Hania Baletnica

Okładka książki Hania Baletnica Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Okładka książki Hania Baletnica
Jolanta SymonowiczLila Symonowicz Wydawnictwo: BIS opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
BIS
2021-01-01
2021-01-01
szkoła tańca balet marzenia

Okładka książki Hania Baletnica na scenie Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnic... Jolanta Symonowicz,...

I love balet!

I love balet!

Najbardziej w pamięci z tej książeczki mi osobiście zapadła silna determinacja dziewczynki w dążeniu do warzonego celu. Myślę, że to wspaniała książka, aby dzieci zobaczyły, że czasami droga do spełnienia marzeń wymaga dużo pracy. Dodatkowo książka jest pisana jako pamiętnik, co daje wrażenie szybkiego czytania, a opowiadanie pisane w pierwszej osobie daje odczucie jakbyśmy to my sami byli mała Hanią.
W książce znajduje się kilka ilustracji, które są przepięknie wykonane.

Hania wreszcie doczekała się zapisania do szkoły tańca. Zawsze marzyła o tym, aby zostać baletnicą. Kiedy nadszedł pierwszy dzień zajęć, szkoła dłużyła jej się okropnie. Kiedy wreszcie doczekała się swojej wymarzonej pierwszej lekcji baletu, okazało się, że wszystko jest nie tak jak miało być. Kiedy już wreszcie poznała cła szkole, nastąpił czas na pierwszy ukłon.
Na kolejnych zajęciach nie wszystkie ćwiczenia przypadły jej do gustu, a okazało się że gimnastyka to podstawa do trudnych figur. Dodatkowo w niczym nie pomagały koleżanki z zajęć, które wcale nie ukrywały niechęci do Hani. Dziewczynka postanowiła wytrwać na balecie chociaż do gwiazdki. Czy uda jej się nauczyć figur, które bez przeszkód wykonują koleżanki? I czy wreszcie znajdzie wymarzona przyjemność w balecie?

Wasze córki marzą o karierze baletnicy? Chcą chodzić na zajęcia do szkoły tańca? Koniecznie podsuńcie im tę książkę! Chłopcom też, bo i o nich nie zapomniała autorka. W końcu chłopcy też wspaniale tańczą!

„Ile można siedzieć?! W szkole siedzimy w ławkach, w domu przy biurku, kiedy odrabiamy lekcje, przy stole w czasie posiłków, przed telewizorem. I jeszcze przesiadywać żeby grać?! To nie dla mnie! Lepiej pojeździć na rowerze albo na rolkach, zwłaszcza kiedy jest taka piękna pogoda jak dziś…” - jest to kwintesencja książki, która jako rodzic całym sercem popieram i z którą w stu procentach się zgadzam.

Znakomita pozycja dla dziewczynek, zarówno ciekawa jak i pouczająca.
więcej o książce opowie Jula - zapraszam :) www.wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Rodzic