Przyczepne historie

biznes, finanse
MT Biznes
2020-01-01
2020-01-01

Okładka książki Liczby się liczą. Data storytelling, czyli jak opowiadać o danych Chip Heath, Karla Starr
Liczby się lic... Chip Heath, Karla S...
Okładka książki Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić Chip Heath, Dan Heath
Pstryk. Jak zm... Chip Heath, Dan Hea...
Okładka książki Decydujące momenty. Jak budować doświadczenia, które mogą zmieniać, poruszać i motywować Chip Heath, Dan Heath
Decydujące mom... Chip Heath, Dan Hea...

"Przyczepne Historie: Odkryj Tajemnicę Opowieści, Które Pozostają w Pamięci!"

Czy zastanawiałeś się, dlaczego pewne historie zapadają w pamięć na zawsze, podczas gdy inne szybko zostają zapomniane? To wszystko zasługa tajemniczej mocy przyciągających opowieści. "Przyczepne Historie" to książka, która odsłoni przed Tobą sekrety tworzenia narracji, które trwale wpisują się w umysły czytelników.

📚 ŚWIAT OPOWIEŚCI: Wyrusz w podróż po świecie pełnym fascynujących opowieści. Dowiedz się, jakie elementy sprawiają, że historia staje się przyciągająca i intrygująca dla odbiorców.

🔑 KLUCZOWE UMIEJĘTNOŚCI: Autor krok po kroku wprowadzi Cię w tajniki tworzenia opowieści, które trafiają w sedno emocji i zostają w sercach czytelników na długo. Gotowy na odkrywanie kluczowych umiejętności storytellingu?

💡 INSPIRACJA I PRZYKŁADY: Przyczepne opowieści to efektowne połączenie elementów, które przyciągają uwagę. W tej książce znajdziesz niezliczone przykłady i case studies, które odkryją przed Tobą, jak to robią mistrzowie narracji.

📖 STWÓRZ NIEZAPOMNIANE OPOWIEŚCI: "Przyczepne Historie" to klucz do odkrycia tajemnic, które składają się na wyjątkową opowieść. Twórz narracje, które zostaną w pamięci i wywołają emocje.

🚀 ZDOBĄDŹ WIERNYCH CZYTELNIKÓW: Ta książka to nie tylko poradnik, to przewodnik do stworzenia opowieści, które tworzą więź z czytelnikami. Zbuduj lojalność i zaangażowanie dzięki mocy przyciągających historii.

"Przyczepne Historie" to must-have dla każdego pisarza, copywritera, marketera i pasjonata storytellingu, który pragnie tworzyć narracje, które zostaną w sercach czytelników. Odkryj sekret opowieści, które przyciągają i niezapomniane. Gotowy na podróż w świat przyciągających historii?

"Przyczepne Historie: Odkryj Tajemnicę Opowieści, Które Pozostają w Pamięci!"

Amerykańskie poradniki z reguły są nieznośne - na kilkuset stronach rozwijają myśl, którą można zawrzeć w dwóch zdaniach. "Przyczepne historie" są na tym tle rzadko spotykanym diamentem. Każda strona to kopalnia inspiracji, dobrych rad i przewrotnych historii, co sprawia, że zrobienie skondensowanych notatek jest niemal niemożliwe. Dodatkowo sprawnie przetłumaczone i dobrze podzielone na mniejsze rozdziały.

Kawałek naprawdę przydatnie przekazanej wiedzy. Ustrukturyzowanej, z przykładami, a jednocześnie przystępnej. Epilog można sobie już odpuścić, bo to już podsumowywanie wiedzy z wcześniejszych stron.

Duet tych dwóch autorów (braci, znanych też z książki o zmianach "Pstryk") jest gwarancją praktycznej lektury pełnej wciągających anegdot i przykładów z kampanii wyborczych , reklam i codzienności, długo pozostających w pamięci. Jak sprawić, by nasz przekaz został zapamiętany, jak mówić o danych, przekazywać wiedzę i czerpać z historii? Świetna i praktyczna lektura!

Książka byłaby naprawdę wartościowa gdyby nie to, że strasznie się dłuży: przykłady ciągną się w nieskończoność, do tego stopnia, że trudno się na nich skoncentrować i cokolwiek z nich wyciągnąć. W dodatku te same historie są przytaczane po kilka razy i powtarzane ciągle, dosłownie do znudzenia. Niestety nie dałam rady doczytać do końca.

Jak zaciekawić odbiorcę naszą treścią?
Najlepszy nauczyciel – czyli jaki?
Jakie powinna wyglądać struktura naszej historii, opis produktu, wpis aby ludzie chcieli to czytać?
Co zrobić by studenci po dzwonku kończącym zajęcia siedzieli i czekali z zaciekawieniem na zakończenia wykładu?
Definicja czy pytanie?

Książka sztos. Mega dużo inspiracji, ciekawych historii, konkretnych przykładów i tak zwanego mięska! Pozycja obowiązkowa dla każdego marketera i copywritera.

Odpowiedzi na te wszystkie pytania – z góry, znajdziecie w książce. Ode mnie leci mocne 9/10. Dodatkowy punkt za zakończenie, które jest swoistym streszczeniem z odnośnikami do konkretnych stron! Na pewno sięgnę ponownie :)

Jak zaciekawić odbiorcę naszą treścią?
Najlepszy nauczyciel – czyli jaki?
Definicja czy pytanie?

Książka sztos. Mega dużo inspiracji, ciekawych historii,...

Bardzo dobra pozycja dla tych, co operują historiami w pracy (czyli dla każdego?). Może nie ma tu rewolucji i ten, kto już miał doczynienia z technikami storytellingowymi nie będzie zaskoczony, ale wszystko jest świetnie poukładane i daje do myślenia.

Bardzo spodobał mi się efet Sinatry, biorę go ze sobą. I jak zwykle przykłądy/historie jak to u braci Heath nie do znalezienia, gdzie indziej.

Jak wyeliminować ziewanie? Wystarczy nauczyć się tej książki na pamięć i stosować w każdym tekście czy wystąpieniu.

Chcesz nauczyć się pisać atrakcyje treści? Bracia Heath pokazują jak tego dokonać, posługując się przyczepnymi historiami. Posłużę się kolokwializmem - samo mięso! (W wersji wegańskiej- samo tofu!). W obu wypadkach - prawdziwa uczta.

• Marketing
  • Biznes
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Przyczepne historie