Inuyasha tom 1

Sengoku O-Togi Zoushi InuYasha 戦国お伽草子–犬夜叉
J.P. Fantastica
2021-05-10
2004-10-01
Fantasy Komedia Przygodowe Shounen Anthro Kapłani/kapłanki religii wschodnich Uczniowie/studenci Youkai Przemoc Japonia Przeszłość Magia

InuYasha to manga, która skrada serce i duszę czytelnika. Bohaterem mangi nie jest tylko InuYasha. Bardziej powiedziałabym, że śledzimy historię Kagome. Na początku historii poznajemy ją jako zwykłą uczennicę, która przypadkowo cofa się w czasie do feudalnej Japonii. Tam wplątuje się w kłopoty i w wyjściu z nich pomaga jej nasz tytułowy InuYasha. W następstwie kolejnych wydarzeń ta dwójka będzie dążyła do odnalezienia klejnotu czterech dusz. A nie będzie to wcale proste, bo jego odłamki rozprysły się po całym świecie. Bohaterowie są wyraziści i mają dobrze rozpisane charaktery. Kolejne rozdziały wprowadzają nas coraz lepiej w historię, poznajemy dodatkowe postacie poboczne, którym również autorka poświęciła sporo uwagi. Bardzo polecam!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Na półkach: , , , , , , , , ,

Kocham tak samo mocno jak anime (choć niestety przetłumaczone nazwy jak np. miecza InuYashy to taki mój osobisty problem i mnie denerwowało, ale nie na tyle, by od razu odejmować gwizdkę za to - ja uwielbiam tę historię, więc tak nie miałam serca za taką głupotę odejmować cudowności tej mandze.

2021

InuYasha # to historia skupiająca się na losach pewnej zwyczajnej współczesnej nastolatki (Kagome),która w wyniku pewnego zrządzenia losu przedostaje się do innego świata (okresu). Uwalnia ona tam z zaklęcia pół-demona InuYashę, z którym zaczyna „współpracować”, aby odnaleźć wszystkie Klejnoty Dusz (których pożądają potężne demony, pragnące sprowadzić na świat zagładę).

Sam zarys fabuły jasno pokazuje, że mamy tutaj do czynienia z porcją dość typowej mangowej fantastyki. Autorka miesza tutaj sprawdzone motywy gatunku z elementami historii/wierzeń Japonii, nutką komedii, widowiskową akcją, odrobiną dramatyzmu i wątkami obyczajowymi. Wszystko to razem tworzy bardzo przyjemną w odbiorze historię. Wykreowany przez Rumiko świat jest więc fascynujący, ale niekoniecznie zachwycający. Tytuł ma już trochę lat na karku i dla współczesnego czytelnika nie będzie niczym innowacyjnym. Kiedyś pomysły autorki na rozwój fabuły mogły zaskakiwać, dziś występują one w prawie każdej pozycji tego typu. Jest typowy podział na dobro i zło, walka o przyszłość świata, różnorodni wyraziści bohaterowie i dopasowane do nich „backstory”. Nie zmienia to jednak faktu, że InuYasha była, jest i pewnie jeszcze bardzo długo będzie tytułem potrafiącym zapewnić odbiorcy masę przyjemnej rozrywki (a to jest najważniejsze).

Żadnych większych zastrzeżeń nie można mieć za to do oprawy graficznej. Retro stylistyka rysunków nadal wygląda świetnie i perfekcyjnie pasuje do samej fabuły. Zależnie od sceny prace Rumiko epatują szczegółowością, widowiskowością lub różnymi emocjami. Świetnie prezentuje się także nowe wydanie (trzy tomy w jednym),które zostało doskonale dopracowane. Świetna jakość druku, dobry jakościowo papier, niezłe tłumaczenie, wszystko to tworzy idealną całość.

2084

Wydanie ma bardzo porzadnie wykonana obwolute ze zlotym tytulem. Fabula w tej mandze jak na pierwszy tom to szybko sie rozkreca i dosc sporo sie dzieje co jest jak najbardziej na plus ^.^ Od razu polubilam glowna parke bohaterow.... szczegolnie charakterek Inuyashy ;) A to "siad" Kagome by wymusic jego posluszenstwo mnie powala rownie mocno jak samego Inusia xD Jestem ciekawa jak bohaterowie bardzo sie z czasem do siebie zbliza ;3 Z pewnoscia bede kontynuowac serie ;>

InuYashę czytałam kilka lat temu jeszcze w wersji angielskiej i muszę stwierdzić, że bardzo mnie historia wciągnęła. Przeplatanie czasów feudalnych ze współczesnością (demon + jedzenie instant, demon goniący pociąg) to bardzo fajny pomysł i jedne z moich ulubionych wątków. Z jednej strony misja ratowania dawnego świata i nadprzyrodzone moce, z drugiej opuszczanie szkoły (ach te dziadkowe usprawiedliwienia) i egzaminy wstępne, a w tym wszystkim budujące się relacje i wyraźny rozwój postaci. Nie brakuje wątków krwawych i brutalnych, więc niekoniecznie dla wrażliwych czytelników i dzieci. Ogólnie polecam.

Manga zaczyna się całkiem dobrze. Samo wydanie jest bardzo porządne.

Manga zaczyna się całkiem dobrze. Samo wydanie jest bardzo porządne.

Bardzo wciągająca manga ładna kreska z przyjemnością się czyta następne tomy serdecznie POLECAM

Kocham

Kocham

Nie wiem, co się ze mną dzieje. Anime nie oglądam już od przynajmniej czterech lat i nagle chwytam za mangę.

Najlepsza decyzja w życiu.

Przypomniałam sobie kawał dobrego dzieciństwa, ale poza tym InuYasha to bardzo fajna opowieść.

No bo błagam, kto może nie kochać uroczego pół-demona z psimi uszkami i magicznym mieczem.

Najlepsza decyzja w życiu.

Niezwykła historia niezwykłej twórczyni. Dość banalny i dość często wykorzystywany motyw podróży w czasie pani Rumiko wykorzystuje po swojemu. Dzięki talentowi autorki nie jest to prosta opowieść, jednoznaczna historia.
Każda postać ma swoją historię, nawet czarne charaktery są świetnie skonstruowane i prowadzone. Uwielbiam potwory wychodzące spod ręki pani Rumiko. Oczywście autorka czerpie (wręcz garściami) z japońskiego folkloru ale każdej postaci daje dużo z siebie.
Bardzo żałuje że seria nie została wydana w Poslce w całości.

• Manga
  • Mangi