WRAŻLIWOŚĆ - twoja ukryta siła

Piękna sprawa że autor prezentuje swój przepływ, opowiadając nam jak pisał tą książkę. Jednak subiektywne rady co jemu pomogło nie sprawdzą się każdemu.

Wyjątkowa książka. Każda osoba wysokowrażliwa powinna ją przeczytać.

Wyjątkowa książka. Każda osoba wysokowrażliwa powinna ją przeczytać.

Dorastałem w przeświadczeniu, że moja wrażliwość i zachwycanie się szczegółem jest czymś dziwnym. Zdecydowanie uważałem to za słabość. Książka Michała była dla mnie jak powiew świeżości, bo dostrzegłem, że nie tylko ja mam taki "problem". Polecam wszystkim wrażliwcom.

Cześć, postanowiłem dodać opinie dla tych, którzy tak samo jak ja potrzebują konkretów, żeby zdecydować o zakupie. Warto zapoznać się z opisem książki, jeśli do was trafia to jej treść będzie dla was jeszcze bardziej wartościowa. Pozdrawiam

Moją opinię przedstawiam w filmiku na YouTubie

Moją opinię przedstawiam w filmiku na YouTubie

Pokaż mimo tovideo - opinia

Bardzo mile spędzone 2 wieczory z książką "Wrażliwość, Twoja ukryta siła". Dawka dobrej wiedzy psychologicznej i socjologicznej, ciekawe przykłady i anegdoty. Humor utrzymany w dobrym guście, momenty wzruszeń. Bardzo polecam nie tylko wrażliwcom :)

Sięgnąłem po książkę Michała ze względu na to, że zainteresował mnie tematem wrażliwości.
W psychologii określanej terminem ,,WWO”, czyli Wysoko Wrażliwe Osoby.
Materiały, które nagrał na swoim kanale YouTube zainteresowały mnie do zgłębienia tematu, bo poczułem wewnątrz, że to dotyczy mojej osoby, że doświadczam podobnych rzeczy, myślę w charakterystyczny dla osób wrażliwych sposób oraz zachowuje się podobnie do nich. Gdy ogłosił, że wydaje książkę na ten temat, nie wahałem się ani chwili.

Michała poznałem przez znajomego, który podesłał mi jeden z jego filmów opisując go słowami ,,dobrze gada”. Przesłuchawszy większość jego materiałów na YouTube
zacząłem się czuć jak by rozmawiał z przyjacielem. Jego materiały były dla mnie pomocą w trudnych momentach, przyprawiały o radość, pocieszały, czasem były zimnym prysznicem albo zachętą do głębokiego zastanawiania się nad życiem.

W książce ,,Wrażliwość – Twoja ukryta siłą” Michał przedstawia czym jest rzekoma wrażliwość, czym się charakteryzują osoby wysoko wrażliwe, w jaki sposób myślą, jak przetwarzają rzeczywistość z jakimi wyzwaniami się mierzą w ówczesnym świecie, jakie zalety niesie ze sobą wysoka wrażliwość, jak wykorzystać swoje mocne strony i zaprezentować je światu, jednocześnie z treści książki wynika co złego może się stać jeżeli osoby wysoko wrażliwe nie będą pracować nad swoim charakterem.

Dla mnie najważniejszym odkryciem było zaakceptowanie swojej wrażliwości.
Wrażliwość wcale nie oznacza, że jestem niemęski, że jestem fujarą, że jestem dziwakiem. Jestem po prostu inny i jestem sobą. Po lekturze książki i zapisaniu się na jego autorski kurs ,,Siła Wrażliwości” zacząłem rozumiem jak wiele zalet mają osoby WWO, jeżeli nie będą żyć w poczekalni życia, zaczną się rozwijać, żyć w zgodzie ze sobą to mogą naprawdę wiele dobrego uczynić. I oczywiście tutaj nie chodzi o to, że osoby WWO (czyli około 20% społeczeństwa) są pewną elitarną jednostką, która może uczynić wszystko!
Jeżeli nie jesteś osobą WWO to nie oznacza, że jesteś dziwny albo masz mniej predyspozycji i możliwości w porównaniu do osób wrażliwych. Jesteś po prostu inny, masz inne talenty i umiejętności, których też nie warto zakopywać w piach.

Podsumowując
Jeżeli jesteś osobą wysoko wrażliwą to nie wstydź się tego. Zaakceptuj ten fakt, poznaj swoje mocne strony, pracuj nad nimi, oraz koryguj to co jest słabością.
Wykorzystaj to kim jesteś, czas wyjść ze skorupki!
Polecam książkę osobą, które w jakimkolwiek stopniu identyfikują się z WWO, również zachęcam osoby, których partner ma predyspozycje do wysokiej wrażliwości aby wspólnie odkryć ten temat. Mi oraz mojej żonie, która też jest wrażliwa, świadomość kim są wrażliwe osoby pomaga tworzyć jeszcze lepszy związek.

Polecam!

W psychologii określanej terminem ,,WWO”, czyli Wysoko Wrażliwe Osoby.

• Do kupienia
  • BBB