Hania Baletnica na scenie

Okładka książki Hania Baletnica na scenie Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Okładka książki Hania Baletnica na scenie
Jolanta SymonowiczLila Symonowicz Wydawnictwo: BIS opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
BIS
2024-03-08
2024-03-08
balet

Okładka książki Hania Baletnica Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica Jolanta Symonowicz,...

Okładka książki Zaczarowane baletki Ruth Gervais, Noel Streatfeild
Zaczarowane ba... Ruth Gervais, Noel ...
Okładka książki Hania Baletnica Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica Jolanta Symonowicz,...

Balet to niezwykły rodzaj sztuki, wymaga dużego poświęcenia i systematycznej pracy.

Podążająca za swoimi marzeniami Hania rozpoczyna drugi rok nauki baletu. Dziewczynka odczuwa ogromną ekscytację mogąc kontynuować ćwiczenia. Na dodatek do grupy dołączają jej koledzy - Karol i Franek. Niewątpliwą radość niesie im możliwość prób w teatrze operowym. Grupa Hani zakłada kronikę, w której zapisują wrażenia z wydarzeń, swoje przemyślenia oraz emocje jakie im będą towarzyszyć.
Ten rok obfituje w przeróżne występy, więc wymaga to od uczniów baletu częstszego doskonalenia wszystkich pas, piruetów i demi plié.
Podczas rozdzielania ról do spektaklu „Dziadek do orzechów” Hani przydzielono rolę Freda. Ten fakt nie spotyka się z zadowoleniem dziewczynki. Rozżalona Hania wolałaby tańczyć w pięknym tutu, aniżeli w chłopięcym stroju.

Czy uda jej się sprostać wyzwaniu i doceni możliwość wystąpienia u boku zawodowych artystów?

Jeśli jesteście ciekawi jak minie kolejny rok nauki Hani Kwiatek w szkole baletowej, a także jakie przygody czekają na jej grupę taneczną zachęcam do sięgnięcia po tą wyjątkową książkę. Historia zapisana w formie pamiętnika, podzielona na poszczególne dni i miesiące pozwala towarzyszyć bohaterce w jej zmaganiach, przeżyciach oraz rozwoju. Mimo wielu trudnych momentów i zmagań z zaskakującymi sytuacjami, taniec jest dla niej życiowym celem i prawdziwą pasją.

Na uwagę zasługuję tu również motyw przyjaźni. Dzieci mogą na siebie liczyć, to daje im ogromna siłę i pomaga w ciężkich chwilach.

Ta wartościowa pozycja porywa czytelnika do świata baletu, pokazując mu każde jego strony.

• Samodzielne
  • Dla dzieci