rozwiń zwiń

Nas dwoje

Okładka książki Nas dwoje
Holly Miller Wydawnictwo: Muza Cykl: Nas dwoje (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Nas dwoje (tom 1)
The Sight of You
Muza
2020-10-28
2020-10-28

Oficjalne recenzje i

Wyciskacz łez w dobrym stylu

Link do recenzji

1161 164 88

Szczerze mówiąc, jestem zaskoczona falą "ochów" i "achów" oraz spontanicznym zalewem entuzjastycznych opinii. Nie twierdzę, że to jest kiepska książka (bo naprawdę da się to czytać, momentami nawet z przyjemnością), ale umówmy się - do arcydzieła na miarę literackiego Nobla sporo jej brakuje. Odnoszę wrażenie, że przedstawiona historia miłosna obroniłaby się lepiej w adaptacji filmowej. Wbrew zapowiedziom powieść jakoś "nie pozostawiła mnie w rozsypce, nie wycisnęła łez i nie złamała mi serca"... I to jest mój główny zarzut - dostajemy nie do końca jakość, którą nam obiecano, zaś rekomendacje na okładce okazują się czczymi obietnicami (by nie powiedzieć zabiegiem marketingowym).
Należy jednak oddać sprawiedliwość autorce - jak na debiut opowieść jest całkiem sprawnie poprowadzona, chociaż dość ciężko przebrnąć przez pierwszą połowę lektury ( zdaje się nie mieć końca). Jednocześnie, równorzędne narracje tak szybko przeskakują, że można się pogubić w perspektywach dwójki bohaterów. Duży plus za malownicze opisy przyrody, które stanowią niezaprzeczalny walor tej książki (nie zaś, jak to zwykle bywa, irytujący przerywnik w fabule czy zwykły wypełniacz stron).Reasumując, "Nas dwoje" Holly Miller to tak naprawdę dosyć przeciętna , przewidywalna powieść - istnieje cała masa bardziej poruszających i o całe piekło lepszych literackich historii miłosnych.

Callie po śmierci najlepszej przyjaciółki - Grace, pomaga jej mężowi w prowadzeniu kawiarni. Choć marzy o czymś zupełnie innym. Pewnego dnia do kawiarni wchodzi Joel i zmienia całe jej życie.

Joel to singiel. Nie chce angażować się w żadne związki z innymi ludźmi. Kiedyś był świetnym weterynarzem, ale niespotykana przypadłość powoduje, że nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Gdy na jego drodze staje Callie wszystko się jednak zmienia.

"Nas dwoje" bardzo długo leżało na mojej półce, a szkoda. Historia Callie i Joela wciąga czytelnika już od pierwszej strony i jest po prostu wspaniała! Niestety tyle ile w niej piękna, tyleż samo bólu...

Holly Miller prowadzi czytelnika poprzez niby zwyczajną historię: poznajemy bohaterów, obserwujemy rodzące się uczucie i to jak wzajemnie otwierają swoje światy na tą drugą osobę. Jednak nic w tej historii nie jest zwyczajne... To nie jest kolejne oklepane romansidło, to opowieść o niezwykłej miłości , poświęceniu i poszukiwaniu szczęścia mimo wszystkich przeciwności losu.
Nie chcę zdradzać zbyt wiele, ale przez większą część tej książki mówiłam sobie w myślach, że nie będę płakać. Oczywiście nic z tych moich obietnic nie wyszło, bo historia tej dwójki wnika w człowieka tak głęboko, że nie jest w stanie o niej zapomnieć...
Polecam z całego serca.

Czy zdarza się Wam sięgać po książki z polecenia, tym bardziej jeśli są to osoby bliskie. U mnie rzadko,gdyż najczęściej ja polecam książki znajomym. Tak właśnie było tym razem, więc jak miałam po nią nie sięgnąć?

Joel i Callie spotkali się w kawiarni na początku zwykli znajomi jednak okazało się, że odnaleźli się w świecie, jak dwie połówki pomarańczy. Jak wiemy nic nie trwa wiecznie,a ich uczucie z góry jest skazane na niepowodzenie.

Jeśli wiedzielibyście, że obdarzając kogoś miłością skazujecie go na śmierć pewnie nie chcielibyście pokochać obawiając się ran i tego co przyniesie przyszłość. Taki jest właśnie Joel bojący się zaangażować, ale postanawia spróbować przy Callie.

Jakie konsekwencję będzie miała jego decyzja?
Czy ich związek ma szansę i co czeka Callie?

Pełna ciepła historia o miłości, przeznaczeniu, strachu o drugą osobę i przyszłość. Niesamowicie poruszająca i wzruszająca.

Jak widać można napisać cudowną książkę bez szczegółowych opisów scen łóżkowych na kilkanaście stron pojawiające się po kilkadziesiąt stron. Nie mówię że czytam takich bo i takie się zdarzają ale ta książka była cudowna bez tego. Szczerze końcówka bardzo mnie wzruszyła, polubiłam bohaterów, a to jak się skończyła no cóż... T. T

Spodziewałam się czegoś więcej po tej książce. Może bardziej ognistego romansu, może jednak szczęśliwego zakończenia... Jak dla mnie autorka w bardzo kiepski sposób zbudowała relację Callie i Joela. Brakowało tutaj chemii. Jakieś akcje opisane w dwóch zdaniach przez co nie można się było w to wczuć. Jak ktoś ma zamiar przeczytać tę książkę to może sobie dalszy ciąg odpuścić bo mogę coś niechcący wypaplać z fabuły 🤪

Rozdziały są na zmianę napisane oczami Joela i Callie. Dla mnie cała historia mogłaby być napisana tylko ze strony Joela. On był tą ciekawszą postacią. Jego sny przewidujące przyszłość. I jego ojciec też spoko. Dla mnie to nawet mogłaby być książka fantastyczna 🙈 lubię takie klimaty z nutką romansu. Były też pieski. Dużo piesków. Bardzo się cieszę, że Murphy (pies Callie) nie został tutaj uśmiercony. Prędzej bym ryczała z tego powodu niż z powodu zakończenia tej książki... (Lub ja mam ostatnio taki humor, że nic mnie tutaj nie wzruszyło.) Takie trochę jakby autorka nie miała na nie pomysłu. Wiadomo było co się stanie, Callie poszła sobie na spacer i... Chociaż może to i nie do końca jednak nieszczęśliwe zakończenie bo jednak bohaterowie sobie życie ułożyli. Osobno bo osobno, ale jednak. Tylko ten koniec końców 🙄 Lubię jak jest dobrze, więc po cichutku liczyłam, że będą mogli ze sobą być.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka "Nas dwoje" jest piękną opowieścią o miłości.
Książka opisuje losy dwojga ludzi.
Callie, która niedawno na skutek wypadku straciła swoją przyjaciółkę, wówczas porzuciła pracę i marzenia, aby pomóc mężowi przyjaciółki prowadzić kawiarnie.
Joel, który jest singlem, nieco stroniącym od przyjaciół. Porzucił pracę weterynarza, aby wieść spokojniejsze życie.
Pierwsze części książki opisują spotkanie i rodzące się uczucie między głównymi bohaterami oraz niezwykle trudne decyzję jakie muszą podjąć. Książka w tych częściach jest nieco nudna i pozbawiona akcji.
Ostatnia część powieści jednak ją ratuje, wciąga czytelnika i sprawia, że nie sposób powstrzymać łzy.

Książka "Nas dwoje" jest piękną opowieścią o miłości.
Książka opisuje losy dwojga ludzi.
Pierwsze...

"Nas dwoje" zobaczyłam u kogoś na profilu (niestety już nie pamiętam u kogo 🙁) i skuszona pozytywną recenzją oraz opisem postanowiłam od razu ją zamówić. I nie żałuję 😊

Jak już wszystkim powszechnie wiadomo, czasami opinie czytelników są tak dobre, że zaczynając czytać jakąś książkę ma już się wobec niej jakieś konkretne oczekiwania. Czy ktoś jeszcze tak ma? Bo ja na pewno 😅 Jednak z "Nas dwoje" miałam zupełnie inaczej. Podeszłam do tej książki bez żadnych oczekiwań i się nie rozczarowałam.

"Nas dwoje" to pierwszy tom z cyklu o tej samej nazwie autorstawa Holly Miller. Historia Callie i Joela wciągnęła mnie już od samego początku i spowodowała, że uroniłam kilka łez (a nie zdarza mi się to często podczas czytania książek).

Callie i Joel poznają się przypadkiem i już od pierwszego spotkania jakaś siła ciągnie ich ku sobie. Wierzą, że ich miłość jest jedyna w swoim rodzaju i ze przetrwa do końca. Jednak na drodze do ich szczęścia staje fakt, że Joel wie jak będzie wyglądała ich przyszłość i nie może się z tym pogodzić.

Książka jest napisana w przyjemny sposób i naprawdę dobrze się ją czyta. Nie jest to kolejne typowe romansidło. Pokazuje nam, że w imię prawdziwej miłości jesteśmy w stanie poświęcić wiele, nawet własne szczęście.

"We dwoje" jest to książka o Joelu który jest samotnikiem oraz singlem. Callie pracuje w kawiarni i opłakuje śmierć przyjaciółki. Joel często zagląda na kawę i oboje zaczynają czuć jakąś magię. Piękna miłość ale czy przetrwa? Książka pokazuje nam co jesteśmy w stanie zrobić w imię miłości. Koniec książki jest rozwalający i zadaję pytanie - dlaczego? Bardzo piękna ale smutna powieść polecam.

"Dobre sny błyszczą wśród tych złych niczym diamenty w ciemnej ziemi."

💙NAS DWOJE💙
Holly Miller

O tej książce czytałam dużo dobrych opinii, więc miałam duże oczekiwania, a później duże rozczarowanie.
Piękna miłość dorosłych ludzi, a zachowanie głównego bohatera Joela jak nastolatka 🙈
Książkę co prawda czyta się w miarę szybko ale jest nudna. Bardzo mało się dzieje, akcja toczy się jak flaki z olejem, zwrotów akcji praktycznie brak.
Mam wrażenie, że autorka na siłę próbuje stworzyć tragiczną historię o nieszczęśliwej miłości.
Historia nie wciągnęła mnie. Zamysł całej powieści jest całkiem interesujący, niestety autorka w moim odczuciu nie tą drogą poszła. Chociaż mało realny to nawet ciekawy.
Główna bohaterka nawet fajnie wykreowana, ale bohater po prostu mnie denerwował, taki pokrzywdzony ciapak.
Zakończenie trochę jakby na siłę przedłużane było. Faktycznie na sam koniec delikatnie ścisnęło mnie za serduszko.

Moja ocena: ⭐⭐⭐⭐/10

"Dobre sny błyszczą wśród tych złych niczym diamenty w ciemnej ziemi."

💙NAS DWOJE💙
Holly Miller

Książkę co prawda czyta się w miarę szybko ale jest nudna. Bardzo mało się...

Ta książka nie łamie serca, ona je rozwala na milion małych kawałków. Wzbudza w czytelniku wszystkie emocje, a na koniec pozostawia go z pytaniem: "Dlaczego?" W sytuacji, gdy Twoja szansa na miłość z góry skazana jest na niepowodzenie zaryzykujesz czy odejdziesz? Jedni wierzą w bratnią duszę, innym z łatwością przychodzi jej zastąpienie. Ludzie odchodzą, zdradzają, umierają i chociaż wydaje nam się wtedy, że nie pokochamy kolejny raz, jednak w najmniej spodziewanym momencie poznajemy kogoś, kto sprawia, że uczucia powoli zaczynają budzić się w nas na nowo. Historia Callie i Joela jest piękna, a zarazem bolesna. Ona wierzy, że warto walczyć do końca, w końcu miłość pokona wszelkie granice, on wie, że nie jest w stanie zmienić przyszłości. Tak przyszłości. Ilu z nas chciałoby wiedzieć co się wydarzy? Coś dobrego, na co warto czekać lub coś złego, by mieć szansę tego uniknąć. Kiedy umrzemy? Na to pytanie wielu ludzi chciałoby znać odpowiedź... albo tylko im się tak wydaje. Co byś zrobił/a znając godzinę śmierci? Nagle gaz do dechy i żyjemy na pełnej, czy jednak totalna rezygnacja, bo przecież wielu rzeczy nie zdążysz już załatwić? Kiedy poznam miłość życia? Kiedy wyjdę za mąż? Jaką pracę będę mieć? Umiejętność przewidywania przyszłości, dar czy przekleństwo?
Książka wspaniała, opowiedziana z perspektywy jej jak i jego, zmusza na maksa do refleksji, pozostawia po sobie totalną pustkę, ale też bardzo potrzebna. Zdecydowanie jedna z tych nieodkładalnych, dla których bardzo łatwo zarwać noc, ale będzie to noc całkowicie bezsenna. Tej bardziej wrażliwej części publiczności polecam paczkę chusteczek i dużą butelkę wody!