Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie

Okładka książki Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie Zbigniew T. Nowak
Okładka książki Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie
Zbigniew T. Nowak Wydawnictwo: Aromat Słowa zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Aromat Słowa
2020-01-01
2020-01-01
naturalne kuracje przeziębienie grypa

Pana Zbigniewa Nowaka - autora książki znam z programu telewizyjnego ''Pytanie na śniadanie''.

Gdy tylko mam możliwość, wsłuchuję się w porady pana Zbigniewa i robię notatki. Zawsze jestem pod wrażeniem jego wiedzy i przekonywającego przekazu.

Bardzo ucieszył mnie fakt, że otrzymałam od Wydawnictwa Aromat Słowa książki do zrecenzowania. Jedną z nich jest książka pt. ''Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie''. Już sam tytuł brzmi bardzo zachęcająco.

Ceniony ekspert z zakresu ziołolecznictwa dzieli się swoją wiedzą na temat leczniczych walorów niektórych roślin. Należy do nich: jeżówka purpurowa, mniszek lekarski, bez czarny, maliny, lipa, dziewanna, czosnek, cebula, wiązówka błotna, berberys, mięta, burak, babka lancetowata, sosna, macierzanka, czarna rzepa, dogląda, szałwia, nagietek, nasturcja, dzika róża, czarna porzeczka, rokitnik. Każdej z tych roślin przeznaczony jest osobny rozdział. Dowiadujemy się nie tylko o przydatności medycznej opisywanych roślin, ale jak je przetworzyć i stosować.

Przepisy są na ogół proste do przygotowania. Ostatnio testowałam syrop z buraka ćwikłowego.

Z uwagi na tematykę książki, autor skupił się na tych roślinach leczniczych, które są skuteczne w przeziębieniu, grypie i nie tylko (także w innych dolegliwościach).

W obecnej sytuacji, gdy żyjemy w izolacji społecznej, mamy ograniczony dostęp do lekarzy, dobrze mieć pod ręką książkę z poradami medycznymi opartymi na tanich i ogólnie dostępnych darach natury.

Książka ta jest przepięknie wydana: twarda oprawa, piękna szata graficzna, wyraźny druk.

Polecam.

Zbigniew T. Nowak przyzwyczaił nas, że każda Jego publikacja to nie tylko znakomite źródło przebogatej wiedzy, ale nade wszystko, to pieczołowicie przygotowane dzieło, które imponuje samym sposobem wydania. Książka ta jest nie tylko dopracowana pod względem graficznym, z tabunem szczegółowych, bardzo klimatycznych, wpasowujących się w treść zdjęć i ilustracji, a także doborem wysokiej jakości papieru i druku. Przyznam, że za każdym razem z wielką przyjemnością sięgam po te książki i z równie wielką przyjemnością polecam je czytelnikom, bo mogą one stanowić nawet bardzo gustowny prezent, szczególnie dla koneserów ziołolecznictwa.

Autor po raz kolejny pokazuje w jaki sposób zwrócić się ku naturze i wykorzystać jej potencjał: "Są ludzie, którym się wydaje, że kiedy zgromadzą w podręcznej apteczce cały zapas antybiotyków i innych syntetycznych medykamentów, to żadne infekcje im nie zagrożą. Jeszcze inni ulegają bezkrytycznie reklamie i robią zapasy tylko reklamowanych, często drogich leków." Jak dalej czytamy - bezcenne leki oferowane przez naturę często mamy na wyciągnięcie ręki, a my żyjemy po prostu w nieświadomości ich istnienia. A wystarczy wiedzieć, które z nich mają właściwości lecznicze, by móc stworzyć swoje kuracje pomocne przy wszelkiego rodzaju chorobach.

Zbigniew Nowak wykorzystuje dobroczynną moc ziół i po raz kolejny pokazuje, jakimi sposobami, metodami można je przygotować. I tu moje zdziwienie, bo obok tych znanych pojawiły się nowe. Wiedza autora jest imponująca. Publikacja ta dokładnie przybliża problem osłabienia układu odpornościowego, a co za tym idzie, jak go wzmocnić. Znajdziemy tu również wskazówki, jak budować florę bakteryjna naszych jelit po kuracji antybiotykowej oraz przepisy na specyfiki z naturalnej apteki.

Jednym słowem, bardzo pożyteczna i dogłębnie analizująca temat publikacja, którą warto mieć i poznać jej przebogatą treść. Polecam, bardzo!

• Dieta i rozwój
  • #WyzwanieLC2021
  • Podarowana książka do recenzji od Wydawnictwa
  • Wydawnictwo Aromat Słowa
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie