Siła dobrych pytań

Studio Emka
2020-03-10
2020-03-10
Małgorzata Małecka

Książka rewelacyjna i fajnie napisana, pytania, które są w niej zawarte są mega pomocne przy rozmowach biznesowych i nie tylko.

Zawsze byłam zamknięta w sobie i małomówna. Nie potrafiłam rozmawiać z ludźmi. Rozmowy nigdy mi się nie kleiły.
Wzięłam tę książkę do ręki, żeby zmienić swoje życie.

Etapy nauki używania pytań zostały opisane w bardzo ciekawy sposób, dzięki czemu przeczytałam ją dość szybko.
Po przeczytaniu czułam, że moje rozmowy z różnymi osobami są dłuższe i bardziej wartościowe.
W dzisiejszym świecie ludzie znani są z egoizmu i mówienia tylko o sobie. Jeśli chcecie nauczyć się rozmawiać z ludźmi i słuchać ich odpowiedzi, ta książka jest dla was.

Mówiłam już, że lubię książki wydawnictwa StudioEmka, bo określają jasno zasady, podkreślają błędy, które popełniane są przez ludzi i krok po kroku tłumacza wprowadzenie zmian. Czytanie tych książek nie jest stratą czasu.

"Siła dobrych pytań" jest jedną z tych książek, które wniosły bardzo dużo do mojego życia. Poprawiłam swoje relacje z bliskimi, ale również nauczyłam się zawierać nowe znajomości. To książka, do której będę wracać z wielką przyjemnością. Po przeczytaniu zauważyłam pozytywne zmiany.
Gorąco polecam!

Wzięłam tę książkę do ręki, żeby zmienić swoje życie.

W...

# 307 - Siła dobrych pytań - Andrew Sobel Advisors Jerold Panas, Linzy & Partners - Wydawnictwo Studio EMKA

#60/52/2020

Książka ma 256 stron. Dzięki podsumowaniom każdego rozdziału i postawieniu odpowiednich pytań mamy możliwość popracować nad lepszym budowaniem relacji, nad zdobywaniem nowych klientów, oraz na sprzedaż.

Dzieki rozmowom przez pytania mamy także szansę by mieć wpływ na innych ludzi.

Książka jest naprawdę bardzo praktyczna i merytoryczna, dzięki czemu jest doskonałym narzędziem biznesowym.

Jeśli chcesz poprawić swoją komunikację, a w rezultacie swoje życie - naucz się zadawać właściwe pytania.

Dziękuję za tą książkę Wydawnictwo Studio EMKA

#60/52/2020

Dzieki rozmowom przez pytania mamy także szansę by...

Naucz się zadawać właściwe pytania
Kto pyta, nie błądzi. Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi – to tylko dwa z szeregu przysłów, które dotyczą pytań właśnie. Czy rzeczywiście tak jest? Czy każdy pytający jest w stanie uzyskać właściwą odpowiedź, która doprowadzi go do celu? Czy każde pytanie powinno być zadane? Zapewne na drodze swojego życia napotkaliśmy wiele sytuacji, kiedy pytanie nic nie wnosiło do rozmowy, zostało zadane w taki sposób, że peszyło albo zniechęcało rozmówcę, bądź też sam odczułeś dyskomfort. Tymczasem właściwe pytania i zadane we właściwej chwili potrafią zupełnie zmienić sytuację, sprawić, ze się do kogoś przekonujemy, zaczynamy wchodzić z nim w interesującą rozmowę. Waga tych właściwych pytań jest bezcenna – to właśnie dzięki nim możemy się rozwijać, to one mogą przynieść odpowiedź dotyczący wyboru życiowej drogi, dalszych działań, to one pozwalają na rozpoznanie rzeczywistych motywacji drugiej strony oraz pomagają w zawarciu transakcji.
O tym, jaka moc ukryta jest w pytaniach przekonamy się dzięki lekturze książki pt. „Siła dobrych pytań”, opublikowanej nakładem Wydawnictwo Studio Emka. Autorzy: wiodący ekspert w dziedzinie relacji z klientami, Andrew Sobel oraz Jerold Panas, prezes firmy konsultingowej, posługując się licznymi przykładami ze swojego życia, w tym życia zawodowego dowodzą, że właściwie zadawane pytania mogą być kluczem do szeroko rozumianego sukcesu. Tym samym ten poradnik, nie zawierający co prawda ćwiczeń, ale prezentujący kluczowe pytania, jakie warto zadań w określonych sytuacjach (z możliwością ich modyfikacji) to książka, którą powinien przeczytać każdy menedżer, właściciel działalności, coach, psycholog czy handlowiec, a także wszyscy pragnący podnieść jakość i celowość prowadzonych rozmów z innymi ludźmi.
Jak tłumaczą autorzy, użyte przez nich określenie „dobre pytania” podkreślać ma siłę i potencjał tych pytań oraz moc odmieniania przez nie rozmowy. Tym samym to potężne narzędzie, które nie tylko pozwala handlowcom sprzedawać czy nawiązywać biznesowe relacje, ale również pozwala odkryć sedno problemu i … dzięki temu znaleźć rozwiązanie. Trzydzieści cztery rozdziały książki to tak naprawdę zapisy rozmów bądź opisy rzeczywistych sytuacji, które pokazują, jak ważne są pytania i w jakim stopniu potrafią zniszczyć potencjalną relację lub też jak sprzyjają jej nawiązaniu. Każdy rozdział zakończony został danym pytaniem, propozycjami użycia tego pytania i / lub jego modyfikacji, a także przykładowymi pytaniami, które można zadać w toku dalszej rozmowy. Ostatnia część książki zawiera z kolei zestaw blisko trzystu kolejnych pytań, które mogą być wykorzystane zarówno w różnych sytuacjach zawodowych, jak i prywatnych. Znajdziemy tam m.in. pytania pozwalające zbudować relację, zdobyć klientów, szkolić innych, poradzić sobie z kryzysem / niezadowoleniem, ocenić nowy pomysł czy poprosić o datek.
Zawartość merytoryczna książki, czyni ją cennym narzędziem biznesowym, które na dodatek pomaga poprawić jakość naszego życia. Podane pytania można wykorzystać w różnych celach, ale z każdym użyciem będziemy obserwować niezwykłą ich siłę. Dlatego też książki „Siła dobrych pytań” nie może zabraknąć w biblioteczce żadnej osoby, która rzeczywiście jest zainteresowana rozmową i pragnie poznać motywy oraz potrzeby drugiej strony – nie tylko po to, by sprzedać dany produkt czy rozwiązać dany problem, ale przede wszystkim by nawiązać długotrwałe relacje, które procentować będą zarówno w biznesie, jak i życiu osobistym.

Naucz się zadawać właściwe pytania

Praktyczna książka, polecam.

Praktyczna książka, polecam.

Pytania zawarte w książce do pracy wewnętrznej też nad sobą i do zadawania innym. Niewiele było "odkrywczych pytań"

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego, niż oczekiwałam. Bardzo mało pytań samorozwojowych, jednak dla osób które chcą się nauczyć kilku fajnych rzeczy może być przydatna.

Do treści tej książki na pewno będę wracać. Bardzo przydatne informacje do pogłębiania relacji biznesowych i osobistych.

• Biznes
  • Posiadam, Wydawnictwo Studio Emka
  • Nie_mam
  • Ile się uda? 2020

Dodaj cytat z książki Siła dobrych pytań