Szlaki Polski. 30 najpiękniejszych tras długodystansowych

Okładka książki Szlaki Polski. 30 najpiękniejszych tras długodystansowych Łukasz Supergan
Okładka książki Szlaki Polski. 30 najpiękniejszych tras długodystansowych
Łukasz Supergan Wydawnictwo: Bezdroża literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Bezdroża
2021-05-12
2021-05-12
Polska turystyka podróże szlaki

Wszystko zebrane w jednym miejscu. Warto skorzystać i ruszyć w drogę :)

Wszystko zebrane w jednym miejscu. Warto skorzystać i ruszyć w drogę :)

Ta książka jest jak spacer długodystansowym szlakiem, z momentami znużenia, powolnego zdobywania terenu czy robieniem przerw.
Trudno ją ocenić wg standardowych kryteriów na LC, trudno w jej przypadku mówić o jakimś uroku znanym z literatury pięknej. Jednak jak na przewodnik turystyczny - to jest top. W miarę możliwości szczegółowy opis szlaków z przejrzystym graficznym wyodrębnieniem najważniejszych informacji. Ze względu na ograniczenia objętościowe, część szlaków potraktowana bardziej powierzchownie, ale tutaj wartościowa jest już sama informacja o miejscach/atrakcjach/trudnościach. Język precyzyjny, choć oczywiście nie tak urokliwy jak w innych książkach autora.
Książka-informator, książka-motywator.

Cała opinia na blogu EWELINAKEMPA.pl

W swoim przewodniku Łukasz Supergan zachęca do podjęcia wędrówki wielodniowej na długodystansowych szlakach niekoniecznie tych popularnych. Opisuje 30 swoim zdaniem najciekawszych i najpiękniejszych szlaków w całej Polsce od wybrzeża, aż po góry. Pokazując w ten sposób specyfikę tego sposobu poznawania świata. Poza opisem trasy, profilem wysokościowym, przybliżonym czasem wędrówki znajdziemy także wskazówki gdzie można zjeść, zrobić zakupy czy uzupełnić wodę.

Nie zabrakło również informacji o planowaniu i przygotowaniu się do takiej kilkudniowej wyprawy. Poświęcony jest temu cały rozdział na początku.

Myślę, że to świetnie i merytorycznie skonstruowany przewodnik, którego brakowało na rynku.

Cała opinia na blogu EWELINAKEMPA.pl

🟨 Każdy kto zagląda na mój profil na instagramie wie, że moim ulubionym tematem są wycieczki w góry, podróże po Polsce, a co za tym idzie uwielbiam wszystkie książki, które dostarczają temu informacji. 🧡

Temu przewodnikowi nie sposób się oprzeć.

"SZLAKI POLSKI. 30 najpiekniejszych tras długodystansowych" Łukasz Supergan.

🟨 Muszę Was zaskoczyć jeśli myślicie, że to przewodnik tylko po górach. Autor poszedł krok dalej i rozpoczyna z nami wędrówkę najpierw wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku. I tak z Żarnowca do Świnoujścia możemy przejść 378 km od 10 do 15 dni i jest to fragment Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Kolejny szlak prowadzi przez Pomorze Zachodnie od Kołobrzegu do Czaplinek, tzw. Szlak Solny. Nie sposób byłoby mi opisać tutaj tych tras, ale zapewniam Was, że główne szlaki nadmorskie i te na polskich pojezierzach zostały bardzo dokładnie tutaj opisane. Kolejno Warszawska Obwodnica Turystyczna. To pętla licząca 252km.
Brnąc głębiej w nasz kraj zahaczymy o Centralny Szlak Pieszy Roztocza i chodź nie będzie to wymagajaca trasa to nasze oczy ukoją zielone puszcze. A już tylko niżej i to na razie palcem po mapie przybliżamy się do gór: Główny Szlak Sudecki, Główny Szlak Beskidzki, Szlak Orlich Gniazd.

W przewodniku zostało ujęte 30 propozycji wycieczek tras długodystansowych, których czas przejścia pieszo liczony jest od 6 do 15dni. Rozciągają się one od Bałtyku, aż po góry. Nie obyłoby się bez map i dokładnie pokazanej trasy. Znajdziemy też sporo opisów i ciekawostek o danych miejscach, a to wszystko zostało pięknie oprawione w zdjecia.

🟨 Przewodnik ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Jego autorem jest wędrowiec z krwi i kości. Łukasz Supergan, którego pasją jest pokonywanie szlaków długodystansowych i to nie tylko tych w Polsce. Przemierzał Himalaje, przeszedł cały łancuch Alp, Pireneje. Ma za sobą Izraelski Szlak Narodowy i palestyński Szlak Abrahama.
Kiedy weźmiecie w swoje ręce ten przewodnik będzie mieć poczucie, że jest to coś więcej niż tylko przewodnik, bo tworzył go pasjonata. 💛

Temu przewodnikowi nie sposób się oprzeć.

"SZLAKI POLSKI. 30 najpiekniejszych tras długodystansowych" Łukasz Supergan.

🟨 Muszę Was zaskoczyć jeśli myślicie, że to...

• Góry
  • Literatura podróżnicza