Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat

Okładka książki Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat Jędrzej Majka
Okładka książki Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat
Jędrzej Majka Wydawnictwo: Wydawnictwo nemrod reportaż
reportaż
Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat
Wydawnictwo nemrod
2019-05-01
2019-05-01
Jędrzej Majka Podróże ze smakiem

10/10
To jedna z najlepszych i najciekawszych książek, jakie czytałem w ostatnich latach. Nigdy nie pomyślałbym, że podróże w poszukiwaniu najlepszych przypraw, mogą być aż tak fascynujące! A jak weźmie się za nie taki super gość - którego mam ogromną przyjemność znać osobiście - czyli Jędrzej Majka, to mamy przepis na wyjątkową lekturę.

Jędrzej bardzo skrupulatnie przedstawia nam historię takich przypraw, jak kumin, cynamon, gałka muszkatołowa, wanilia, szafran, goździki i inne. Opowiada o latach sporów, podbojów - tylko po to, aby zdobyć upragniony dodatek do przypraw.

Kto by pomyślał, że kiedyś, za niewielką ilość goździków (tak - tych, które wiele osób garściami sypie do grzańców, herbat itd) można było mieszkanie w Amsterdamie? To tylko jedna z historii, które naprawdę potrafią zdumiewać - czytając je z dzisiejszej perspektywy.

Szczerze polecam nie tylko książkę, ale również spotkania z Jędrzejem Majką. Tylko drobna uwaga: lepiej nie czytać na głodnego :)

10/10

Jędrzej bardzo skrupulatnie...

Wybierając się w "Podróż ze smakiem" liczyłam na krótkie informacje na temat różnych przypraw świata. Była to jednak prawdziwa podróż pełna opowieści historycznych dotycząca wybranych przypraw, które zawładnęły światem na przestrzeni lat. Pasja autora bije z każdej strony. POLECAM.

• Publicystyka

Dodaj cytat z książki Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat