Spowiedź Goebbelsa. Szczera rozmowa z przyjacielem Hitlera

Okładka książki Spowiedź Goebbelsa. Szczera rozmowa z przyjacielem Hitlera Christopher Macht
Okładka książki Spowiedź Goebbelsa. Szczera rozmowa z przyjacielem Hitlera
Christopher Macht Wydawnictwo: Bellona reportaż
reportaż
Bellona
2021-04-14
2021-04-14
Hitler Goebbels przyjaciele spowiedź wojna

Okładka książki Bohaterowie Auschwitz Teresa Kowalik, Przemysław Słowiński
Bohaterowie Au... Teresa Kowalik, Prz...
Okładka książki Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u? Kazimierz Kunicki, Tomasz Ławecki
Maluchem do ra... Kazimierz Kunicki, ...
Okładka książki Czarno na białym Joanna Jędrzejczyk, Hubert Kęska
Czarno na białym Joanna Jędrzejczyk,...

Średnio napisana fikcja wprowadzająca w błąd czytelnika. Wiele faktów się nie zgadza, wiele wydarzeń nie istniało lub miały inny przebieg, wiele bohaterów w czasie, kiedy dzieje się akcja było w zupełnie innym miejscu. Kwerenda do książki mizerna. Temat chwytliwy, więc wykorzystany, ale czy warto sięgać po książkę, która w tytule przekonuje, że to prawdziwa historia? I ta tendencja jest we wszystkich książkach Machta

Właściwie to żadna spowiedź, trochę informacji o życiu prywatnym tego potwora, ale nic wartego
uwagi.

uwagi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa forma przedstawienia wydarzeń historycznych z życia Goebbelsa. Nic może odkrywczego, ale dobra forma uzupełnienia wiedzy o tym zbrodniarzu wojennym. Ciekawy "przerywnik" wśród tomisk historycznych.

Prawdziwy ,,narcyz’’, kobieciarz , przyjaciel Adolfa , miał duży wpływ na kolejne przemiany w niemieckiej Rzeszy

Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą, więc jeszcze wiele razy ktoś musiałby mi wmawiać, że to dobra książka.

Od początku będzie brutalnie, gdyż autor kpiący z historii, oszukujący swoich czytelników, zdecydowanie na to zasługuje. Zastanawiam się wręcz, czy Macht aby nie wziął przykładu z opisywanego mistrza propagandy, czyli Goebbelsa. Bo chyba właśnie w taki sposób można nazwać kreowanie własnej, pozytywnej rzeczywistości i usuwanie ze swojego profilu nieprzychylnych komentarzy? ;>

Spowiedź Goebbelsa, jak i pozostałe książki z tej serii, które miałem okazję czytać, to po prostu historie patykiem po wodzie pisane. Pełne są domysłów, plotek i pogłosek. Na takich fundamentach nie można stawiać literatury historycznej. Ponadto, dialogi zawarte w tej książce są tak sztuczne, jak cała twórczość tego autora. Wszystko jest tu przerysowane.

Mnóstwo tu błędów. Ot, choćby tak prozaicznych, że dom mający 70m2 nie jest duży, Goebbels miał zdecydowanie większą posiadłość. Co istotne, wierutnym kłamstwem jest także fakt, że Hitler miał 165 cm wzrostu! Nie trzeba też być znawcą historii, żeby wiedzieć, że Hiszpanie nie byli aliantami.

Lapsus lapsusem lapsus pogania. Ciekawa jest też kwestia, kto w końcu był w III Rzeszy numerem dwa po Hitlerze. Macht raz pisze o Goebbelsie, raz o Hessie, raz o Himmlerze. Nie zdziwiłbym się, gdyby wspomniał też o Goeringu, ale nie mam już zamiaru czytać jego zakłamanych wypocin.

A teraz najważniejsze. Skąd autor ma notatki z tajnych rozmów historycznych postaci? Przecież to jest tak żałośnie śmieszne, że może sam wyślę mu stenogram mojej rozmowy z jakimś historycznym tuzem. A nie... autor po nieprzychylnej recenzji już mnie nie lubi i nie obserwuje. O zgrozo, mógłby mi teraz nie zaufać (sic!) :D

Współpraca z @wyd_bellona

Słaba. Może dla poczytania, jak nie ma coś lepszego wokół. Raczej dla osób, które coś słyszały o Goebbelsie i ta książka byłaby pierwszą. Myślę, że są lepsze ksiązki o tej postaci...

Zasadniczo to fanfik z wattpada i realizacja mokrych snów autora - ale mi się podoba taka konwencja a humor jest wyborny ( tak wszyscy widzieliśmy cytat o "Myśleniu określoną częścią ciała zamiast mózgiem" )

Słaba, podobnie, jak "Szczera rozmowa z Żydem. Spowiedź Hitlera."
Nie polecam szkoda czasu i pieniędzy.

Słaba, podobnie, jak "Szczera rozmowa z Żydem. Spowiedź Hitlera."
Nie polecam szkoda czasu i pieniędzy.

Utknęłam na 1. rozdziale. Dla mnie prymitywna i niewiarygodna. Goebbels był wybitnie inteligentnym człowiekiem, zbyt sprytnym i potężnym, aby ktokolwiek odważył się z nim tak rozmawiać.
Warto pamiętać: wielu nazistów było świetnie wykształconymi, bardzo inteligentnymi ludźmi. Przeciętni Niemcy ich uwielbiali.

Joseph Goebbels- prawa ręka Hitlera, jego wierny przyjaciel zarówno w życiu służbowym jak i prywatnym.
Ile tak naprawdę o nim wiemy?
Ja nie wiele. Nie przypominam sobie byśmy w szkole mieli jakiś temat o nim, dlatego bardzo się cieszę, że książka "Spowiedź Goebbelsa szczera rozmowa z przyjacielem Hitlera" trafiła właśnie w moje ręce.
Dowiedziałam się jakie sztuczki stosował w uprawianiu propagandy, w czym był mistrzem, jaki był prywatnie, jak dużą rolę w jego życiu grał Hitler a także w jaki sposób tyle osiągnął.

"Goebbels był przystojnym mężczyzną. Był niewysoki, raczej niski, powinien być trochę wyższy, żeby rzeczywiście coś sobą prezentować. Ale był niezwykle wypielęgnowany, miał wspaniałe garnitury, najlepszy materiał. Zawsze lekko opalony. Ręce zadbane, jakby codziennie przychodził do niego człowiek na manicure. "

Jest to fikcja literacka, dlatego nie można pokładać w niej dużej wiary. Wiele wątków jest prawdziwych, każde zdjęcie jest prawdziwe, jednak fikcja zawsze pozostanie fikcją.

Lubię czytać powieści historyczne, poszerzać wiedzę na jej temat, dlatego też nie waham się sięgać po powieści, czy właśnie fikcje literackie.

Tę Spowiedź czytało mi się bardzo przyjemniej, nie było faktów mrożących krew w żyłach, tak jak w Spowiedzi dr. Mengele.

Następna będzie Spowiedź Stalina, za którą, mam nadzieję, wezmę się możliwie jak najszybciej! 😄
Styl pisania bardzo przypadł mi do gustu, dlaczego nie mogę się doczekać aż przeczytam co nowego napisał.

Ile tak naprawdę o nim wiemy?
Dowiedziałam się jakie sztuczki...

• II Wojna Światowa

Dodaj cytat z książki Spowiedź Goebbelsa. Szczera rozmowa z przyjacielem Hitlera