Kraina Zeszłorocznych Choinek

Okładka książki Kraina Zeszłorocznych Choinek Joanna Szarańska
Okładka książki Kraina Zeszłorocznych Choinek
Joanna Szarańska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Kraina Zeszłorocznych Choinek (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Kraina Zeszłorocznych Choinek (tom 1)
Czwarta Strona
2020-10-28
2020-10-28
literatura polska święta Boże Narodzenie choinka

Wspaniała! Przepiękna świąteczna opowieść, która ma w sobie absolutnie wszystko. Ciepło i miłość dziadków i magicznych opowieści, wspomnienia cudownych bombek z dzieciństwa, klimat małej wioski, urok starszych ludzi, wątek z perspektywy małego człowieka, rodzinne zawiłości, romans, śnieg po pas i wszystko to co czyni święta magicznymi. Opowieść wciąga natychmiast i co chwilę chwyta za serce poruszając coraz to kolejną strunę, jak nie tą wrażliwą, to tą odpowiedzialną za śmiech. Przy ostatnich stronach płakałam jak bóbr.
Z niecierpliwością czekam na kuriera z kolejną częścią.

Świetnie się bawiłam przy tej książce. Od razu uciekam do drugiej części

Świetnie się bawiłam przy tej książce. Od razu uciekam do drugiej części

Książka o wspaniałym zimowym, świątecznym klimacie. Każdy czytelnik może w tej książce znaleźć perspektywę bliską swojemu sercu gdyż pokazuje ona różne osoby, różne sytuacje rodzinne, wiele różnych relacji. Mimo wielu różnych perspektyw wszystko jest ze sobą spójne i łączy się w piękną całość. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jest idealna na zimowe wieczory pod kocykiem, z herbatką

Książka, która otula swoim ciepłem. Przeniosłam się totalnie w ten magiczny czas Świąt. Był to również czas przemian, przemyśleń.

"Kraina Zeszłorocznych Choinek" to pełna humoru i świątecznego klimatu powieść o miłości, stracie i trudnych wyborach. Chociaż momentami wybuchałam śmiechem, to znalazło się też miejsce dla smutniejszych fragmentów. Końcowe strony, z bardziej wrażliwych osób, mogą nawet wycisnąć łzy.
Autorka ma lekkie pióro, ładny styl, a dodatkowo otrzymujemy interesującą fabułę oraz bohaterów. Bardzo jestem ciekawa kontynuacji, ale drugą część zostawiam sobie na przyszły rok.

Kolejna seria autorki przeczytana w te święta, idealnie nastrajająca magią Świąt. Czytając ją można wrócić do czasów dzieciństwa, pięknych bombek, które dziś wspomina się z wzruszeniem. Śmiało mogę powiedzieć, że książki autorki są dla mnie pewniakiem, każda książka autorki ma w sobie to „coś” a bohaterów nie dla się nie lubić, są to postacie tak realnie opisane, że śmiało można ich sobie wyobrazić, polubić bądź nie darzyć sympatią przez ich zachowania opisane w książce. Sklepik który jest głównym tematem w książce okazuje się dla wielu bohaterów miejscem gdzie dzieją się niezwykłe rzeczy. Zdecydowanie jest to wyjątkowe miejsce łączące ludzi i problemy z jakimi się mierzą. Książkę czyta się przyjemnie i ekspresowo, cały czas wracałam do wspomnień świąt w dzieciństwie,a zakończenie książki utwierdza w przekonaniu, że w święta dzieją się prawdziwe cuda!

Bardzo wciągająca, ciepła opowieść :) Polecam serdecznie. Klimat choinek aktualnie na czasie ;)

2090

Przepiękna ciepła opowieść o magii świąt,połączona postaciami ciekawych i wyrazistych bohaterów i okraszona sporą dawką ciepłego humoru.
Czytając ją wróciły do mnie czasy kiedy ze starej walizki u babci wyciągałam bombki i wieszałam je na choince.Kraina zeszłorocznych choinek sprawia że wracają piękne wspomnienia.Polecam!!

Idealna do wysłuchania w grudniu, choć wiem, że długo nie pozostanie w mojej pamięci 🤷🏻‍♀️🎄
Jednak sięgnę po kolejną część z czystej, ludzkiej ciekawości 😂

Jednak sięgnę po kolejną część z czystej, ludzkiej ciekawości 😂

Bardzo ładna historia świąteczna, ale bardzo długo rozkręca się fabuła.

Bardzo ładna historia świąteczna, ale bardzo długo rozkręca się fabuła.

• Świąteczne