. Chłopak, który para się rajdami, nielegalnymi wyścigami. Gdy Rachel go widzi coś porusza się w jej sercu. Czy pomimo czyhającego niebezpieczeństwa ta dwójka będzie razem? Tego musicie się sami dowiedzieć.

Ta lektura spakowanie zmiata z powierzchni ziemi. Oddech staje się przyspieszony tak jak auta poruszające się na torach wyścigowych. Ogień na policzkach buzuje, serce łomocze w piersi, a adrenalina rozlewa się po całym ciele. Choć kilka wypadków w książce sprawiło, że moje serce na chwile stanęło, to jednak wszystko skończyło się dobrze. Mogę normalnie oddychać, czuć i spokojnie zasnąć. Nie ukrywam, że miałam ochotę wejść do książki i trochę walnąć Danniego w twarz, bo zachowywał się trochę jak skończony idiota. Udowadniał mi prawie przez całą książkę, że to on zachowuje się jak dziecko. Jednakże w końcu doczekałam się momentu, w którym mu wybaczyłam.

Dziękuję, że mogłam przeczytać tą pozycję w tym booktourze. Mój oddech był tak szybki jak szybko samochód nabierał prędkości. Polecam.

Q: A czy wy macie taką siłę? Co sprawia, że was napędza?

Rachel, młoda dziewczyna, która nie...

Rachel Rose odkąd straciła rodziców w wypadku samochodowym w jej życiu nic już nie jest takie samo. Każde spojrzenie w lustrze, obcych ludzi lub sypiący śnieg, wciąga ją w otchłań wspomnień tego tragicznego wydarzenia.
Rachel obecnie ma tylko Thomasa, przyjaciela, który chce żyć chwilą w tych lepszych dla siebie momentach i stara się odejść na własnych warunkach.
Los drwi z dziewczyny bo i Toma chce jej zabrać. Widmo śmierci wisi nad jej przyjacielem. Gdy jego zabraknie zostanie sama, a samotność nie jest jej sprzymierzeńcem.
Tom pracuje w kawiarni, której właścicielem jest Danny Millson- mężczyzna kochający wyścigi. Danny za młodu podjął złe decyzje, a ich skutki ciągną się aż do dnia dzisiejszego. Swoim życiem może szastać, ale co zrobić gdy do niebezpiecznej gry zostaje wciągnięta niczemu niewinna dziewczyna, która chciała pomóc przyjacielowi.

„Prędkość oddechu” to jednotomowa historia, napisana przez autorkę, z którą nie miałam wcześniej styczności. Książka napisana jest w narracji jednoosobowej i taką lubię najbardziej.
Fabuła miała potencjał, ale niestety nie porwała mnie. Trochę się nudziłam, akcja toczyła się wolno. Dopiero koniec książki wywarł na mnie jakiekolwiek emocje, ale to były ostatnie kartki.
Ta książka to trochę historii o miłości, przyjaźni, tragedii z przeszłości i mafii.

Okładka książki zachęcała i pobudzała wyobraźnie, a w sumie nie sprawdziło się żadne z moich oczekiwań. Szkoda.

Mój Instargam: agnieszka_b_mua_book

Los...

Lubicie książki z szybką jazdą, wyścigami samochodowymi, złymi chłopakami? To ta książka jest idealna. Podoba mi się tutaj, że mamy dwóch bohaterów z różnych światów dziewczynę, która bardzo dużo przeszła i jest "cichą myszką" i chłopaka, który w swoim życiu namieszał i teraz musi odpokutować za wszystko. Są tutaj momenty, w których momentalnie poruszają serce. Kiedy widać, że jeden bohater już się poddaje tą druga osoba wyciąga Go ze złych myśli i podnosi tak żeby dalej walczył. Bardzo dużo zostało opisanych emocji w książce od nieśmiałości aż po pewność siebie. Bardzo polecam jeżeli ktoś jeszcze nie czytał.

~Recenzja~
Tytuł: Prędkość oddechu
Autor: @monika_gajos_
Wydawnictwo: @waspos

Rachel jako jedyna ocalała w tragicznym wypadku gdzie zginęli jej rodzice. Boryka się z bliznami nie tylko na ciele ale i na duszy. Cierpi na nocne koszmary z tego feralnego dnia. Opiekę prawną sparują nad nią wujostwo. Przez ich syna Bena dziewczynę znowu spotykają kłopot przez które musi się od nich wyprowadzić. Rachel zatrzymuje się u najlepszego przyjaciela z dzieciństwa Toma. Danny to zupełne przeciwieństwo Rachel. Lubi szybkie samochody oraz wyścigi. To mężczyzna o barwnej przeszłości prowadzi kawiarnie gdzie poznaje Rachel. Dziewczyna od początku wpada mu w oko.

Czy przeciwieństwa mogą się przyciągnąć? Jak Rachel poradzi sobie z kolejnymi złymi wiadomościami ?

"Prędkość oddechu" to emocjonalny rollercoaster. Ta historia momentami jest bardzo poruszająca. Autorka opisała w tej książce że pomimo choroby nie należy się poddawać. To było moje pierwsze spotkanie z piórem pisarki ale naprawdę bardzo udane. Styl autorki mnie oczarował. Książkę przeczytałam w mgnieniu oka. Bardzo miło spędziłam z nią czas. Polecam ogromnie ❤️

~Recenzja~
Tytuł: Prędkość oddechu
Autor: @monika_gajos_
Wydawnictwo: @waspos

Rachel jako nastolatka, traci rodziców w wypadku samochodowym, a sama trafia pod opiekę wójostwa. Nie może odnaleźć się w nowej sytuacjii, gdyż tylko ona przeżyła wypadek. Na dodatek kuzyn dziewczyny, podejmuje zle decyzje, którymi obarcza Rachel. Dziewczyna ucieka i zamieszkuje z najlepszym przyjacielem z dzieciństwa Tomem. Wkrótce dowiadują się, że chłopak jest nieuleczalnie chory., mimo tego, pracuje i stara się żyć jak do tej pory. Na drodze Rachel staje Danny szef Toma, który lubi szybkie samochody i wyścigi. Co połączy Rachel i Dan ego? Co skrywa Danny? Dowiecie się sięgając po tę książkę. Polecam

Cześć, jak mija Wam poniedziałek.
Dziś mam dla Was recenzje kolejnej współpracy, co do której trochę się zawiodłem.
" Prędkość oddechu" Monika Gajos
Książka napisana jest z perspektywy dwóch bohaterów Dannego, który jest właścicielem małej kawiarni w Buffalo, oraz doświadczonej przez los Rachel.
Jak łatwo się domyślacie, oni czują coś do siebie, ale oboje boją się zrobić ten pierwszy krok. Wszystko zmienia się w momencie...
Jakim? Tego Wam się zdradzę.
Pomimo tego, że książka wydawała się lekka i ciekawa, to strasznie się przy niej męczyłem, cały czas liczyłem na jakiś ciekawy zwrot akcji, na jakieś WOW, ale niestety tego nie dostałem. Dostałem za to porachunki mafijne, które nie były jakieś wybitnie groźne, raczej na zasadzie osiedlowego klubu chuliganów.
Książka nie bardzo przypadła mi do gustu, nawet oglądając samą okładkę można spodziewać się czegoś innego, a wyścigów samochodowych jest tam tyle, że można policzyć je na palcach jednej ręki i to przez całą książkę.
Na plus jest to, że relacja Dannego i Rachel nie rozwijała się jakoś ekstra szybko, był czas na rozmowy, poznawanie się. Moje serducho skradł jednak przyjaciel Rach Thomas, człowiek, który zrobi wszystko dla przyjaciółki, rozbawi, ale potrafi też postawić do pionu, kiedy wymaga tego sytuacja. Taka dobra dusza, której w tej książce było bardzo mało. Zdecydowanie książka zyskała by, gdyby ta postać pojawiała się w niej częściej.
Po tych wszystkich rozmyślaniach nie umiem stwierdzić, czy książkę polecam. Były fragmenty, które mi się podobały, ale były też takie, gdzie miałem ochotę tą książką rzucić... Z pierwszego piętra.... Prosto w ognisko.
Także sami zdecydujcie czy chcecie po nią sięgnąć.
Miłego tygodnia.

Cześć, jak mija Wam poniedziałek.
" Prędkość oddechu" Monika Gajos
Jak łatwo się domyślacie, oni czują coś do siebie, ale oboje boją się zrobić...

Czym sugerujecie się przy wyborze książki? Ja przede wszystkim najpierw patrzę na okładkę, a później na opis. Czasami zdarza mi się, że czytać opinie innych np. na lubimy czytać, ale teraz już rzadziej, gdyż moje opinie czasami są diametralnie inne od pozostałych.
I tak oto trafiłam na książkę Moniki ,,Prędkość oddechu”. Nie miałam styczności z piórem autorki, więc byłam ciekawa czy jej twórczość przypadnie mi do gustu. Czy przypadła? Dowiecie się poniżej.
Tę książkę można idealnie zakwalifikować do grupy wyciskacza łez i łamaczy serc. Nasza główna bohaterka – Rachel, nie dość, że jako dziecko straciła rodziców, to teraz taki sam los czeka jej przyjaciela. Dziewczyna do tego stopnia się tego obawia, że każdy dzień jej wygląda tak samo – zero kłopotów, zero adrenaliny, maksimum ostrożności. Dmucha i chucha na zimne, ale ile tak można? Czy zawsze będzie wyglądać tak jej rzeczywistość? Czy dziewczyna w końcu delikatnie odpuści i zacznie żyć?
Danny – bohater, który jest zupełnym przeciwieństwem Rachel. Adrenalinę i kłopoty wymalowane ma na twarzy, a wyścigi samochodowe to jego drugie życie. Jak to się stało, że wdarł się do życia Rachel, wywracając je do góry nogami? Czy będą dla siebie nawzajem uleczeniem?
Kochani, ta książka dostarczyła mi takim emocji, że brakuje mi słów. Potrafiła mnie rozbawić, zdenerwować, a także sprawić, że rozpłakałam się jak dziecko. Monika, coś Ty ze mną zrobiła podczas czytania, to tylko ja wiem. Bohaterowie, których nie da się nie lubić, ale także im nie współczuć! Obojga nie szczędziło życie, ciągle mieli pod górkę. Tak mocno im kibicowałam, aby odnaleźli wkońcu spokój i harmonię. Rachel to dziewczyna, która jest przykładną przyjaciółką. Zawsze martwiła się bardziej o innych niż o siebie, zawsze pomocna i kochana. Aż trudno w to uwierzyć, że tę dziewczynę spotkały takie rzeczy ze strony najbliższych, gdzie powinna czuć się u nich bezpiecznie, a zmienili jej życie w piekło. Takie, że nadal nie potrafi nikomu zaufać, a tym bardziej mężczyznom. Danny natomiast to postać, która na zewnątrz jest twardą i postawną osobą, natomiast wewnątrz jest emocjonalny i opiekuńczy. Zawsze broni innych, a szczególnie tych, na których mu zależy. I tym cholernie mnie kupił! Jestem jego ogromną fanką, bo każdy z nas ma cos za uszami, ale ten facet pokazał, że o miłość i uczucia drugiej osoby należy walczyć i bronić jej ze wszystkich sił. Bohaterowie, prosty styl autorki, język, a także to, że napisana jest z dwóch perspektyw, sprawiło, że pokochałam tę historię. Mimo, że końcówka złamała mi serce, chętnie wrócę jeszcze do historii Rachel i Danny’ego.

Rachel Rose nie miała szczęśliwego życia. Jej rodzice zginęli w wypadku, w którym sama Rachel została mocno poparzona. Ślad wypadku, skrzętnie ukrywany za zasłoną włosów, wciąż widnieje na jej twarzy. Wujostwo, które zaopiekowało się nią, nie zwróciło uwagi, na wyczyny swojego syna, przez którego Rachel zmuszona była opuścić dom. Młoda dziewczyna bezpieczeństwo znalazła w domu przyjaciela Toma. Dwójka przyjaciół mieszka wspólnie i dzieli się ze sobą swoimi sekretami. Kiedy w czasie wygłupów Toma na zamarzniętym jeziorze, chłopak wpada do wody, Rachel jest przerażona, mimo iż woda nie jest głęboka. Aby ogrzać chłopaka ,idą do pobliskiej kawiarni, w której pracuje Tom, a która należy do chłopaka, w którym zakochana jest Rachel, Danny’ego Millsona. Kiedy próby rozgrzania Toma, nic nie dają, Rachel wysyła go do domu i zostaje sama w kawiarni. Niedługo potem do lokalu przychodzą „windykatorzy długów”. Rachel nawet nie zdaje sobie sprawy, w jak wielkich tarapatach znajduje się Danny i jak wiele będzie musiała zaryzykować dla niego. Czy Danny’emu uda się naprawić błędy przeszłości? Czy rodzące się między Rachel i Dannym uczucie będzie miało szansę rozkwitnąć?

„Prędkość oddechu” to powieść z pogranicza romansu i powieści sensacyjnej. Szybkie samochody, nielegalne wyścigi i niejasne interesy, oraz sporo wątków obyczajowych. Mam wrażenie, że autorka chciała zbudować powieść na wielu wątkach. Z motywów obyczajowych mamy przemoc rodziną, molestowanie, próby gwałtu, a nawet nierząd. Mamy też oczywiście wielką przyjaźń i miłość. W powieści dzieje się wiele. Kreacja bohaterów jest spójna, można zaobserwować ich ewolucję.

Jeśli lubicie powieści z pogranicza gatunków z ciekawą historią obyczajową, dajcie szansę powieści Moniki Gajos „Prędkość oddechu”.

DNF
Poddałam się po około 120 stronach, dlatego bez oceny. Książka ewidentnie nie dla mnie, choć miałam nadzieję, że będzie mi się podobać. Niestety nie przypadł mi do gustu, ani styl autorki, ani początkowe przedstawienie bohaterów czy początek fabuły i przedsmak tego, co będzie się dziać. Czytanie mnie męczyło.

DNF

• Romans
  • Brak
  • Polscy autorzy
  • TBR
  • WYD. WasPos

Dodaj cytat z książki Prędkość oddechu