Władca Much. Bogdan Arnold – seryjny morderca kobiet

Okładka książki Władca Much. Bogdan Arnold – seryjny morderca kobiet Andrzej Gawliński
Okładka książki Władca Much. Bogdan Arnold – seryjny morderca kobiet
Andrzej Gawliński Wydawnictwo: Wydawnictwo Kryminalistyczne reportaż
reportaż
Wydawnictwo Kryminalistyczne
2020-12-14
2020-12-14
bogdan arnold władca much seryjny morderca

Kolejny świetny reportaż od autora. Bogdan Arnold był kolejnym świrem , który istniał na tym świecie. Ciężko mi sobie wyobrazić smród , który wydobywał się z jego mieszkania , a także widok tych wszystkich much , które zauważyli mieszkańcy i powiadomili milicje. Na plus oczywiście zdjęcia z akt , a niektóre naprawdę mnie zszokowały. Może nie były tak brutalne jak w „Nekrofil” , ale było kilka takich. Np: zdjęcie trzech szczątków zamordowanych kobiet , które zostały znalezione w kufrze i były złączone. Masakra. Szkoda też , że śledczy nie odkryli kim były wszystkie ofiary. A konkretnie nie wiadomo kim była druga ofiara. I została pochowana jako NN. I jak autor w pewnym momencie mówi grobów już nie ma. Ciekawe co się z Nimi stało. Bardzo mi też szkoda zamordowanych kobiet. A chyba najbardziej kobiety , która została zidentyfikowana przez śledczych jako pierwsza i jak się okazało miała synka , który był całym Jej światem. I niestety już do niego nie wróciła , bo spotkała Arnolda. A chłopczyk trafił do sierocińca i może nigdy nie dowiedział się co się stało z Jego matką. Szokujące jest również to , że morderca spał w tym samym pomieszczeniu co leżały zwłoki. Nie wyobrażam sobie tego. U autora podoba mi się także to , że nawet jak książka jest gruba to i tak błyskawicznie się czyta. I jak ktoś ma cały wolny dzień to spokojnie przeczyta w jeden dzień

Wciągająca, rzetelna i dokładna. Opisy z akt sprawy i zdjęcia wzbogacają lekturę. Polecam!

Świetnie przedstawiona sprawa p. Gawliński świetnie przestawia całą sprawę. Naprawdę jakby to nie zabrzmi ale świetnie się to czytało i cieszy że mam jeszcze trochę lektur o seryjniakach od Andrzeja do nadrobienia

Rewelacyjna książka. Rzetelne i prawdziwe informacje, które czyta się bardzo przyjemnie. Polecam 🤩

Jak dla mnie jeden z lepszych opisów seryjnego mordercy

Jak dla mnie jeden z lepszych opisów seryjnego mordercy

„W życiu codziennym, za różne swoje niepowodzenia życiowe też często obarczał innych.”

Historia Bogdana Arnolda autorstwa Andrzeja Gawlińskiego jest dopracowana w każdym detalu. Mamy tu 100% prawdy opartej na aktach sprawy, bez żadnej fikcji.

Nawet jeżeli zna się sprawę Władcy Much, warto przeczytać i dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy.

Super książka:) Pierwszy raz o Arnoldzie dowiedziałam się z programu telewizyjnego, a ponieważ mnie nie wystarczyło, zaczęłam szukać czegoś do poczytania. I znalazłam. I polecam. Bardzo dobrze napisana, udokumentowana, nie przesadzę, jak powiem, że przeczytałam na raz zaniedbując wszystko inne:) Polecam wszystkim zainteresowanym tematem:)

Świetnie napisana książka !!! "Pochłonęła" mnie bez reszty. Mnóstwo faktów, a wszystko (jak zawsze w przypadku autora) uporządkowane. Polecam !!!

Też ostatnio nie mam czasu żeby czytać, ale w końcu zebrałam się w sobie i skończyłam Władcę Móch autorstwa @kryminalistyczny .

Książka ta opowiada o losach Bogdana Arnolda mężczyzny który pozbawił życia cztery prostytutki. Ten seryjny morderca zabijał w okrutny sposób wcześniej upodlając swoje ofiary. W stosunku do ciał swoich ofiar wykazywał bestialskie zachowanie.

Bogdan Arnold był mordercą dla którego przede wszystkim liczyło się własne ja. Zawsze stawiał siebie na pierwszym miejscu. Stosunku do swojej rodziny zachowywał się różnie.

Książka ta jest prawdziwą historię Władcy Móch. Została ona napisana na podstawie akt sprawy, teczki osobowej mordercy oraz materiałów z biblioteki cyfrowej. Autor obalił wszystkie mity i niedomówienia dotyczące Bogdana Arnolda.

Co do samej treści jestem mile zaskoczona podejściem ówczesnych milicjantów do prowadzonego śledztwa. Raport z oględzin miejsca zbrodni, który dołączył autor książki jest bardzo szczegółowy jak na tamte czasy. Eksperyment wizji lokalnej, badanie śladów zbrodni czy sekcje zwłok ofiar pokazują zaangażowanie służb w celu ujęcia mordercy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ówczesna społeczność żyła sprawą w wampira innego seryjnego mordercy.

Ogólnie książka ta niesamowicie wciąga, a informacje dotyczące śledztwa pozwalają czytelnikowi odczuć reakcję milicjantów i obywateli PRL.

Książkę oceniam na 10/10

Książka genialna. W końcu dogłębne rozwinięcie sprawy Arnolda i rozwianie wszelkich mitów wokół jego osoby. Tylko za szybko się kończy, bo całość idzie pochłonąć w jeden wieczór przez to jak książka wciąga czytelnika. Polecam.

• Kryminalistyka
  • Literatura faktu