Abrakazebra

Okładka książki Abrakazebra Helen Docherty, Thomas Docherty
Okładka książki Abrakazebra
Helen DochertyThomas Docherty Wydawnictwo: Amber Seria: Amberek opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
40 min.
Izabela Karpiszuk
magia zazdrość

Okładka książki Bajkołapek na dobranoc Helen Docherty, Thomas Docherty
Bajkołapek na ... Helen Docherty, Tho...

1966

Zabawna historyjka, która zawiera mądry przekaz. Bo to opowieść o tym, jak zazdrość może zniszczyć nawet coś naprawdę fajnego, jak może za pomocą absurdalnych zarzutów doprowadzić do czyjejś porażki.

Godna polecenia - jak wszystkie historie z Amberka :)

Godna polecenia - jak wszystkie historie z Amberka :)

Ziewanice to senne miasto, które nie ma wiele do roboty poza obserwowaniem, jak stara koza naprawia swoją łódź rybacką. Wszystko zmienia się, gdy tajemnicza Abrakazebra przybywa do miasta i zachwyca młodych i starych swoim niesamowitym pokazem magii. Koza czuje się zazdrosna, że zwierzęta zakochały się w Abrakazebrze i jej magicznych przedstawieniach.

W spisku mającym na celu pozbycie się Abrakazebry, Koza przekonuje wszystkich, że zwierzętom z paskami nie można ufać, a paski zostają zakazane w mieście. Z ciężkim sercem Abrakazebra jest zmuszona opuścić miasto, które pokochała. Stara Koza szybko zdaje sobie sprawę z błędu swoich zachowań. Jak się zachowa w tej sytuacji?

Mamy tu przykład zachowań ksenofobicznych, jednak Stara Koza na szczęście reflektuje się na czas i uzmysławia sobie, że źle zrobiła - "może nie była taka zła, a gdy odeszła, każdy smutną minę ma."

Ilustracje są bogate i ciekawe, ale przekład taki sobie, a rymy słabe.

W spisku mającym na...

• Dla dzieci