Sprawa Króla Demonów

Okładka książki Sprawa Króla Demonów Anna Karnicka
Okładka książki Sprawa Króla Demonów
Anna Karnicka Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Paradoks Marionetki (tom 4) fantasy, science fiction
Paradoks Marionetki (tom 4)
Genius Creations
2020-10-30
2020-10-30
fantastyka polska fantastyka fantastyka młodzieżowa

Okładka książki Dzień po najczarniejszej nocy Sabina Bacior-Chadryś, Dariusz Jacek Bednarczyk, Adrianna Filimonowicz, Anna Karnicka, Tomasz Kozłowski, Martyna Pawłowska-Dymek, Michał Pięta, Anastazja Pluta, Joanna Krystyna Radosz, Istvan Vizvary
Dzień po najcz... Sabina Bacior-Chadr...
Okładka książki Słowo queer znaczy dziwny Karolina Fedyk, Anna Karnicka, Anna Łagan, Weronika Mamuna, Krzysztof Matkowski, Ewan Mrozek, Katarzyna Nowacka, Artur Nowrot, M.J. Rambert, Krzysztof Rewiuk, Aleksandra Stanisz, Piotr Szulc, Gosia Szymańska, Aleksander Wentykier
Słowo queer zn... Karolina Fedyk, Ann...
Okładka książki Magia bezceremonialna Paweł Dybała, Anna Karnicka, Gabriela Kasprzyk, Agnieszka Kędra, J. Mejbaum, Ginny Nawrocka, Artur Nowrot, Joanna Krystyna Radosz, Anna Rękoś, Zuzanna Śliwa, Aleksandra Stanisz, A. Szydlik, Wiktoria Szydłowska
Magia bezcerem... Paweł Dybała, Anna ...
Okładka książki Magiczna Łódź Anna Karnicka, Tomasz Kozłowski, Adam Paradowski, Danuta Psuty, Ewa Psuty, Krystian Śmietański, Anna Szumacher, Artur R. Woźniak
Magiczna Łódź Anna Karnicka, Toma...

OPINIA O CAŁEJ SERII: Jest taka kategoria książek, którą nazywamy "hidden gems" lub "ukryrymi perełkami" i jeśli szukacie tego typu serii to absolutnie musicie sięgnąć po cykl "Paradoks marionetki". Praga, sterowanie marionetkami, tajemniczy uniwersytet, stworzenia nadprzyrodzone, nadchodząca wojna, morderstwo, tajemnice, komiksy przewidujące przyszłość, a także ważna dla mnie reprezentacja osoby, która nie wybija się ponad fabułę serii i jej nie pożera... To jest złoto nad złotami i fantastyczny debiut, który chyba został zapomniany, a totalnie nie powinien, bo zarówno fabuła i postacie są warte tego, żeby się z nimi zapoznać. Czy ktoś z was ma jakieś ukryte perełki? Ja tę serię muszę totalnie przeczytać jeszcze raz!

NIe ma to jak zacząć czytać serię od du** strony! Ale w brew pozorom było całkiem znośnie :D Ogólnie polecam, ciekawie stworzony świat, warto się zagłębić

Autor: Anna Karnicka
Tytuł: Paradoks Marionetki: Sprawa Króla Demonów
Wydawnictwo: Genius Creations
Premiera: 2020-10-30
Gdy Praga staje w płomieniach, nadchodzi czas trudnych decyzji i czas działania, którego konsekwencje pozostawią trwały ślad. Powrót Króla Demonów staje się dla Martina i jego przyjaciół próbą, z której nie wszyscy wyjdą cało. Martin zdaje sobie sprawę, że znajduje się w centrum gigantycznej sieci, której sploty sięgają głęboko w przeszłość. A może to nie sieć, a sznurki do których przywiązane są marionetki?

Po poprzednich częściach musiałam podejść do niej, ponieważ chciałam dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Było to moje kolejne spotkanie z autorką. Czy było udane? Tego dowiecie się już za chwilę. Napisana jest ona przyjemnym i prostym językiem. Fabuła prowadzona jest bardzo dobrze. Nie ma problemu z odnalezieniem się w niej. Jeżeli jesteście zainteresowani tą pozycją polecam zacząć od pierwszej części. Autorka idealnie oddała emocje w niej, które nie opuszczają nas nawet na moment. W pewnym momencie byłam zszokowana dodanymi faktami. Nie do końca rozumiałam, dlaczego w taki sposób się coś działo, jednak później się nam wyjaśnia. Uważam, że ta pozycja jest najlepsza ze wszystkich. Niektóre sytuacje sprawiały, że siedziałam jak na szpilkach, ponieważ nie wiedziałam co mnie czeka. Zakończenie myślę, że jest idealne. Smutno było mi kończyć tę serię, ponieważ trochę zżyłam się z bohaterami, a przede wszystkim z ich światem. Ocena 8/10

Autor: Anna Karnicka
Tytuł: Paradoks Marionetki: Sprawa Króla Demonów
Wydawnictwo: Genius Creations
Premiera: 2020-10-30

Zdecydowanie za mało popularna ;) dobra , ciekawie napisana historia ;) ta część jednak jest trochę bardziej infantylna

Jak dla mnie kapitalna książka i naprawdę świetne zakończenie całej serii. Historia wciąga od pierwszych słów i trzyma w napięciu do samego końca. Wreszcie dostajemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Aż żal, że to już koniec.

Nadszedł czas ostatniej wizyty w niezwykłej, ale i niebezpiecznej Pradze, gdzie mieliśmy okazję uczęszczać na zajęcia prowadzone przez Kolegium Iluzji i Manipulacji. Teraz jednak czas zajęć dobiegł końca i została już tylko jedna sprawa do rozwiązania – Sprawa Króla Demonów. Serdecznie zapraszam do lektury recenzji finałowego tomu serii ,,Paradoks Marionetki” autorstwa Anny Karnickiej.

Akcja finałowego tomu ,,Paradoksu Marionetki” rozpoczyna się w dniu w którym odbywa się Bal Kolegium – wydarzenie, które ma uświetnić występ księcia Waltera. Jednak jego fortepianowy recital będzie czymś o wiele większym – da on sygnał do rozpoczęcia rewolucji Martinowi i jego przyjaciołom. Wreszcie nadejdzie chwila wyczekiwanej zemsty – Martin zmierzy się z Eriką Ekhart. Jednak nie wszystko pójdzie tak jak bohaterowie sobie to zaplanowali. A to co miało być początkiem wyczekiwanej rewolucji, okaże się jedynie wstępem do jeszcze większych problemów – Praga stanie w ogniu, a do miasta powróci Król Demon. Bohaterowie znajdą się w sieci, w której coraz ciężej będzie rozróżnić, kto pełni rolę Marionetkarza, a kto stał się bezwolną marionetką…

,,Sprawa Króla Demonów” zaczyna się mocnym akcentem, porywając czytelnika w wir wydarzeń. I trzeba tu przyznać, że mimo iż akcja później nieco zwalnia, to jak na finałowym tom serii ciągle się coś dzieje, a czytelnicy otrzymują odpowiedzi na pytania, które towarzyszyły nam od samego początku przygody z ,,Paradoksem Marionetki”. Co więcej, mamy okazję lepiej poznać znanych nam bohaterów i to bynajmniej nie tylko tych głównych – jeżeli mieliście dłuższą przerwę od tej serii, przed sięgnięciem po ,,Sprawę Króla Demona” zdecydowanie warto odświeżyć sobie poprzednie tomy. Mamy tutaj dużo nawiązań do wcześniejszych wydarzeń i podczas lektur widać jak wszystko zgrabnie układa się w spójną i logiczną całość, choć bynajmniej nie obędzie się też bez zaskoczeń. Anna Karnicka, niczym jeden z manipulatorów, sprawnie snuje przed czytelnikiem historię prowadząc go ku finałowi swojej opowieści.

Czytając ,,Sprawę Króla Demona” wyraźnie widać przemianę jaką przeszedł Martin – pamiętam jak przy pierwszym tomie chłopak gubił się wśród wielu innych ciekawszych postaci, czas jednak pokazał, że chłopak nie tylko dojrzał, ale także odnalazł się w mrocznym i brutalnym świecie Pragi, a nauki wyniesione z Kolegium zdecydowanie mu się przydają. Niekiedy wręcz aż za bardzo… Nie będę nikomu nic więcej zdradzać, dodam wyłącznie, że nie tylko Martin przeszedł sporą zmianę, wydarzenia jakich byliśmy świadkami odbiły swoje piętno na wielu osobach, niektórzy przyjaciele zmienią się we wrogów, a z kolei niegdysiejsi przeciwnicy okażą się sojusznikami w obliczu wspólnego niebezpieczeństwa. Nie wszyscy też doczekają wielkiego finału. Mówiąc krótko, każda strona przynosi coś nowego i jeżeli do czegoś już muszę się przyczepić, to chyba wyłącznie do tego, że jak dla mnie ów finał przyszedł zbyt szybko.

Przyznam szczerze, że smutno było mi kończyć książkę. Nie obraziłabym się jakby niektóre wątki zostały trochę bardziej rozbudowane, bylebym mogła jeszcze trochę pobyć z bohaterami z którymi się zżyłam i mieć nieco więcej okazji do zwiedzania magicznej Pragi jaka wyszła spod ręki Anny Karnickiej. Jakby nie patrzeć moja przygoda w Kolegium Iluzji i Manipulacji trwała cztery lata – od premiery ,,Sprawy Klary B.” w 2016 roku – i jakoś smutno przyjąć wiadomość, że to koniec przygody. Bo to była jedna z tych przygód, które warto przeżyć i do których z pewnością będę wracać. Bo ,,Paradoks Marionetki” jest po prostu bardzo dobrą serią. I tyle w temacie.

Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

Emocjonujące zakończenie serii :) Świetna książka na jesienny weekend. Walka o odzyskanie kontroli nad Pragą, wyjaśnienie wielu tajemnic dotyczących bohaterów. No i oczywiście Walter i jego marzenia o byciu pianistą. Bardzo polecam.

• Audiobooki
  • Alibro
  • Uzupełnić serie

Dodaj cytat z książki Sprawa Króla Demonów