Opowieści minionego lata

Wydawnictwo: Psychoskok
9788381190152
Aneta

„Opowieści minionego lata” jest to swobodna kontynuacja pierwszej powieści autorki pod tytułem „Ukryte znaczenia”. Grażyna Krynicka w „Opowieściach minionego lata”, zainspirowana Mazurami, ich naturalnym urokiem, zagadką i tajemnicą, wykreowała niezwykły, wręcz baśniowy świat, ze wszystkimi jego cudownościami. Jednym z jego elementów są bohaterowie. Czytelnik poznaje zawsze rozczochranego...

Grażyna Krynicka w „Opowieściach minionego lata”, zainspirowana Mazurami, ich naturalnym urokiem, zagadką i tajemnicą, wykreowała niezwykły, wręcz baśniowy świat, ze wszystkimi jego cudownościami. Jednym z jego elementów są bohaterowie. Czytelnik poznaje zawsze rozczochranego skrzata Frumosa, który przychodzi na ratunek dzieciom właśnie wtedy, kiedy znalazły się w sytuacji bez wyjścia. Kacper i Marta muszą bowiem dotrzeć do tajemniczej skrzynki, zawierającej magiczne przedmioty. Będziemy świadkami rozwijającej się groźnej walki Dobra ze Złem, z której bohaterowie nie tylko wyjdą zwycięsko, ale też zrozumieją, że nawet gdy nie szukamy przygód, to one i tak zawsze nas znajdą. Zawsze, gdy tylko to potrzebne jest światu.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Aneta | 2017-09-26
Przeczytana: 26 września 2017

Jaki naprawdę jest świat? Zwyczajny, nudny i przewidywalny czy może tajemniczy, zaskakujący, pełen niespodzianek?
Na własnej skórze przekonała się o tym Marta, bohaterka książki Grażyny Krynickiej „Opowieści minionego lata”. Nieoczekiwany splot wydarzeń, których była uczestnikiem – porwanie ciotki Agaty, wizyta w mroźnej krainie Pani Zimy, konieczność rozwikłania odwiecznej zagadki – zobligował ją do działania.
Czy jednak dziewczynie uda się sprostać wszystkim zadaniom? Czy znajdzie w sobie dość siły na walkę ze złymi mocami?
Zaskakująca i trzymająca w napięciu książka, opowiadająca niezwykłą historię, której doświadczyli Kacper, Marta i ciotka Agata, pomaga uświadomić czytelnikom co tak naprawdę jest w życiu ważne. Baśniowy świat ułatwia znalezienie wyjaśnienia bardzo trudnych egzystencjalnych dylematów.
Uzyskanie odpowiedzi poprzedzone jest wieloma zaskakującymi, a czasem nawet niebezpiecznymi przygodami, które z pewnością pozostaną niezapomnianym wspomnieniem minionego lata…

Wivel | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

Wiele osób zadaje sobie pytanie: „Czy moje życie jest ważne? A może jestem tylko nic nieznaczącą cząstką wszechświata?”. Przed takim dylematem staje również Marta, bohaterka książki Grażyny Krynickiej „Opowieści minionego lata”.
Choć początkowo nie zdaje sobie sprawy ze swoich egzystencjalnych wątpliwości, splot niezwykłych wydarzeń skłania ją do wielu przemyśleń. Ona, Kacper i ciotka Agata, po siejącej spustoszenie ulewie, znaleźli bezpieczne schronienia w Orzechowych Domkach, ale... na jak długo i czy w ogóle to może wystarczyć?
W dodatku dno znajdującego się nieopodal Jeziora Granatowego jest siedzibą złowrogich Cieniasów. Bohaterowie muszą znaleźć w sobie pokłady uporu, determinacji, a co najważniejsze odwagi, by przegnać Złe Siły z niezwykłej Leśnej Doliny. Tylko czy uda im się pokonać wszystkie trudności? Czy liczne doświadczenia pozwolą Marcie na znalezienie swojego miejsca na ziemi i docenienie własnego istnienia?
Książka Grażyny Krynickiej jest niezwykle intrygującą...

Wioleta Witt | 2018-09-17
Katrin115 | 2018-09-12