Amory, zaloty i podboje

Wydawnictwo: Babaryba
9 (6 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Asia

Czy wiecie, skąd się biorą dzieci w świecie zwierzęta i roślin? Organizmy żywe rozmnażają się na tyle różnych sposobów, że można dostać od tego zawrotu głowy! Dlaczego modliszka odgryza na randce głowę swojemu partnerowi? Czy to prawda, że skarabeusz uwodzi wybrankę kulką kupy, a ślimak jest zarówno mamą jak i tatą? Czy bakterie też chodzą na randki? A jak randkują rośliny, skoro nie...

Czy wiecie, skąd się biorą dzieci w świecie zwierzęta i roślin?

Dlaczego modliszka odgryza na randce głowę swojemu partnerowi? Czy to prawda, że skarabeusz uwodzi wybrankę kulką kupy, a ślimak jest zarówno mamą jak i tatą? Czy bakterie też chodzą na randki? A jak randkują rośliny, skoro nie potrafią chodzić? Dlaczego pod koniec romantycznej kolacji para jeżozwierzy wzajemnie na siebie siusia? Kiedy i po co tata błazenek zamienia się w mamę? I dlaczego właściwie rozwielitki oraz bdelloidalne wrotki nie potrzebują chłopaków?

Dzięki tej książce poznacie fascynujące sposoby rozmnażania zwierząt i roślin... w lesie, na łące i pod wodą!

źródło opisu: https://babaryba.pl/

Elokwentna!
Dowcipna!

Te ochy i achy dotyczą książki "Amory, zaloty i podboje" Szymona Drobniaka
wydawnictwa Babaryba.

To może być doskonały prezent na Dzień Dziecka!
Bo jest o dzieciach - zwierzęcych i roślinnych ;-)
Bo odpowiada na pytanie "Skąd się biorą dzieci?" ;-)

Pełny tytuł książki brzmi:
"Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody",
ale książka nie jest tylko o rozmnażaniu; znalazłam w niej sporo innych ciekawostek przyrodniczych;
np. czy wiedzieliście, że skarabeusze znają się na gwiazdach?

Ze wstępu:
W przyrodzie występuje wiele sposobów rozmnażania i narodzin.
(...)
Czy zdajecie sobie sprawę, że nawet bakterie chodzą na randki?
A czy wiecie, że romantyczna kolacja pana jeżozwierza i pani jeżozwierzowej
kończy się ich wzajemnym obsikiwaniem?
Nie możemy też nie wspomnieć o ślimakach, które są mamą i tatą w jednym,
a w dodatku strzelają do siebie na randce...

Dominiqe83 | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

Świat przyrody fascynował mnie od najmłodszych lat, a i nasza Ala jest wielką fanką fauny i flory, dlatego też książka "Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody" przyciągnęła nasze oczy.

Jest to publikacja dla dzieci pełna faktów i anegdotek o miłosnej aktywności zwierzaków i roślin, napisana bardzo przejrzyście i w oparciu o wiedzę biologiczną. Mamy tu kilkanaście rozdziałów poświęconych rozmnażaniu owadów, ptaków, kwiatów czy drobnych organizmów. A wszystko to podane w interesującej formie, budującej przekonanie o tym, jak fascynująca jest otaczająca nas natura i w jak wymyślny sposób pracuje nad przedłużeniem gatunków.

Książka idealnie wpasuje się w prowadzone w szkole podstawowej lekcje biologii, ale i młodsi czytelnicy poradzą sobie z zawartym w niej materiałem, jeśli lekturze będzie towarzyszył komentarz rodziców czy opiekunów do co bardziej skomplikowanych terminów czy zjawisk.

Twarda obwoluta w pięknym kolorze jest bardzo...

Anita | 2018-07-29
Przeczytana: 26 lipca 2018

JELENKA.PL Uwielbiam książki dla dzieci. Dodam, że uwielbiam książki dla dzieci pięknie wydane, mądre i z humorem. Dobra książka dla dzieci to taka, która zainteresuje małego i dużego czytelnika. „Amory, zaloty i podboje” Szymona Drobniaka i Marii Łepkowskiej są tego bardzo dobrym przykładem. Co do tego nie mam wątpliwości.

O CZYM TO?
Książka polskich autorów opowiada o rozmnażaniu w świecie zwierząt i roślin. Wzięli na tapet spory przekrój, całego żywego świata zaczynając od bakterii przez pszczoły i inne owady, a na pandach i tulipanach kończąc. Każdy gatunek się rozmnaża i to jest fascynujący proces. Zaloty niektórych z nich doprawdy zaskakują i wprawiają w niemałą konsternację. Bogato zdobiona pięknymi ilustracjami publikacja może się okazać niezwykle pomocna w rozmowach dorosłych z dziećmi na trudny temat seksu i rozmnażania.

TRUDNA TEMATYKA
Zdaję sobie sprawę, że mówienie o rozmnażaniu i seksie, może nastręczyć niemałych problemów. Szczególnie w rozmowach z dziećmi. Nie...

Asia | 2018-05-14
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2018

Autor opisuje sposoby „randkowania” kilkudziesięciu gatunków zwierząt (a także roślin) i co ważne, nie skupia się tylko na tym „jak zwierzęta to robią”, ale też na czynnikach biologicznych, które doprowadziły do tego, że jest jak jest ;) Jeden z bardziej dramatycznych związków tworzą kaczki krzyżówki, bo to prawdziwa walka płci. U kilku gatunków zwierząt nie ma facetów, niekiedy samce zamieniają się w samice, albo czasami zdarza się, że przy okazji głodu po akcie miłosnym ktoś traci głowę, a ktoś przyrodzenie. Historie są niesamowite i nawet dorosłemu czytelnikowi mogą uświadomić niezwykłość świata przyrody.

superhero | 2018-05-25
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci