Służąca

Alicja Sinicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Kobiece
2020-10-14
2020-10-14
literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo podstęp szantaż thriller walka o życie

To były 3 zmarnowane godziny.

Na początku byłam zainteresowana, ale bardzo szybko się to zmieniło. Może to wina audiobooka, ale moim zdaniem od pojawiania się Julii w domu Borewskich do poznania prawdziwego oblicza Borewskiego minęło zbyt mało czasu, to było za szybkie.

Sama fabuła może nie należała do najgorszych, w pewien sposób była ciekawa, ale niestety nie dla mnie. Słuchając nie czułam żadnych emocji, niezależnie od tego, co się działo. Zwrot akcji nastąpił na koniec, ale co z tego, skoro przez 3 godziny weszłam w tak bezemocjonalny stan, że moją jedyną reakcją było ,,no okej".

Wątek z synem Borewskiego i Julią chyba nawet nie został zakończony? (Tu pewna nie jestem, mogłam przypadkiem przeoczyć rozwój relacji).

Oby ,,Uśpiona" okazała się lepsza.

To były 3 zmarnowane godziny.

Dość ciekawa pozycja , dobrze się czytało.

Dość ciekawa pozycja , dobrze się czytało.

Wynudziłam się. Na początku był potencjał, ale szybko został zgaszony, nawet zakończenie nie zdołało mnie ożywić. Chyba jest to najsłabsza pozycja tej autorki.
Przeczytałam, zapomniałam.

Przeczytałam, zapomniałam.

Całkiem spoko kryminał, chyba tylko tyle mogę o nim napisać, bo ani mnie jakoś szczególnie nie wciągnął, ani nie zaskoczył na końcu. Do bohaterów też się szczególnie nie przywiązałam. Do przeczytania i zapomnienia :)
Ale okładka bardzo ładna.

Ale okładka bardzo ładna.

Historię Julii pochłonęłam w dwa wieczory. To był naprawdę dobry thriller. 😁 Nie spodziewałam się, że fabuła obierze taki kierunek, no i zakończenie było dla Mnie totalnym zaskoczeniem. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. 😊 Także książka na plus. 😊

Przeczytałam jednym tchem. Wydawało mi się, że w tej historii już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć, jednak na końcu zmieniłam zdanie. Zaskoczenie bardzo nieoczywiste.

Julia, miała być służącą w jednym z bogatych domów, staje się zupełnie kim innym. Główna bohaterka miała za zadanie sprzątać w domu. Wiele osób tam zamieszkujących dobrze zarabia na swoich zawodach. Osoba pierwszoplanowa zostaję zaproszona do domu i bardzo szybko jest zatrudniona. Jest nawet namawiana do przeprowadzki do danego domu. Pewnego dnia Julia będąc u bogaczy traci przytomność, i wtedy zaczynają się dziać złe rzeczy. Czytając tę książkę byłem lekko znudzony. Robiłem pierwsze podejście do lektury a miałem wrażenie jakbym nią już kiedyś czytał. Wszystko było przewidywalne. Książkę czytałem z polecenia, ale sam osobiście nie polecam.

Czyta się to nawet całkiem, całkiem...

Czyta się to nawet całkiem, całkiem...

Jednak nie polecam, zbyt rozwlekła pozycja. Czytałam z chęcią jak najszybszego zakończenia książki, nuda.

Dobra, choć spodziewałam się, że będzie brutalniejsza, że Mikołaj będzie kazał Julii robić okropne rzeczy i karał za nieposłuszeństwo, a tak naprawdę traktował ją jak zwykłą służącą; "podaj obiad, wyczyść zbroję..." Oczywiście jego zachowanie nie było normalne, facet miał nierówno pod sufitem to fakt. Ze wszystkiego co zrobił najgorszy był sposób w jaki zmusił Julię do przyjęcia propozycji zamieszkania u niego w domu, ale to, co się działo później nie zrobiło na mnie wrażenia. O wiele gorzej miała Joanna. Plus za zakończenie, które mnie zaskoczyło.

Video

Video