Nas dwoje

Okładka książki Nas dwoje Holly Miller
Okładka książki Nas dwoje
Holly Miller Wydawnictwo: Muza Cykl: Nas dwoje (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Nas dwoje (tom 1)
The Sight of You
Muza
2020-10-28
2020-10-28
Katarzyna Bieńkowska

Wyciskacz łez w dobrym stylu

Joel jest samotnikiem. Przysiągł sobie, że nigdy się nie zakocha. Jego sny są prorocze i objawia mu się w snach przyszłość związana z osobami, które kocha. Dlatego obiecał sobie, że nigdy się nie zakocha, każdy proroczy sen jest darem i jednocześnie przekleństwem nie pozwalającym mu na spokojne życie i cieszenie się tym, co tu i teraz. Wszystkie jego plany zostają zburzone przez Callie. Dziewczyna, która niespodziewanie pojawia się w jego życiu. Chłopak nie jest w stanie być wobec niej obojętny. Niestety Joel już wie jaki los czeka Callie i jak się wszystko zakończy...

Szczerze przyznam, że jestem zaskoczona bardzo pozytywnie. Nie spodziewałam się, że ta powieść mnie wciągnie i zauroczy. Jest to historia słodko-gorzka. Nie jest to romans, który będzie cukierkowy i tryskający kolorami tęczy. Nie sądziłam, że tak zaangażuje mnie motyw proroczych snów. Bardzo ciekawy wątek i pomysł na urozmaicenie historii romantycznej. Mimo, że razem z głównym bohaterem poznajemy jak się może skończyć wspólna historia Joela i Callie to mamy nadzieję, że zakończenie będzie jednak inne. Czy tak będzie? Nie zdradzam. Bardzo dobry debiut autorki. Podobało mi się, było angażująco ale jednocześnie napisane lekkim piórem. Fajne ☺️

Skuszona wspaniałymi opiniami sięgnęłam po tą pozycję i … zawiodłam się. Odnoszę czasem wrażenie, że jeżeli nie umieszczono by na książce uwagi napisanej przez poczytnego autora, zostałaby ona może i faktycznie lepiej odebrana.
Pomysł na książkę, całkiem ciekawy i oryginalny. Podoba mi się idea bezinteresownej miłości - jak bardzo trzeba kochać drugą osobę, aby kosztem swojego szczęścia ją uszczęśliwić.
Joel i Callie wydają się dla siebie stworzeni. Ciągnąca się przez karty powieści ich historia miłosna jest naturalna i ujmująca. Nic nie wskazuje na to, że miałaby się źle skończyć.
Niestety zbudowane przez kilkaset stron napięcie, zaledwie w ciągu chwili (gdyż tyle zajęło mi przeczytanie tego rozdziału) zostaje zrujnowane.
Książka poprostu dobra ale bez rewelacji.

Słodko gorzka opowieść o miłości od pierwszego wejrzenia, o poświęceniu, o cierpieniu, o radości. Rozdziały na przemian w narracji głównego bohatera i głównej bohaterki. Opisują jak dana sytuacja wygląda z ich punktu widzenia.
Dar/przekleństwo proroczych snów uniemożliwia głównemu bohaterowi zbudowanie dłuższej relacji, gdyż w snach widzi przyszłość osób, które kocha (niestety często przykre wydarzenia/śmierć).
Książka wywoływała we mnie emocje, zastanawiałam się co bym zrobiła na miejscu głównego bohatera. Z niecierpliwością pochłonęłam strony książki w 2 dni.
Chętnie sięgnę po inne książki autorki.

RECENZJA
Holly Miller"Nas dwoje" Czy zdarza wam się czasem, że książka którą chcecie przeczytać już samymi opisami daję wam przedsmak uczty która was czeka??? A więc zachęceni ochami i achami na temat powieści sięgacie po nią pełni napięcia i oczekiwania ,Licząc na efekt wow... i niestety na tym się kończy.Ta książka wywarła na mnie ogromne wrażenie ,ale i trochę rozczarowanie..I chociaż wiem co do końca nie zagrało ,to chyba jestem strasznie zawiedziona W jakim kierunku ta powieść poszła. Joel jest singlem który przysiągł sobie że nigdy się nie zakocha, ponieważ ma sny, które przepowiadają mu o tym co może się zdarzyć w życiu osób które On kocha. Cali to młoda dziewczyna ,która pracuje w kawiarni i pomaga mężowi przyjaciółki która zginęła w wypadku. Tych dwoje spotyka się przypadkiem i zaczyna ich łączyć coś bardzo pięknego. Bardzo mi się podobało to ,że rozwijająca się fascynacja, uczucie i miłość dwojga bohaterów była przepięknie opisana, bez żadnych erotycznych scen i to jest jak najbardziej dla mnie na Plus, natomiast zachowanie głównego bohatera i odtrącenie od siebie miłości swojego życia było kompletnie czymś co do mnie nie przemówiło i nie podobała mi się zakończenie. I to jest tylko i wyłącznie moja opinia ,uważam że powieść miała potencjał ale, została zakończona w sposób bardzo smutny i mimo że głębia miłości bohaterów była odczuwalna moje serce pękło na zakończeniu.Jednak jestem TEAM HAPPY END🥲Omawiałam tę książkę z koleżanką,która ją przeczytała i ona ma zupełnie odmienne odczucie po przeczytaniu.tak więc nie powiedziałabym nikomu,by tej książki nie czytał.przeciwnie,myślę, że jest godna uwagi,ale wiem ,że każdy ją odbierze po swojemu.

RECENZJA

Kolejna książka zakupiona w ciemno.
Powieść rewelacyjna, całkiem inna, inny temat.
Smutna i wzruszająca a zarazem wciągająca. Polecam.

Kolejna książka zakupiona w ciemno.
Powieść rewelacyjna, całkiem inna, inny temat.
Smutna i wzruszająca a zarazem wciągająca. Polecam.

Znowu się nabrałem na te wysokie oceny . Dla mnie ta książka ciągnęła się jak flaki z olejem . Ani ciekawa ani tajemnicza . Ot takie romansidło . Myślałem . że zakończenie będzie ciekawe jakieś może tajemnicze a tu dupa blada . Zmarnowany czas . Nie polecam

Książka - wyciskacz łez. Miałam wrażenie, że od połowy jest napisana w taki sposób żeby była najsmutniejsza jak się da i żeby na pewno każdy czytelnik się wzruszył. Czułam się zaszantażowana emocjonalnie i tylko przekartkowałam do końca żeby poznać zakończenie.

Bardzo podobna historia do "Miłość ponad czasem / Żona podróżnika w czasie".

Bardzo podobna historia do "Miłość ponad czasem / Żona podróżnika w czasie".

Piękna książka. Ostatnie 2 strony mnie rozkleiły. Polecam

Piękna książka. Ostatnie 2 strony mnie rozkleiły. Polecam

Kiedy zaczęłam ją czytać już przed połową wiedziałam, że trafi ona do moich ulubieńców, a łzy, które towarzyszyły mi przy czytaniu, tylko mnie w tym utwierdziły. Ta książka to niezwykła opowieść o historii dwojga ludzi. O Callie i Joelu. Jest ona przepiękna i jednocześnie bardzo smutna. Nie chcę zdradzać szczegółów. Sama podchodziłam do niej nic o niej nie wiedząc i uważam, że to sprawiło, że "Nas dwoje" tak bardzo zawładnęło moim sercem. Absolutnie kocham tą książkę. Wierzę, że zostanie w mojej pamięci bardzo długo.

Dobra, ale trudna emocjonalnie. Porusza kwestie, o których staramy się nie myśleć. Wzbudza niepokój o własny los, bo jeśli z góry wszystko jest zaplanowane, to czy można z tym walczyć?

• Przeczytane w 2020