The Verbally Abusive Relationship

Adams Media
2010-12-18
2010-12-18
verbal abuse relationships

W książce zawarte są przykłady i historie prawdziwych kobiet oczywiście zmienione są imiona i okoliczności z wiadomych względów.

„Uczucie zamętu budzi w człowieku świadomość istnienia nieznanego jeszcze rozwiązania wewnętrznego konfliktu”.

W książce jest mnóstwo ciekawych podrozdziałów, które zaciekawią niejednego czytelnika. M.in:

•Znaki ostrzegawcze,
•schematy wskazujące na występowanie słownej agresji,
•rodzaje słownej agresji,
•szkodliwe powiedzenia (m.in. „Ciesz się, że masz dach nad głową”; „miłość wszystko zwycięża”)
•rozpoznawanie przejawów słownej agresji,
•jak reagować na agresję słowną?

I wiele, wiele innych. Wszystko jest napisane w bardzo przystępnym języku, do tego wszystko jest podzielone i ułożone w taki sposób, że nie ma tutaj jednego wielkiego chaosu.

W drugiej części autorka bardziej skupia się na opisaniu słownej agresji oraz na jej cechach charakterystycznych. Dostaniemy również pomoc- czyli jak w praktyce odzyskać równowagę i zmianę.

Myślę, że to potężna kopalnia wiedzy, i jeśli ktoś szuka pomocy to będzie to idealny pierwszy krok ku zmianie. Mimo, że nie ma tego problemu w moim związku, ani w żadnym którym znam- ta książka mnie zaciekawiła do tego stopnia, że musiałam ją przeczytać. I Wam również polecam. Co ciekawe, dostałam nawet rozdział poświęcony dzieciom, w tym jak rozwijać w dziecku pewność siebie? Jak okazywać mu zainteresowanie czy wyznaczać granice. Przykłady, fajnie wszystko opisane. No ja jestem bardzo zadowolona. Na samym końcu bonus- odpowiedź na 11 ciekawych pytań.

*To jest moja prywatna opinia. Zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania.
Współpraca barterowa.

•Znaki ostrzegawcze,