Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach

Tłumaczenie: Aleksandra Wolnicka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia na co dzień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Verbally abusive relationship : how to recognize it and how to respond
978-83-88875-22-9
poradniki
czupirek

Jeśli Twój partner irytuje się na ciebie, wpada w gniew kilka razy w tygodniu, jeśli obarcza cię winą za swoje zdenerwowanie, jeśli często czujesz się zaniepokojona i sfrustrowana jego reakcjami, masz wrażenie, że mówicie różnymi językami... koniecznie przeczytaj tę książkę! Autorka poddaje wnikliwej analizie przyczyny oraz destrukcyjne skutki słownej agresji. Agresja słowna jest pierwszym przejawem agresji w ogóle, jest też nieodłącznym elementem związku, w którym występuje przemoc fizyczna. Zrozumienie dynamiki tego typu związków i zaproponowanie agresywnemu partnerowi terapii może być pierwszym krokiem w zwalczaniu przemocy zarówno w rodzinie, jak i na świecie.

Doracy | 2015-11-24
Przeczytana: 2004 rok

Jeśli czujesz, że im bardziej starasz się dogadać tym trafiasz na twardszy mur - ta książka jest dla ciebie. Jeśli twoja druga połowa zapewnia o miłości a ty jednocześnie czujesz się przy niej fatalnie psychicznie - ta książka jest po dwakroć dla ciebie. Jeśli często zapewnia cię że wciąż mylisz się w ocenie jej intencji - ta książka jest po trzykroć dla ciebie. Napisana z pozycji kobiety, ale autorka zaznacza, że wprawdzie musiała przyjąć jakąś płeć narracji, ale ofiarami manipulacji bywają także mężczyźni. I ta książka jest też dla nich. Bo granica miedzy przemocowcem i ofiarą nie pokrywa się z linią płci. Książka sprawia że elementy układanki komunikacji (lub jej braku) wskakują na swoje miejsce i nagle staje się jasne dlaczego z niektórymi tak trudno się porozumieć.

Elizabeth | 2015-12-29

Po przeczytaniu tej książki byłam przerażona i wyczerpana. Wiele sytuacji z mojego życia stało się jasnych i to z całą okrutną prawdą. Książka pomaga odnaleźć granicę w związku - gdzie zaczyna się tak naprawdę "nasza wina". Lektura dla wszystkich którzy mimo starań nie mogą się porozumieć w swoich związkach. Podbudowuje poczucie własnej wartości i sprawia że "zdrowo" widzimy rzeczywistość.

Ania | 2013-09-12
Na półkach: Przeczytane, E booki
Przeczytana: 12 września 2013

Ciekawa książka i choć agresja przedstawiona jest ze strony mężczyzn równie dobrze można odnieść to do kobiet , relacji koleżeńskich.
Bardzo podobał mi się rozdział o wytyczaniu granic,to bardzo ważny element samoświadomości i chyba od tego powinno zacząć się prace nad sobą.

Amelun | 2010-10-21
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 2009 rok

Lektura mocno subiektywna. Ocenia negatywnie głównie agresję (niefizyczną) mężczyzn w związkach, ale polecam ją każdemu, kto jest otwarty na rozwój, wrażliwy na komunikację w związku.

| 2016-04-08
Przeczytana: styczeń 2016

Otworzyła mi oczy na wiele spraw i na to, że agresja słowna może zniszczyć obie strony konfliktu. Niby byłem agresorem, a jednak też padłem jej ofiarą ... Ciężko to rozgryźć ...

Iza | 2015-09-03
Kamila | 2015-03-11