Niepokorna księżniczka

Okładka książki Niepokorna księżniczka Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Okładka książki Niepokorna księżniczka
Małgorzata FalkowskaEwelina Nawara Wydawnictwo: Akurat Cykl: Kingdom of Martagon (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Kingdom of Martagon (tom 3)
Akurat
2022-02-02
2022-02-02
9788328720343

Okładka książki Miłość na cztery łapy Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłość na czte... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowsk...
Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Szczęśliwe nieporozumienie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Szczęśliwe nie... Małgorzata Falkowsk...

2066

Książka „Niepokorna księżniczka” Małgorzaty Falkowskiej i Eweliny Nawary zabiera nas do trzeciego tomu cyklu „Kingdom of Martagon”.
Jasmina to zbuntowana księżniczka z Benorii. Została wysłana do królestwa Martagonu, aby przycichły jej występki w swoim otoczeniu. Rodzina liczy na zmianę zachowania i postawy dziewczyny. Mason, najlepszy ochroniarz w królestwie dostaje zadanie opiekowania się księżniczką. To nie będzie proste zadanie. Między ochroniarzem a księżniczką rodzi się relacja hate – love. Jak to mawiają od nienawiści do miłości jeden krok.
Kto ulegnie pierwszy?
Jak potoczą się losy bohaterów?
Co słychać u Olimpii, Willa, Majki i Simona?
To miło spędzony czas i ciekawy cykl o małym królestwie, gdzie w każdym zakątku rodzi się miłość.

"Rozumiałem, co kryło się dla niej pod pojęciem "normalność". Brakowało jej tego, co dla mnie było codziennością. Dość miała wykwintnych potrwa, kawiorów, mięs ze specjalnie na te okazje hodowanej zwierzyny i kilkunastoletnich win... Chciała czegoś zwykłego. Jak pizza, którą wcinała, że aż trzęsły się jej policzki."

Większość małych dziewczynek uwielbia bajki i baśnie o księżniczkach, niektórym to zostaje, aż do życia dorosłego. Dlatego duet Eweliny Nawary i Małgorzaty Falkowskiej przygotował coś świetnego! Bajki dla dorosłych. "Niepokorna księżniczka" to już trzeci tom z serii "Kingdom of Martagon" i chyba będzie to moja ulubiona część.

Autorki kolejny raz bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, bo bardzo polubiłam głównych bohaterów i cały czas im kibicowałam. Może na początku miałam chwilę zawahania, ale później tak bardzo wciągnęłam się w te historię, że pochłonęłam ją "na jeden raz". Bardzo podoba mi się ten klimat i królewskie życie.

Jeżeli szukacie lekkiej i przyjemnej historii miłosnej jak z bajki koniecznie musicie poznać całą tę serię!! Ja jestem na tak!! Czekam na kolejne książki tych autorek!

Polecam serdecznie !

Moja ocena to 8/10

We współpracy z Grzeszne Książki!

Większość małych dziewczynek uwielbia bajki i baśnie o...

Chyba najlepsza część. Sporo się działo i było kilka zabawnych momentów.
Bardzo miło się czytało.

Chyba najlepsza część. Sporo się działo i było kilka zabawnych momentów.
Bardzo miło się czytało.

Świetna kolejna książka bardzo dobrego duetu. Kolejna książka która wciąga czytelnika od pierwszych stron.

Niepokorna księżniczka to 3 tom serii Kingdom of Martagon i ostatni, szkoda bo bardzo dobrze czytało się cała serię. To dobra książka na wiosenny czy letni wieczór. Jasmina główna bohaterka powieści to ostra księżniczka o dużej wrażliwości schowanej głęboko w środku. Zbuntowana księżniczka, nie zgadza się że swoim despotycznym ojcem i jego prowadzeniem władzy. Ma swoje plany i marzenia z którymi ojciec sie nie zgadza.
Zostaje wysłana do królestwa Martagon gdzie dostaje najlepszego ochroniarza w królestwie Masona.
Ochroniarz oddany całkowicie swojej pracy, z zasadami i sztywnym kodeksem.
Czy tak poukładany zawodowy ochroniarz ujarzmi niepokorną sprawiającą problemy księżniczkę Jasminę ?
Co przyniesie ich relacja ?
Co wydarzy się miedzy tym dwojga i jak zakończy się ochrona niepokornej ?

Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Podobała mi się postać Jasminy i jej ciętego języka oraz konkretnego sposobu bycia. Każda postać jest tam dobrze dopasowana i wszystko to tworzy spójną całość. Podoba mi się wplatanie dalszych losów bohaterów z poprzednich części.
Sceny erotyczne dają tej powieści pikanterii sprawia że książka staje się niegrzeczna ;)

Gorąco polecam !

🔸 RECENZJA🔸

Tytuł: Niepokorna księżniczka
Seria: Kingdom of Martagon
Autor: Małgorzata Falkowska @malgorzatafalkowska , Ewelina Nawara @ewelina.nawara
Wydawnictwo: Akurat @grzeszne_ksiazki @wydawnictwomuza
Premiera: 02.02.2022 r.

Królestwo Martagonu ponownie powraca na salony tym razem w wydaniu niepokornej księżniczki Jasminy oraz Maisona, szefa królewskiej ochrony. Romans w takim wydaniu to dla nas gratka a w dodatku po raz trzeci autorki nie zawiodły naszych oczekiwań.

Niestety rodząc się nie mamy wyboru w jakiej rodzinie będziemy żyć, na jakim kontynencie czy w jakim czasie. Po prostu musimy pogodzić się ze swoją przynależnością i się dostosować. Niestety Jasmina ze swoim niewyparzonym językiem i swobodą ducha nie trafiła zbyt dobrze. Królestwo i życie jak z bajki to stanowczo nie jej marzenia a w szczególności cena, jaką musi płacić za niechciane dogodności – kontrola i podporządkowanie oraz etykieta, jaką wypada zachować, gdy jest się dziedziczką korony. Z powodu swojego nagannego zachowania zostaje odesłana do Martagonu gdzie jej życie nabiera tempa a serce rusza galopem w stronę jej prywatnego ochroniarza. Masona udało nam się już poznać w poprzednich częściach serii i z pewnością nadal pozostanie wśród tych lubianych postaci. Jego charakter okazał się być przeciwieństwem rozbrykanej i czasem naprawdę irytującej młodziutkiej Jasminy.

„Uznałbym to za idealne zwieńczenie dnia, ale obok stała Jasmina, wpatrzona we mnie. Naprawdę musiała czuć do mnie coś, czego nie pojmowałem. Jak taka kobieta mogła mnie kochać? Mnie, który byłem kimś bardziej niż zwyczajnym?”

Zachowanie głównej bohaterki szczególnie na początku bywało denerwujące ale mamy wrażenie, że było to celowe działanie by silniej pokazać przemianę Jasminy w dojrzałą kobietę. Z rozszczekanej napalonej dziewczynki stała się kimś kto stanowczo zaczął wnosić do książki same plusy. Coraz bardziej interesowałyśmy się dalszym przebiegiem historii oraz w szczególności tym, czy bohaterom uda się być razem? ich relacja jest zakazana i niewłaściwa. Do czego to doprowadzi?

„– Przy tobie czuję się ważna. – Znów zmieniła pozycję, tym razem, aby na mnie spojrzeć, i wyznała: – I nie chodzi o to… – Zmierzyła wzrokiem mojego kutasa. – …ale o to, że chcesz mnie chronić, bo widzisz we mnie kogoś więcej niż tylko rozkapryszonego dzieciaka. Chcesz, bym była najlepszą wersją siebie.”

Tym razem historia nawiązuje do znanego Alladyna. Ale jak za każdym razem mamy współczesną adaptację bajki ze wstawkami dla niegrzecznych dziewczyn 🙂 Autorki całkiem dobrze poradziły sobie z rozpaleniem zmysłów licznymi gorącymi scenami, które smakowały jeszcze bardziej ze świadomością jak bardzo są zakazane.

„– Cierpliwości, Jasmino.
Chyba jednak powiedziałam to na głos. Ale miałam to gdzieś, liczył się tylko dotyk jego dłoni na moich pośladkach.
– Będziesz musiała być cicho, nie chcemy, by ktoś nas usłyszał.
– Na razie jesteś tutaj jedynym, który hałasuje.”

Czarno Czerwone polecają ! 🙂

🔸 RECENZJA🔸

Tytuł: Niepokorna księżniczka
Seria: Kingdom of Martagon
Wydawnictwo: Akurat @grzeszne_ksiazki @wydawnictwomuza
Premiera: 02.02.2022 r.

"Niepokorna księżniczka" duetu Nawara/Falkowska przenosi nas do świata gdzie na pierwszym miejscu jest etykieta. Miłość do kogoś niższeho w hierachii tworzy mezalians. Jednak Jasmina o to nie dba. Strasznie mi kobieta zaimponowała. Wzięła co chciała...Nie zdradze co z tego wyniknęło.

Dużo się dzieje, nie wieje nudą. Mój ulubiony duet. Manson ma wszystko to co facet powinnien miec. Odwagę, lekką szorstkość ale też troskliwośc, opiekuńczośc.
Panie Nawara i Falkowska stanęły na wysokości zadania.
Polecam z całego serca. Zaleca się przy czytaniu zrobić kawe w kubku termicznym ,zabrac przekąski i koc. Książka jest tak wciągające,że nie sposób sie od niej oderwać.

👑Recenzja👑

„Tej nocy śniłam o bajce, w której byłam zwyczajną kobietą, zakochaną w książęcym ochroniarzu. W tej historii szczęśliwe zakończenie zależało tylko od nas, od naszego uczucia”.

"Niepokorna księżniczka" to trzeci tom serii Kingdom of Martagon. Tym razem została nam ukazana historia Jasminy oraz Masona. Księżniczka i ochroniarz. Czy to się może udać?

Jasmina to kobieta, która nie ma łatwo. Musi prowadzić życie, którego nie chce. Nie chcę być księżniczkom. Wszystkie zasady i ten bajkowy świat, to coś, co nie jest dla niej. Jest natomiast kobietą z charakterem. Cięty język, niepokorne zachowanie i buntownicza aura. To najlepiej ją opisuje. Kiedy zostaje przyznana jej ochrona, pokaże, że opieka nad nią nie będzie taka prosta, jakby się mogło wydawać. Tylko że gdzieś po drodze wkrada się zaciekawienie, pożądanie i uczucie, które nie będzie słabło. Czy dwa różne światy, mogą mieć szansę zaistnieć?

"Niepokorna księżniczka" to niegrzeczna wersja Aladyna dla dużych dziewczynek. Zakazane uczucie, trudna sytuacja rodzinna i co najważniejsze kobieta, której życie jest niczym w złotej klatce.

Relacja tej dwójki zaczyna się oczywiście od motywu hate-love. Każde z nich wypiera się uczucia i utrudnia sobie życie. Szczególnie Jasmina sprawia, że każdy dzień Masona jest niczym niespodzianka. Nigdy nie wiem, co go spotka z jej strony, ale i on nie pozostaje jej dłużny. Jego teksty i to jaki był odporny na jej urok... Niestety i on nie mógł się za długo opierać. Ich relacja będzie niewłaściwa, ale to sprawi, że rozpali ona ogień zakazanej relacji. Będą musieli się ukrywać... Tylko jak długo można to zataić?

Niewątpliwie jest to kolejna wspaniała i udana książka w wykonaniu tego duetu. Autorki nigdy nie zawodzą i kolejny raz nam udowodniły, że bajki mogą być fajne, oczywiście te niegrzeczne...
Nie zabraknie rosnącego pożądania, ukradkowych spotkać, pikantnych scen oraz tajemnic. To wszystko zapewni wam ta książka, a nawet i więcej, ale tego już nie zdradzę. Sami musicie się przekonać, co was czeka.
Miło było powrócić do bohaterów poprzednich części tej serii i zobaczyć, co u nich słucha. Lubię, jak w książkach następuje taki powrót, a bohaterowie nie pozwalają o sobie zapomnieć.
Polecam wam tę książkę, bo niesamowicie bawiłam się w świecie bohaterów. Czy jesteście gotowi, aby ich poznać?

👑Recenzja👑

Jasmina to...

„Niepokorna księżniczka” to trzecia część trylogii Kingdom of Martagon. Tym razem autorki przedstawiają nam historię buntowniczej kobiety, która jest córką króla i królowej Benorii. A opiekować ma się nią Mason, którego zdążyliśmy już poznać w dwóch poprzednich książkach. Postać Jasminy całkowicie różni się od stereotypowej księżniczki, którą przedstawiał nam Disney, Bracia Grimm, H.C. Anderson. Tu spotykamy się na początku ze zbuntowanym obrazem królewny, która jest hańbą dla swej rodziny. Ale podczas czytania książki, dziewczyna zaczyna przechodzić przemianę i w końcu możemy zrozumieć też jej zachowanie i dlaczego wcześniej tak wszystkich traktowała. Zaś jej ochroniarz to twardo stąpający mężczyzna, który bezwzględnie trzyma się swoich zasad, dzięki czemu jest jednym z najlepszych w pałacowej straży. Ale jedna sytuacja, jeden niewinny pocałunek potrafi zmienić wszystko. Pytanie tylko czy na dobre czy na złe. Tą serię pisarek bardzo uwielbiam, ich podejście do przedstawienia w całkiem innym świetle baśni, które tak uwielbiamy jest bardzo ciekawe. Podziwiam je też za to, że dwie różne osoby pewnie mieszkające od siebie daleko potrafiły stworzyć coś tak niezwykłego co podbiło serca wszystkich ich czytelników. Moją uwagę przyciągnęła też okładka tego dzieła, która zdecydowanie różni się od swoich poprzedników. Na okładce pierwszego tomu, mieliśmy przystojnego mężczyznę, ubranego w zapewne drogi garnitur, którego można było porównać jako księcia Williama. Na drugiej części zaś mamy parę, mężczyznę i kobietę. Faceta mamy bardziej w centralnej części, także ubranego w drogi garnitur. Zaś zanim ledwo widocznie wychyla się głowa kobiety. Na ostatnim tomie mamy także parę ale nie jest ona w jakiś sposób wystrojona. Patrząc na wcześniejsze postacie, widać było że pochodzą z rodziny królewskiej i wybierają się na jakieś wydarzenie. Tutaj mamy przedstawiony obraz zwykłych ludzi, ubranych jedynie w bieliznę, którzy nie przypominają w ogóle nikogo z rodziny królewskiej czy z ich otoczenia. To sprawia, że ta okładka jest inna, bardziej wyjątkowa i ukazująca uczucie pomiędzy tą parą.

Niestety ale muszę to napisać, wg mnie najnudniejsza z trylogii. Wymyślna i naciągana.

• Polscy autorzy
  • Romanse