Kochaj dobrze. Relacje damsko-męskie: instrukcja obsługi

Okładka książki Kochaj dobrze. Relacje damsko-męskie: instrukcja obsługi
Jakub Czarodziej Wydawnictwo: Flow books poradniki
poradniki
Flow books
2021-02-10
2021-02-10
literatura polska rozwój osobisty psychologia motywacja relacje damsko-męskie

Szkodliwa napisana przez amatora, który chce zabłysnąć w internecie.

Szkodliwa napisana przez amatora, który chce zabłysnąć w internecie.

Naprawdę dobra pozycja. Przerwana w trakcie z racji zauważalnych "problemów", powróciłam po jakimś czasie na spokojnie i naprawdę gorąco polecam przeczytać każdemu, czy jest w związku, czy po, czy dopiero przed.

Szału nie ma, ale można przeczytać.

Szału nie ma, ale można przeczytać.

Ten "poradnik" to straszny ściek. Samej treści w sumie może 30% objętości, i do tego same banały wyplute przy użyciu knajackiego języka.
Bardzo, bardzo odradzam.

Bardzo, bardzo odradzam.

Dużo rad wartościowych, niektóre jednak chyba trochę na wyrost. Z jednej strony autor mówi, żeby "dać szansę", z drugiej proponuje zrobić listę cech, które automatycznie mają kogoś skreślić. Z tym się nie zgadzam, ze swojego doświadczenia wiem, że nawet z taką cechą można być razem.
Nie podoba mi się również język. Rozumiem, że miało być prosto i dosadnie, ale jednak tak duża ilość przekleństw jest niepotrzebna. Myślę, że bez nich wartość książki by nie spadła, a czytelnik nie miałby wrażenia, że przekleństwa są tam wkładane "na siłę".
Książka raczej dla nastolatków i dla singli, ktoś pozostający w dłuższym związku i chcący go ulepszyć nie znajdzie tam wiele rad.

„BO DLA NIEKTÓRYCH WARTO SIĘ ROZTOPIĆ ( Z MIŁOŚCI)”- Olaf
MIŁOŚĆ SAMA W SOBIE JEST NIE DO POJĘCIA, ALE DZIĘKI MIŁOŚCI MOŻEMY POJĄĆ WSZYSTKO. MIŁOŚĆ NIE POLEGA NA TYM, ABY WZAJEMNIE SOBIE SIĘ PRZYGLĄDAĆ, LECZ ABY PATRZEĆ RAZEM W TYM SAMYM KIERUNKU...
To już moje trzecie spotkanie z JAKUBEM CZARODZIEJEM. Tym razem kontrowersyjny psycholog wziął na warsztat relacje damsko-męskie. Owszem takie relacje nie są łatwe, bo najtrudniej zrobić w takiej relacji ten PIERWSZY KROK... W swoim poradniku podsuwa nam cenne wskazówki, jak uczynić ten Pierwszy Krok do poznania jej/jego. Te kilkadziesiąt wskazówek pozwoli singlom, jak i osobom w długotrwałym związku go utrzymać, pielęgnować i kochać. Przecież każdemu wolno kochać. Jeśli pragniesz z kimś się związać to najpierw Pokochaj Siebie!!! Wtedy będziesz wiedział, że chcesz z kimś być na poważnie.
„Miłość sprawia,że choć przez chwilę możemy zapomnieć o przeklętej ciemności, która jest kresem wszystkiego. (...)Miłość jest jedną rzeczą,która trwa. Góry na przestrzeni milionów lat rozpadają się, formują się od nowa. (...)Morza wysychają. Pustynie ustępują oceanom. Czas niszczy każdą budowlę wzniesioną przez człowieka.(...)Ale miłość jest siłą, energią, potęgą.” - D.R. Knootz
Relacja damsko-męska to nie tylko motylki w brzuchu, patrzenie przez różowe okulary i dywan usłany z róż, gdzie wszystko jest cudne oraz idealne. Nie można przeżyć życia samą miłością. Kiedy kończy się „miłosny haj”, to wtedy zaczyna się prawdziwe życie. Relacja damsko-męska to ciężka praca obojga zakochanych w sobie ludzi na 100%. On pracuje w 50% i ona pracuje w 50% , by ta relacja była czymś trwalszym, czymś na zawsze. To syzyfowa praca. W dobrych i złych chwilach tej relacji. Jeśli Ci na kimś zależy to miej w sobie TĘ MOC, by zawalczyć o miłość swego życia z którą chcesz iść przez życie. Tutaj nie ma tak, że on/ona pracuje na 100%, a ukochany/a leży i pachnie i nie wkłada żadnej pracy w tę relację. Po prostu się obija. Po prostu ta relacja go bawi. Zabawa czyimiś uczuciami nie jest wcale zabawna. - A co wydarzy się, gdy pojawi się kryzys, albo zauroczenie tą osobą wygaśnie? - Zamiast walczy o tę miłość, ten ktoś odwróci się na pięcie, albo zrobi niewybaczalną rzecz, która przeleje falę goryczy i powie: „Było miło, ale to nie dla mnie, żegnaj!” i tyle ją/jego widzieli, a ty masz roztrzaskane serce na tysiące kawałków. Relacja damsko-męska to nie tylko uczucie, które połączyło dwoje w sobie zakochanych ludzi. Związek to odpowiedzialność, troska, wsparcie okazywane ukochanej osobie. I działa to w obie strony. Nikt nie wynalazł złotego środka na udany związek. Nikt nie jest idealny. Każdy ma swoje wady i zalety. Nikt nie jest czysto krystaliczny i bez skazy. Jeśli chcemy stworzyć prawdziwy związek to akceptujemy siebie w 100% z wadami i zaletami czy zasadami, które wyznajemy. Nie udawaj przed ukochaną osobą kogoś kim nie jesteś. Bo ona chce ideału. Powtarzam jeszcze raz nikt nie jest idealny. Jeśli jesteś z kimś związany to bądź przede wszystkim SOBĄ! Kochaj siebie. Szanuj siebie. Po prostu KOCHAJ DOBRZE!
„Mówi się, że miłość jest ślepa. Wierzcie mi, to zupełne kłamstwo - nie ma niczego bardziej widzącego niż prawdziwa miłość. Niczego. Jest ona czymś najwyraźniej widzącym pod słońcem. Poświęcenie jest ślepe - ale nie prawdziwa miłość. Nie popełniaj błędu i nie nazywaj tych uczuć miłością.”- ANTHONY DE MELLO, Przebudzenie.
Relacja damsko-męska to Rozmowa, pójście na kompromis, wsparcie,zaufanie,praca, codzienność może być bardzo barwna z drugą połówką, a nie w monotonnych odcieniach szarości, miej hobby, miej wolność, przepraszaj i po prostu bądź lepszy. Związek dwojga ludzi może być piękny, niczym zaczarowany ogród, tylko trzeba się nim opiekować, troszczyć i pielęgnować. Bo gdy się go zaniedba, to później chwastów się nie pozbędzie tak łatwo. Człowiek bez miłości jest jak robot. Bez emocji, bez uczuć, bez pragnień. Jest nieczuły, nie ma w sobie empatii, nie umie okazać uczuć, emocji. Jest zimnym soplem lodu, który boi się miłości. Taki człowiek pogrąża się w ciemności zamiast podążyć za barwnym blaskiem ciepła, jakim jest miłość. Tylko prawdziwa (i szczera) miłość roztopi lód w sercu.
„-Nawet nie wiem co to jest MIŁOŚĆ.
- Ej to łatwe. Ja wiem. Miłość...to jak bardziej się martwisz o kogoś niż o siebie” - Olaf
Ten poradnik ma nam ułatwić i podpowiedzieć jak dobrze wykonać pierwszy krok do poznania drugiej połówki. Jak podtrzymać te znajomość i jak ją naprawić by nadal KOCHAĆ, ją/jego do końca swoich dni. W rej książce zawarte w niej teoria musi być przez czytelnika dobrze przemyślana i przekuta w złotą praktykę. Choć jak wszyscy wiemy życie pisze różne scenariusze oraz wiele weryfikuje. Ma duży wpływ na nasze emocje, uczucia i zachowania. Ta książka jest genialna. Napisana w prosty, dosadny i zrozumiały sposób. Czyta się szybko i przyjemnie. Każdy kto po nią sięgnie coś dla siebie znajdzie. Nieważne, czy jest singlem, czy jest w poważnym związku. Da dużo do myślenia i zmotywuje do pracy nad sobą w związku. Ta książkowa pozycja to idealny prezent dla ukochanej czy ukochanego.
„-Kubo, roztapiasz się!
- Są ludzie, dla których warto się roztopić.”
Gorąco Polecam!!!

„BO DLA NIEKTÓRYCH WARTO SIĘ ROZTOPIĆ ( Z MIŁOŚCI)”- Olaf

Książka dobra, choć jak na psychologa który ją napisał, to troszkę za mało i zbyt płytko. Niemniej jednak w mojej opinii książka bardziej powinna być skierowana dla nastolatków.

Myślę, że ta książka, to byłby bardzo dobry prezent dla faceta, no niewiem np na Dzień Mężczyzny a jak już minął to z innej okazji albo bez okazji.
Autor naprawdę dosadnie przemawia do ludzi, nie owija w bawełnę, nie p....li się, jak się ogólnie rzecz biorąc 'ogarnąć' w związku. Porady może i znane, ale czy stosowane? I jak wielu mężczyzn ma w ogóle o nich pojęcie? Bo to kobiety czytają więcej, tego rodzaju poradniki na przykład i są coraz bardziej świadome co można w sobie czy w relacji spróbować pozmieniać, ale czy mężczyźni? Czyta się bardzo szybko, jak we wstępie, polecam zwłaszcza facetom i trzymam kciuki za takich mężczyzn pracujących nad sobą jak autor.

2021-02-19 mądrze chłopak pisze. Wszystko skompresowane do jednej książki. Przyjemnie się ją czyta. Wiem, że wrócę do niej jeszcze 🙂

Dodaj cytat z książki Kochaj dobrze. Relacje damsko-męskie: instrukcja obsługi