Spotkanie: Z ks. Józefem Tischnerem rozmawia Anna Karoń Ostrowska

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0978-7
Inne
Snoopy

Wznowienie książki będącej zapisem rozmów, które z ks. Tischnerem przeprowadziła na przełomie lat 1992/1993 jego uczennica i doktorantka Anna Karoń-Ostrowska. Ta osobista książka zawiera między innymi wspomnienia wojenne ks. Tischnera, opowieść o studiach teologicznych i filozoficznych, o mistrzach, którzy Tischnera kształtowali lub inspirowali, oraz komentarz do jego działalności (filozoficznej i publicystycznej) w latach 80. i 90. Czytelnik znajdzie w niej również sporo zdjęć z różnych okresów życia ks. Tischnera.

Maciej85 | 2016-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Myśli Tischnera-filozofa na tle jego biografii i przemian dziejowych.

Olaf | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Do pewnego momentu ciekawa, ale w pewnej chwili, kłótnia pani prowadzącej z księdzem staje się groteskowa. Trochę też za krótko, ale o ważniejszych sprawach z grubsza można poczytać. Zachwytu niema, ale gniotem też to nie jest.

eubz | 2016-09-11
gonia | 2015-08-13