Nieznane losy autorów lektur szkolnych. Wstydliwe tajemnice mistrzów pióra

Okładka książki Nieznane losy autorów lektur szkolnych. Wstydliwe tajemnice mistrzów pióra Sławomir Koper
Sławomir Koper Wydawnictwo: Fronda biografia, autobiografia, pamiętnik
Fronda
2020-11-27
2020-11-27
lektury szkolne słowacki mickiewicz krasiński sławomir koper

Historia Do Rz... Marek Gałęzowski,&n...
Historia Do Rz... Jacek Bartosiak, Łu...

#WyzwanieLC2024 na marzec: Przeczytam książkę literackiego patrona z lat 2020–2024.

Chwyciłam po tę pozycję bez większego podekscytowania, ale naprawdę mnie zainteresowała.
Na wielu twórców spojrzałam inaczej. Te wielkie postaci stały się po prostu ludźmi. Cieszę się, że ktoś zadał sobie tyle trudu by zebrać te ciekawostki i podać je nam w postaci książki.

Nie są to tylko ciekawostki o autorach, ale po prostu krótkie życiorysy, co nie przeszkadza tej książce być ciekawą lekturą nie tylko dla wielbicieli literatury.

Wiadomo, że skandale i skandaliki dotyczące współczesnych celebrytów cieszą się dużym zainteresowaniem i dlatego wstydliwe tajemnice mistrzów pióra, których znamy z lektur szkolnych były takie ciekawe :) Dużo ciekawostek i pikantnych szczegółów, o których, jak sam autor mówi, nie przeczytamy w podręcznikach. Polecam!

Bardzo dużo ciekawostek, które później odrobinę się mieszają. Niemniej lektura interesująca i może zmienić perspektywę. Szacunek za zebranie tylu informacji. Dlatego bardzo polecam.

Bardzo przyjemna, szybko się czyta. Mnóstwo ciekawostek i wciągająca narracja!

Bardzo przyjemna, szybko się czyta. Mnóstwo ciekawostek i wciągająca narracja!

Autor podaje nam życiorysy znanych pisarzy i poetów w błyskotliwy sposób z drobnym humorem. Opowieści, o których na ogół nie mówi się głośno, wiele szczegółów związanych z partnerami. W zasadzie chyba nie ma twórcy, który by nie pił lub nie ćpał. Lektura wciąga, czyta się szybko i z zaciekawieniem. Co niestety ma taką wadę, że po przeczytaniu nieco mylą się szczegóły i postaci.

Zbiór ciekawostek z życia autorów lektur szkolnych jest bardzo ciekawy. Nadal twierdzę, iż dobrze wiedzieć, że byli oni "normalnymi" ludźmi.
Muszę przyznać, iż ten tom czytało mi się lepiej. Tylko nie jestem pewna, czy to kwestia przyzwyczajenia do stylu autora, czy czytane wiadomości były bardziej interesujące. Jedno wiem na pewno - informacje tutaj przekazywane były bardziej "dosadne" niż wcześniej (jest więcej

Lekka, czasem pikantna, historia sławnych pisarzy. Miło znaleźć coś, co jeszcze potrafi zaskoczyć starego wyjadacza.

Jak zwykle - świetne. Szymborska w PZPR, wyczyny Reymonta, problemy Słowackiego. Rewelacja.

• Biografia

Sławomir Koper Nieznane losy autorów lektur szkolnych. Wstydliwe tajemnice mistrzów pióra Zobacz więcej

Video

Video