Dzikie opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury

Okładka książki Wielcy filozofowie. Prawdziwi mędrcy to buntownicy Perceval Barrier, Chiara Pastorini
Wielcy filozof... Perceval Barrier, C...
Okładka książki Brud. Cuchnąca historia higieny Piotr Socha, Monika Utnik
Brud. Cuchnąca... Piotr Socha, Monika...
Okładka książki Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Którędy do Yel... Aleksandra Mizieliń...

Tylko po zadaniach na końcu rozdziałów czuć, że publikacja powstała z myślą o młodszych (lub pedagogów mających dydaktyczne przyrodnicze zacięcie). Bardzo gawędziarska pozycja w świetny sposób przemycająca sporo informacji naukowych.

Książka opowiada o pięknie przyrody zachęcając do poznawania jej tajemnic. Autorka zaprasza czytelników do wędrówki śladami natury. W książce znajdujemy mnóstwo informacji, które przydadzą się podczas wędrówek oraz przyrodnicze ciekawostki. Książka pozwala skupić się na naturze i jej obserwacji, zatrzymać się, aby doświadczyć jej piękna. Autorka zwraca uwagę na szczegóły - sekrety roślin, wyjątkowe cechy fauny i flory, przedstawia różne gatunki takie jak mech, zioła czy grzyby, a elementy, na które nie zwracamy zwykle większej uwagi, stają się fascynujące. 👍

Aneta Chmielińska w swojej książce "Dzikie opowieści" zachęca nas do założenia plecaka i wyruszenia z nią na wędrówkę.
Będzie naszym przewodnikiem,
a uwierzcie mi, lepszego nie znajdziecie!
Ta krótka książeczka nie zawiera w sobie żadnych zbędnych informacji, nie ma tutaj nudnych opisów i lania wody.
W krótkich rozdziałach dostajemy mnóstwo informacji, które przydadzą się podczas spacerów i wędrówek, a także ciekawostek, które wygonią z domu największych leniuchów.
Autorka pokazuje przyrodę w taki sposób, że zaczynamy na nią inaczej patrzeć. Każe skupić się na szczegółach, zatrzymać, obserwować i słuchać.
Nagle wszystko co nas otacza, nawet mech i mrówki, na które nie zwracamy zwykle większej uwagi, stają się fascynujące.
Ciepło i sympatia z jaką opisuje kolejne rośliny i zwierzęta jest zaraźliwa. Dzięki niej nawet las nocą i drapieżniki nie są straszne.
Warto czytać ją powoli i do niej wracać.
A potem wybrać się na wycieczkę
i spróbować samemu wykorzystać wskazówki.
Polecam ją gorąco, nawet jeśli nie przepadacie za tematyką przyrodniczą.

Będzie naszym przewodnikiem,
a uwierzcie mi, lepszego nie znajdziecie!
W krótkich rozdziałach dostajemy mnóstwo informacji, które przydadzą się...

• Do kupienia
  • Adam