Argo: How the CIA and Hollywood Pulled Off the Most Audacious Rescue in History

Okładka książki Argo: How the CIA and Hollywood Pulled Off the Most Audacious Rescue in History Matt Baglio, Antonio Mendez
Matt BaglioAntonio Mendez Wydawnictwo: Penguin Random House reportaż
reportaż
Penguin Random House
2013-02-06
2013-02-06

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Operacja Argo Matt Baglio, Antonio Mendez
Operacja Argo Matt Baglio, Antoni...

Okładka książki Mosad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb Michael Bar-Zohar, Nissim Mishal
Mosad. Najważn... Michael Bar-Zohar, ...
Okładka książki Kapitan. Na służbie Richard Phillips, Stephan Talty
Kapitan. Na sł... Richard Phillips, S...
Okładka książki Snajper. Opowieść komandosa SEAL Team Six Stephen Templin, Howard E. Wasdin
Snajper. Opowi... Stephen Templin, Ho...

Styl suchy jak szkolne wypracowanie i złośliwe komentarze autora wobec Iranu sprawiają, że nie mogę dać wyższej oceny. Dość nudna historia jak na "spektakularną akcję". Przeczytałam, więcej nie wrócę.

Ciężko mi się czytało: bardzo dużo suchych faktów, danych, nazwisk.

Ciężko mi się czytało: bardzo dużo suchych faktów, danych, nazwisk.

Totalnie nie mój styl napisania książki - językiem emerytowanej osoby napisane, dużo dodatkowych opisów. Film zdecydowanie lepszy.

Ekranizacja dużo lepsza od książki - absolutny wyjątek ! Trzeba naprawdę bardzo się postarać aby napisać w tak nudny sposób tak fascynującą i dramatyczną historię opartą na faktach.

Miałam czytać z zapartym tchem, poznać niuanse słynnej operacji, a lekko się znudziłam. Okazało się, że filmowa realcja odbiega od rzeczywistości, ale cóż - takie prawa Hollywood - trzeba było historię podkoloryzować. Sporo wątków niezwiązanych bezpośrednio z "Argo", ale całkiem przyjemnie opisujących jak zostać agentem.

Bardzo ciekawa historia w miarę dobrze opisana. Warto przeczytać. Trzyma w napięciu.

Widziałam już film, więc książka nie była dla mnie dużym zaskoczeniem, jednak nie żałuję, że ją przeczytałam

1971

Film-REWELACJA.
Książka? Totalne dno.

Film-REWELACJA.
Książka? Totalne dno.

Naprawdę świetnie opowiedziana historia uwolnienia ukrywających się na terenie Iranu szóstki Amerykanów. Warto przeczytać..a ostatnie rozdziały...trzymają w napięciu do samego końca. Polecam

Recka u mnie na blogu :) Zapraszam! Rick's Cafe

Recka u mnie na blogu :) Zapraszam! Rick's Cafe