Annika

2022-02-09
2022-02-09

Świetna czytałam bo wypożyczyłam z biblioteki

Świetna czytałam bo wypożyczyłam z biblioteki

Młoda dziewczyna Annika, w tajemnicy przed ojcem studiuje mechanikę, a nie tak jak on myśli prawo. Przemienia się z ułożonej córeczki tatusia w odważną i pewna siebie.

Zamysł książki był bardzo dobry, pierwszy raz czytałam książkę w której to bohaterka kocha motoryzację, ale jednak za bardzo przekombinowany. Mimo to lekturę czytało się przyjemnie i nie zajęła długo.

7/10 ⭐

7/10 ⭐

Książki od Pani Alicji są bardzo dobrze napisane, czyta się je z zaparty tchem. Pozostawają w głowie na dłużej, nie spotkałam drugiej takiej autorki, której książki zostawały by ze mną na długo po ich przeczytaniu. Poznajemy historie Anniki, która całe życie żyła pod kloszem i jak się okazuje jednak było to dobre życie, bo nie było w nim niebezpieczeństw. Teraz jak wszystko wyszło na jaw musiała uciekać i się schować, a i tak same przykrości na nią spadają. Gdy się wydaje, że już się wszystko ułoży, bo ten zły siedzi w więzieniu dostaje SMS. Jestem ciekawa czy będzie jakaś kontynuacja?!

"Sięgając po ten romans spodziewałam się czegoś lepszego" - pomyślałam na samym początku z rozczarowaniem. Chociaż... im głębiej wsiąkałam w historię głównej bohaterki, Anniki, tym mniej czułam się zawiedziona. Na końcu książki, a właściwie od drugiej połowy zaczyna się akcja, które się niespodziewałam... co działa na korzyść.
Początkowo, poznajemy młodą, zlęknioną dziewczynę, która nie tylko była stłamszona przez całe życie, ale również nie znała życia ani... ludzi, że czasem to właśnie oni potrafią najbardziej nas krzywdzić. Wychowana przez ojca, który pokazał się otoczony grubą skorupą, myśląc, że tym sposobem jego córka sobie poradzi w życiu. Znając całą historię, kompletnie nie rozumiem jego podejścia i powodu, dlaczego tak bardzo nakierowywał córkę w kierunku prawa. Tu muszę przyznać, że Annika mocno mnie zaskoczyła. Myślę, że kosztowało ją to sporo, ale pokazała tym, że potrafi walczyć o siebie i swoje marzenia. Później pojawiała ją oni, mężczyźni w jej życiu. Czterech. Każdy odgrywał znaczącą rolę, ale tylko z jednym pragnęła pozostać do końca życia. Z którym? Przekonaj się sam/a.
Gdybym jednak miała w skrócie opowiedzieć Wam o czym jest książka, to powiedziałabym, że o przemianie z przestraszonej dziewczynki, po skrzywdzoną (!!!) młodą kobietę, aż w końcu stała się motylem, który był silniejszy od wszystkich prób i największego bólu, którzy przysporzyli jej bliscy - ojciec oraz jej wielka, pierwsza miłość. Ta sama, która próbowała ją ochronić do końca...

Początkowo, poznajemy młodą, zlęknioną...

Ciężka, mocna i brutalna powieść.
Momentami mi się czytanie dłużyło.
Pomysł na książkę ciekawy.

Ciężka, mocna i brutalna powieść.
Momentami mi się czytanie dłużyło.
Pomysł na książkę ciekawy.

Z twórczością autorki spotkałam się przy jej serii mafijnej, która mi się bardzo podobała. A jak będzie z tą historią ?
Wiem, że zdania są podzielone. Czytałam opinie negatywne i te pozytywne również, ale mi się ona na prawdę podobała. Oderwałam się od rzeczywistości i zatraciłam się w świecie Anniki.

Poznajmy główną bohaterkę, gdy jest pod kloszem ojca. Dobrze wychowana , spokojna dziewczyna. Można było by rzec, że jest zamknięta jak ptaszek w klatce. Ale jej marzeniem są studia. Studia, kierunek który wybrała tak na prawdę nie jest przeznaczony dla dobrej ułożonej dziewczyny. Dzięki swojemu dziadkowi pokochała samochody. Więc zamiast studiów prawniczych wybiera mechanikę samochodową. W końcu wybiera to co ona chce. Wybiera swoje marzenie. Znów zaczyna żyć. Początek nie należy do najłatwiejszych z czasem jest lepiej. Poznaje swoją współlokatorkę ,niegrzecznego chłopca. Dziewczyna zmienia się o 180 stopni. Jest nie do poznania. Ale zawsze nie idzie coś po myśli. I tym razem Annika kończy ze złamanym serduszkiem. Wraca po skończonych studiach do swojego rodzinnego domu. Tutaj poznaje bliżej swojego sąsiada a to jeszcze nie koniec niespodzianek. Zaczynają wychodzić tajemnice związane z pracą jej ojca. Co tu dużo mówić kochani nie zdradzę wam nic więcej. Mogę wam śmiało powiedzieć, że z Annika nie zaznacie nudy. Ta kobieta jest jak huragan 🤭.

Kurcze kochani ja tą historię uwielbiam. Bardzo mi się ona podobała. Fabuła od samego początku mnie porwała. Akcja dynamiczna. Z przyjemnością spędziłam czas z tą historią. Dialogi świetnie poprowadzone bez zbędnych opisów. Wątki zaczęte i dokończone.Główna bohaterka zawalczyła o siebie . Pomimo trudności nie poddaje się. Los jest nie oszczędza. Dostaniemy tutaj bardzo dużo emocji. Bardzo mi się podobało to, że mogliśmy poznać główną bohaterkę od najmłodszych lat. Zobaczyć jak się zmienia na przestrzeni lat. Jak dojrzewa , popełnia błędy , zakochuje się , przeżywa pierwszą straconą miłość. To było piękne przeżycie. Cudowna historia, która zostanie w mojej głowie na dłużej.

Poznajmy główną bohaterkę, gdy jest pod kloszem ojca. Dobrze...

14/2023

Moje kolejne rozczarowanie czytelnicze. Jestem zmęczona tą książką. Główna bohaterka jakoś mało rozgarnięta i tylko kochanków zmienia co chwilę. Z cyklu przeczytać i szybko zapomnieć.

14/2023

Annika Lam - dziewczyna z dobrego domu, żyjąca jak ptaszek w klatce. Zawsze przykładna córeczka tatusia z nosem w książkach. Zero imprez, zero makijażu, nudne ciuchy, czyli typowy kujon, na którego nikt nie zwraca uwagi.

Wyjazd na studia wszystko odmieni, dziewczyna w końcu sięgnie po swoje marzenia. Jej tatuś jest prawnikiem i snuje plany by córka poszła w jego ślady. Sam wybrał i opłacił jej studia w Bostonie. Tym razem Annika postanawia iść za głosem serca i wyjeżdża na studia, ale do Miami.

Tam wcale nie będzie grzeczną studentką prawa. Od najmłodszych lat uwielbiała zabawę w warsztacie dziadka, gdzie wspólnie majsterkowali. To właśnie on zaraził ją miłością do samochodów i zachęcił do studiowania mechaniki samochodowej.

Dziewczyna pierwszy raz postępuje wbrew woli ojca. Jakie konsekwencje poniesie, dokonując takiego wyboru? Annika nie ma pojęcia, jak bardzo zmieni się jej życie i czego dowie się o własnym ojcu.

Przez kilka lat studiów Annika całkowicie zmieniła swój wizerunek. Od tej pory jej ciało zdobiło wiele kolorowych tatuaży oraz kolczyków w przeróżnych miejscach. Całość dopełniały wyzywające ciuchy: kuse spódniczki i skąpe t-shirty.

Taka Annika była jak magnes na mężczyzn, z czego chętnie korzystała. Po trudnym rozstaniu z pierwszym chłopakiem postanowiła korzystać z życia i nie angażować się w związki. Jednak los stawiał na jej drodze kolejnych mężczyzn, którzy byli nią zafascynowani.

Colin Black - syn właściciela warsztatu samochodowego “Wściekłe psy”. Jego nietypowe spotkanie z Anniką rozpocznie lawinę zdarzeń. Wspólne pasje i miłość do tatuaży sprawią, że ta dwójka stanie się nierozłączna. Czy to właśnie on będzie tym jedynym, który na zawsze zagości w sercu kobiety?

Nie spodziewałam się tutaj mafii, ale to akurat nie problem, bo lubię tego typu wątki w książkach. Było niebezpiecznie, nieprzewidywalnie i bardzo ciekawie. Przygotujcie się na jazdę bez trzymanki i dużo pikantnych scen.

Książkę z przyjemnością polecam i już wiem, że muszę nadrobić zaległości i sięgnąć po wcześniejsze książki autorki. Nowości biorę w ciemno.

Nie jestem zachwycona tą książką. Główna bohaterka doprowadzała mnie do szału. Pierwsza część, w której Annika jest narratorem bardzo chaotyczna. Wszystko się dzieje na raz i nic się nie dzieje... Później w roli narratora pojawia się Matt i Collin co daje chwilową nadzieję, że będzie lepiej... Ale to złudzenie szybko mija. Zdecydowanie nie moja bajka!

Druga książka tej dobrej pisarki wypadła jak dla mnie ogromnie pozytywnie przypadła do gustu.
Główna bohaterka Annika to grzeczna,poukładana,śliczna dziewczyna nie poznała własnej matki,nie znała jej od dziecka,ojciec nie interesował się córką żyła pod kloszem,jedynie dziadek dziewczyny bardzo wspierał ją i rozumiał,kochał Annikę mocno.
Przychodziła ona do dziadka warsztatu samochodowego pasjonowały dziewczynę jedynie auta.
Marzyła o studiach i o tuningu samochodów wyrwać się z rządów złego ojca.
Historia znakomita,fascynująca była pióro autorka zaskakujące ma i tym razem nie zawiodła mnie tą książką.
Pełna emocji,uczuć mocnych i namiętności i scen seksu,kipiacej erotyki nie brakowało w lekturze.
Bohaterowie bardzo ciekawi,doskonali.
Pokochałam ich natychmiast od pierwszej kartki powieści.
Powieść ujmuje i chwyciła mnie za serce,kolejny raz autorka pokazała swój kunszt pisarski.
Wciągnęła mnie lektura,porywająca i genialna była.

Przychodziła ona do dziadka warsztatu...

Dodaj cytat z książki Annika