Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają

Okładka książki Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają Zbigniew T. Nowak
Okładka książki Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają
Zbigniew T. Nowak Wydawnictwo: Wydawnictwo AA, Aromat Słowa zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Wydawnictwo AA, Aromat Słowa
2021-01-01
2021-01-01
Kraków

Książka powstała z potrzeby uzupełnienia terapii lekarskiej przy wykorzystaniu medycyny naturalnej.
W książce znajdziemy porady Jak wspomagać organizm po przebyciu koronowirusa. Dowiemy się, jakie warzywa i zioła stosować przy zespole przewlekłego zmęczenia o braku chęci do działania, przy stanie zapalnym, także przy kłopotach z oddychaniem, utracie węchu i smaku, niewydolności serca, dusznościach, kłopotach z koncentracją i pamięcią, również w lękach, stanach depresyjnych, wahaniach nastroju, bezsenności, bólach stawów i głowy.

Po przebytej chorobie, oprócz farmakoterapii warto wspierać się poradami Zbigniewa T. Nowaka.
Dzięki autorowi dowiemy się, co na jaką dolegliwość stosować, np. żeń-szeń na zmęczenie, cebula- kaszel i duszność, głóg na serce, pyłek kwiatowy, czosnek na przywrócenie prawidłowej pracy mózgu; dziurawiec, lawenda na przywrocenie równowagi psychicznej.

Polecamy książkę dla osób, które przebyły koronowirusa i odczuwają jego skutki.
Polecamy także osobom, które nie mają problemów zdrowotnych. Zastosowanie medycyny naturalnej- ziół, warzyw, przestawionych w książce wspomoże zdrowie.

W książce wspaniałe zdjęcia i ilustracje, które pomogą w rozpoznaiu ziół.

Na półkach: , , , , , ,

Polubiłam pozytywną osobowość Pana Zbigniewa Nowaka podczas jego występów jako eksperta w programie śniadaniowym w TVP 2
pt. '' Pytanie na śniadanie'' oraz to, z jaką ogromną pasją opowiada, w jaki o to sposób można leczyć się z zastosowaniem dla nas odpowiednich metod z użyciem naturalnej medycyny.

W książce pt. ''Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają'' poruszone zostały w niej następujące zagadnienia: lęki, stany depresyjne, wahania nastroju i bezsenność, ból stawów i głowy, kłopoty z koncentracją i pamięcią oraz tzw. '' mgła mózgowa'', utrata węchu i smaku, kłopoty z oddychaniem, duszność, płytki oddech.

Autor wyjaśnia na samym początku skąd wynikła potrzeba napisania książki oraz zespół przewlekłego zmęczenia i brak chęci do życia.

W przedstawionych rozdziałach omawia po kolei zastosowanie naturalnego leczenia w praktyce z udziałem ziół, kwiatów, miodów, przypraw, warzyw, owoców.

Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy autora z dziedziny ziołolecznictwa, który to bardzo chętnie z nią dzieli ze swoimi Czytelnikami, ale przy tym nie zapomina o właściwym do niego, a dzięki temu możemy liczyć na wskazane przez niego cenne porady, które stara się stale uzupełniać i stosować w praktyce testując je, dzieląc się następnie dokonywanym przez siebie odkryciami, których doświadcza, zawodowo.

Najbardziej w tej książce podoba się mi to, że na obecną chwilę zdobytą swoją wiedzę na temat ziół, przypraw, ulubionych warzyw mogę bardziej pogłębić, gdyż opisane zostało działanie tymianku, który lubię stosować, czy choćby nawet cebuli, dziką różę, z której lubię robić dobrą i aromatyczną herbatę, ale co jest najważniejsze, aby zastosować ją w przetworach.

Szczególną uwagę skupiłam na podane przez autora przepisy, ale również w tym mój ulubiony miód z przecierem z róży lub miód z sokiem z pokrzywy, lub inny sposób przygotowania miodu z sokiem z pokrzywy.

Elementem dodatkowym w tej książce jest dobrana do tytułu twarda oprawa, pięknie wykonane zdjęcia oraz czcionka, która ułatwi jej czytanie.

Wydawnictwu Aromat Słowa i Wydawnictwu AA dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autorstwa Pana Zbigniewa T. Nowaka pt. ''Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają''.

Polecam przeczytać tę książkę.

W książce pt. ''Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka...

• #WyzwanieLC2021
  • Chcę przeczytać (mniej pilne)
  • Podarowana książka do recenzji od Wydawnictwa
  • Wydawnictwo Aromat Słowa
  • Wydawnictwo AA

Dodaj cytat z książki Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają