Magia zmiany. Przekrocz własne granice i osiągnij cel

Okładka książki Magia zmiany. Przekrocz własne granice i osiągnij cel Jakub Czarodziej
Okładka książki Magia zmiany. Przekrocz własne granice i osiągnij cel
Jakub Czarodziej Wydawnictwo: Flow books poradniki
poradniki
Flow books
2021-02-10
2021-02-10
literatura polska rozwój osobisty motywacja samodoskonalenie

Ten poradnik jest świetny! Doceniam autora za szczerość i to, że pomaga innym zawalczyć o siebie. Polecam każdemu.

Nie rozumiem ludzi, którzy biorą tę książkę do ręki nie zaznajamiając się przedtem z autorem, jego filmami, podejściem do spraw. Nie dziwię się, że dla tych ludzi to jest tylko wulgarny "bełkot".

Drodzy czytelnicy, którzy pochłaniają książki jak leci, może wartałoby czasami przejrzeć coś więcej niż lekturę i zapoznać się najpierw z samym autorem i jego filmami, zaznajomić się z jego stylem przekazu i po co on to robi, a później brać się za czytanie. Nie wszystkim ludziom odpowiada wulgarny przekaz, ale mnie on nie przeszkadza, powiem więcej - jest on nawet KONIECZNY by wzmocnić wypowiedź kierującą do czytelnika. To nie ma być słodki poradnik o rzeczach, których nie znamy, tylko poradnik o rzeczach, które POWINNIŚMY znać/znamy, ale się do nich nie stosujemy i wbić je nam do głowy byśmy ZACZĘLI je realizować w życiu codziennym. Ot co cała filozofia.

Poradnik owszem jest prosty, ale po to by dać do myślenia.

Daje ocenę bardzo dobrą, bo ten poradnik zasługuje na więcej niż ocena 5.1.

Mnie chyba nie przekonuje ten styl narracji, ale nie wykluczam, że komuś może pomóc. Sporo ogólników, ćwiczenia bardzo pobieżne, czasami po zrobieniu go nie jest do końca wiadome co dalej z tym zrobić ;) brakowało mi struktury - rozpoczęcia, poprowadzenia i domknięcia całości.

Jakuba Czarodzieja poznałam dzięki mojej siostrze @marysia021 . Zakupiłam wszystkie książki, które napisał i pierwszą z nich jak widać mam za sobą.
Pan Jakub wydaje się być pewną siebie osobą. Tą pewność nabył z czasem, bo jak można dowiedzieć się z jego książki dość długo był osobą nieśmiałą. Sporo również w życiu przeżył i tym również dzieli się ze swoimi czytelnikami, pokazując jakiej przemiany można dokonać chcąc coś zmienić w swoim życiu.
Magia zmiany to poradnik, który mnie do siebie przekonał ze względu na podejście autora do tematu - braku owijania w bawełnę. Czuć, że pan Czarodziej nie ma zamiaru się z nikim obchodzić się jak z jajkiem. Chcesz się zmienić to zrób wszystko by to zrobić. Możesz przeczytać ten poradnik, ale nikt ciebie do tego nie zmusza. Ponadto jedno jego przeczytanie również niczego nie zmieni. Na wszystko potrzeba czasu i chęci.
Jeżeli o mnie chodzi wyciągnęłam z tej książki kilka rzeczy. Będę, a właściwie już staram się pracować nad swoją postawą pod kątem wyprostowanych pleców, oraz pewnym krokiem, który może nie sieje postrachu, ale pokazuje, że nie jestem strachliwą osobą. Ponadto będę pamiętała również o tym, by pani w sklepie życzyć miłego dnia. Jeżeli chodzi o rzucenie uśmiechu, czy powiedzenie czegoś miłego przypadkowemu przechodniowi - na to się jeszcze nie zdobędę. Sama jeszcze do takich gestów nie przywykłam i podchodzę do nich z rezerwą i wiem, że wiele osób tak robi. Po prostu jeszcze do tego nie przywykliśmy. Ale w końcu to trening czyni mistrza 😉. Ode mnie 7/10.

Szkodliwa napisana przez amatora, który chce zabłysnąć w internecie.

Szkodliwa napisana przez amatora, który chce zabłysnąć w internecie.

Niezła pozycja o bardzo motywacyjnym przesłaniu i o tym, że w zasadzie wszystko zależy od nas. Bezpośredni, niekiedy wulgarny sposób pisania może się podobać i jest pewną nowością względem wielu wygładzonych motywacyjnych poradników. Niestety, a może na szczęście, nie znalazłem tam nic odkrywczego.

Książka Jakuba Czarodzieja bardzo dużo dała mi do myślenia, historie opisane w książce są poruszające, teraz bardziej doceniam swoje życie.

Ja po pierwsze nigdy nie uwierzę, ze autor był w stanie skończyć psychologię. Kiedyś myślałam, ze Grzesiak jest szkodliwy, ale odkryłam tu całkiem nowy poziom szkodliwości społecznej.

Pato-literatura napisana dla niewymagającego odbiorcy. Informacje przepisane z internetu bez ładu i składu. Nie polecam, a nawet odradzam :)

Jest tyle wartościowych pozycji na rynku... A tu takie coś. Jeszcze niektórzy dają maksimum gwiazdek. Boże, widzisz, a nie grzmisz.

• Poradniki
  • Przeczytane w 2022
  • Papier
  • Ulubione :)
  • PSYCHOLOGIA

Dodaj cytat z książki Magia zmiany. Przekrocz własne granice i osiągnij cel