Pisanie po ścianie

Psychoskok
2020-11-04
2020-11-04
9788381196864
opowiadania przemyślenia refleksja nad życiem

O tym, co najważniejsze.

Grażyna Krynicka dzieli się w swej najnowszej książce z czytelnikiem zestawem swych przemyśleń nad ludzkim losem i życiem oraz nad tym, co w tym życiu jest najważniejsze. To książka napisana z refleksyjnego dystansu, który – być może – pomoże także i nam nabrać tak czasem brakującej wszystkim właściwej perspektywy.

„Pisanie po ścianie” może się okazać niezwykle interesującą lekturą dla tych, którzy cenią sobie inny punkt widzenia niż własny i są na niego otwarci. Autorka czyni na kolejnych stronach szereg mądrych, konstruktywnych spostrzeżeń na temat właściwego postrzegania życia, możliwych do wyznaczenia w nim priorytetów i zadań, których wykonanie być może przyniesie każdemu to, co w ludzkiej egzystencji wydaje się być najważniejsze – szczęście.

Autorka na łamach książki przyznaje, że pisanie jest dla niej opowiadaniem zdziwienia nad wszystkim, co ją otacza. Patrząc na sprawę pod tym kątem wypada chyba przyznać Grażynie Krynickiej rację – życie i otaczający nas świat to cuda, które zawsze są w stanie nas czymś zaskoczyć. Ukryty wniosek na ten temat jest niezwykle prosty, ale jakże ważny: warto jest żyć. Warto doświadczać, przeżywać. Śmierć jest kresem, ostatecznością od której nie ma odwrotu. Życie natomiast obfituje w możliwości.

Czy dzięki „Pisaniu na ścianie” odnajdziemy w życiu szczęście? Nie. Drogę ku niemu wiodącą każdy musi odkryć i przebyć sam. Możemy jednak dzięki książkom takim jak ta przemyśleć kierunek, w którym podążamy. Poznanie czyjegoś punktu widzenia na sprawy uniwersalne zawsze jest pouczające, wzbogacające i wartościowe (o ile rzecz jasna ten ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia – Grażyna Krynicka jak najbardziej wie, o czym mówi i o czym pisze). Takie doświadczenie płynące z czyjejś wiedzy może więc w konsekwencji pomóc nam dokonać czasem właściwego wyboru.

Polecam.

Dziękuję Wydawnictwu Psychoskok za egzemplarz recenzencki.

#PisaniePoŚcianie #GrażynaKrynicka #Psychoskok

O tym, co najważniejsze.

„Pisanie po ścianie” może się...

Interesująca pozycja
Osobiste refleksje na temat obserwacji i życiowych doświadczeń autorki, bardzo mądre i pouczające. Dzięki nim można zatrzymać się i przemyśleć swoje życie. Za czym warto pędzić, a kiedy się zatrzymać. Co jest ważne, a co mniej. Książka pozwala dogłębnie przeanalizować swój światopogląd na ten temat. Zastanowienie się nad swoją egzystencją pozwala odkryć nowe tematy i sprawy, na które kiedyś w ogóle nie zwracaliśmy uwagi. Książka warta przeczytania.

Interesująca pozycja

• Współpraca