Dzikie opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury

Tylko po zadaniach na końcu rozdziałów czuć, że publikacja powstała z myślą o młodszych (lub pedagogów mających dydaktyczne przyrodnicze zacięcie). Bardzo gawędziarska pozycja w świetny sposób przemycająca sporo informacji naukowych.

Książka opowiada o pięknie przyrody zachęcając do poznawania jej tajemnic. Autorka zaprasza czytelników do wędrówki śladami natury. W książce znajdujemy mnóstwo informacji, które przydadzą się podczas wędrówek oraz przyrodnicze ciekawostki. Książka pozwala skupić się na naturze i jej obserwacji, zatrzymać się, aby doświadczyć jej piękna. Autorka zwraca uwagę na szczegóły - sekrety roślin, wyjątkowe cechy fauny i flory, przedstawia różne gatunki takie jak mech, zioła czy grzyby, a elementy, na które nie zwracamy zwykle większej uwagi, stają się fascynujące. 👍

Aneta Chmielińska w swojej książce "Dzikie opowieści" zachęca nas do założenia plecaka i wyruszenia z nią na wędrówkę.
Będzie naszym przewodnikiem,
a uwierzcie mi, lepszego nie znajdziecie!
Ta krótka książeczka nie zawiera w sobie żadnych zbędnych informacji, nie ma tutaj nudnych opisów i lania wody.
W krótkich rozdziałach dostajemy mnóstwo informacji, które przydadzą się podczas spacerów i wędrówek, a także ciekawostek, które wygonią z domu największych leniuchów.
Autorka pokazuje przyrodę w taki sposób, że zaczynamy na nią inaczej patrzeć. Każe skupić się na szczegółach, zatrzymać, obserwować i słuchać.
Nagle wszystko co nas otacza, nawet mech i mrówki, na które nie zwracamy zwykle większej uwagi, stają się fascynujące.
Ciepło i sympatia z jaką opisuje kolejne rośliny i zwierzęta jest zaraźliwa. Dzięki niej nawet las nocą i drapieżniki nie są straszne.
Warto czytać ją powoli i do niej wracać.
A potem wybrać się na wycieczkę
i spróbować samemu wykorzystać wskazówki.
Polecam ją gorąco, nawet jeśli nie przepadacie za tematyką przyrodniczą.

Będzie naszym przewodnikiem,
a uwierzcie mi, lepszego nie znajdziecie!
W krótkich rozdziałach dostajemy mnóstwo informacji, które przydadzą się...

• Do kupienia
  • Adam