Slough House

Okładka książki Slough House Mick Herron
Okładka książki Slough House
Mick Herron Wydawnictwo: Soho Crime Cykl: Slough House (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Slough House (tom 7)
Soho Crime
2021-02-09
2021-02-09
szpiecy szpieg wielka brytania anglia tajne służby służby specjalne

No cóż, jak na razie jest to ostatnia książka w serii Slough House; kolejna ma pojawić się w grudniu 2022. Wciągnęła mnie ta seria bardzo, bardzo. Akcja rozwija się powoli, by nagle przyśpieszyć, a potem to już tylko trzeba "posprzątać". Zawsze są ofiary, zwyciężeni, zaś zwycięzcy są tylko pozorni, bo w końcowym rozrachunku i tak będą przegranymi.
Każda część jest osadzona w politycznym bagienku UK, gdzie każda ze stron chce wygrać swoją wojenkę i sięgnąć po władzę, bawiąc się służbami bezpieczeństwa (Security Service) jak zabawkami w pokoju zabaw; nie bez aktywnego udziału szefów tych służb. Wydaje się, że jedynie flejtuch (eufemizm) Jackson Lamb ma na uwadze interes państwa i dobro swoich agentów z wydziału "Kulawych koni". Wiele ciekawych wątków przewija się w tej serii szpiegowsko-politycznej, bohaterowie zaś, przysłowiowe kulawe konie, są mimo wszystko skutecznymi agentami.

Każda część jest osadzona...

• Kryminał/Sensacja/Thriller
  • TBR_2022