Świadomie po zdrowie i odporność organizmu

Muszę przyznać, że długo zastanawiałam się nad kupnem kolejnej książki o zdrowym odżywianiu. Przeczytałam ich mnóstwo. Na bieżąco śledzę też dwa blogi, wydawało mi się, że wiem już ... dużo i niczego nowego się nie dowiem. Ale kusił mnie tytuł książki („Świadomie po zdrowie i odporność organizmu“) i „obiecanki“ na okładce. Kupiłam ją zatem z myślą, że będę do niej niekiedy zaglądać. Tymczasem, kiedy tylko zaczęłam ją czytać, byłam tak ciekawa co dalej, że zupełnie zapomniałam, że to nie powieść, ale poradnik: jak żyć zdrowo. I, o dziwo, nie tylko czegoś nowego się jednak nauczyłam, ale zrozumiałam jak niewiele wiem! Autor krok po kroku, rzetelnie, a przede wszystkim szalenie interesująco (!) pokazuje jak zrealizować to, co obiecuje. I czyni to z pasją i zaangażowaniem. Z książki pana Piotra Platana emanuje niezwykle dobra energia!!!!!! I jest w niej wszystko, o co czytelnik chciałby zapytać w kwestii zdrowego stylu życia. Zakładam, że jest to czytelnik, który dotychczas kierował się zasadą: video meliora proboque deteriora sequor (widzę i pochwalam rzeczy lepsze lecz wybieram gorsze),ale w ramach noworocznych postanowień uznał, że już czas wziąć się za siebie i wybrać lepsze;-). Ta książka będzie jego najlepszym wyborem, bo „Świadomie po zdrowie...“ to nie teoria, lecz bardzo praktyczne rady podparte zawsze rzetelną wiedzą, a przede wszystkim sprawdzaniem wszystkiego przez lata metodą prób i błędów. Wprawdzie Autor nie umieszcza zbyt wielu przypisów (to mogłoby wielu czytelników zniechęcić),ale wszystkie informacje są do sprawdzenia. Tej książki nie da się streścić, jest w niej tyle ważnych informacji, że trzeba ją przeczytać (a potem raz jeszcze przeczytać;-) a potem już tylko do niej zaglądać i rady w niej zawarte stopniowo wdrażać w życie. Z jej lektury będą czerpać przyjemność zarówno tacy jak ja, którzy już dużo na ten temat wiedzą ( i potrafią docenić ogromny trud Autora!!!!) jak i ci, którzy dopiero zamierzają wziąć zdrowie w swoje ręce. I nie muszą czytać kilku książek a tę jedną! Warto czytać ją uważnie, bo informacje w niej zawarte naprawdę są ważne!!!!
A takich zdań jak te moje ulubione:
„wiedz zatem, że ochotę na cukier i białe chrupiące bułeczki wyznaczają Twoje trzewia przerośnięte złymi bakteriami, a nie Twój mózg“ (s. 28)
czy:
„Doświadczenia z postów sokowych uświadamiały mi (i zdumiewało mnie to za każdym razem),jak szybko organizm potrafi samodzielnie się regenerować i uzdrawiać, jeśli tylko mu w tym pomożemy“ (s. 57)
znajdzie czytelnik w książce Pana Platana całe mnóstwo.
Jest dla mnie oczywiste, że nie wystarczy przeczytać jakąś publikację, by być zdrowym, trzeba jeszcze te informacje po prostu wykorzystać! A ta książka, jak żaden inny znany mi dotąd poradnik, wyjątkowo zachęca do tego, by zyskać wreszcie kontrolę nad swoim życiem i po prostu wdrożyć wszystkie (lub przynajmniej niektóre) rady, by cieszyć się codziennie dobrym samopoczuciem.
A jeszcze bardziej się ono poprawi, gdy uzmysłowimy sobie, że dokonując świadomych wyborów w kwestii własnego zdrowia podążamy za łacińskim powiedzeniem Seneki: „imperare sibi maximum est imperium“ (panowanie nad sobą jest najwyższą władzą).

Bardzo oryginalna pozycja na rynku, autor opisuje swoje doświadczenie dotyczące odżywianie i suplementacji. Książkę czyta się bardzo lekko i fajnie, zdecydowanie warta przeczytania

Porządna książka po brzegi wypełniona praktycznymi informacjami i spostrzeżeniami autora, bez zbędnych wypełniaczy. W dodatku poparte wieloma badaniami naukowymi. Takie poradniki o zdrowiu lubię.

• NieWYSŁANE
  • VII. ZDROWIE
  • Kuchnia/Ogród/Zdrowie/Uroda
  • Chcę mieć!
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki Świadomie po zdrowie i odporność organizmu