Inuyasha tom 1

Sengoku O-Togi Zoushi InuYasha 戦国お伽草子–犬夜叉
J.P. Fantastica
2021-05-10
2021-05-10
Fantasy Komedia Przygodowe Shounen Anthro Kapłani/kapłanki religii wschodnich Uczniowie/studenci Youkai Przemoc Japonia Przeszłość Magia

Na półkach: , , , , , , , , ,

Kocham tak samo mocno jak anime (choć niestety przetłumaczone nazwy jak np. miecza InuYashy to taki mój osobisty problem i mnie denerwowało, ale nie na tyle, by od razu odejmować gwizdkę za to - ja uwielbiam tę historię, więc tak nie miałam serca za taką głupotę odejmować cudowności tej mandze.

InuYasha # to historia skupiająca się na losach pewnej zwyczajnej współczesnej nastolatki (Kagome), która w wyniku pewnego zrządzenia losu przedostaje się do innego świata (okresu). Uwalnia ona tam z zaklęcia pół-demona InuYashę, z którym zaczyna „współpracować”, aby odnaleźć wszystkie Klejnoty Dusz (których pożądają potężne demony, pragnące sprowadzić na świat zagładę).

Sam zarys fabuły jasno pokazuje, że mamy tutaj do czynienia z porcją dość typowej mangowej fantastyki. Autorka miesza tutaj sprawdzone motywy gatunku z elementami historii/wierzeń Japonii, nutką komedii, widowiskową akcją, odrobiną dramatyzmu i wątkami obyczajowymi. Wszystko to razem tworzy bardzo przyjemną w odbiorze historię. Wykreowany przez Rumiko świat jest więc fascynujący, ale niekoniecznie zachwycający. Tytuł ma już trochę lat na karku i dla współczesnego czytelnika nie będzie niczym innowacyjnym. Kiedyś pomysły autorki na rozwój fabuły mogły zaskakiwać, dziś występują one w prawie każdej pozycji tego typu. Jest typowy podział na dobro i zło, walka o przyszłość świata, różnorodni wyraziści bohaterowie i dopasowane do nich „backstory”. Nie zmienia to jednak faktu, że InuYasha była, jest i pewnie jeszcze bardzo długo będzie tytułem potrafiącym zapewnić odbiorcy masę przyjemnej rozrywki (a to jest najważniejsze).

Żadnych większych zastrzeżeń nie można mieć za to do oprawy graficznej. Retro stylistyka rysunków nadal wygląda świetnie i perfekcyjnie pasuje do samej fabuły. Zależnie od sceny prace Rumiko epatują szczegółowością, widowiskowością lub różnymi emocjami. Świetnie prezentuje się także nowe wydanie (trzy tomy w jednym), które zostało doskonale dopracowane. Świetna jakość druku, dobry jakościowo papier, niezłe tłumaczenie, wszystko to tworzy idealną całość.

1977

Wydanie ma bardzo porzadnie wykonana obwolute ze zlotym tytulem. Fabula w tej mandze jak na pierwszy tom to szybko sie rozkreca i dosc sporo sie dzieje co jest jak najbardziej na plus ^.^ Od razu polubilam glowna parke bohaterow.... szczegolnie charakterek Inuyashy ;) A to "siad" Kagome by wymusic jego posluszenstwo mnie powala rownie mocno jak samego Inusia xD Jestem ciekawa jak bohaterowie bardzo sie z czasem do siebie zbliza ;3 Z pewnoscia bede kontynuowac serie ;>

Manga zaczyna się całkiem dobrze. Samo wydanie jest bardzo porządne.

Manga zaczyna się całkiem dobrze. Samo wydanie jest bardzo porządne.

Dodaj cytat z książki Inuyasha tom 1