Quidditch przez wieki

Quidditch, Harry Potter, gra, magia
typ
papier
Paola
6,77 (1574 ocen i 85 opinii)

Opis książki

Książka opisuję dzieje quidditcha od jego początków do teraźniejszości. Dzięki niej można poznać: podstawowe zasady quidditcha, rozmaite zagrania i słynne drużyny. Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz,...

Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz, pognieciesz, pozaginasz, pomażesz, pobrudzisz, poplamisz, poślinisz czy popaćkasz, jeśli ją ciśniesz lub upuścisz albo w jakikolwiek inny sposób zbezcześcisz, uszkodzisz czy potraktujesz bez należytego szacunku, możesz się spodziewać najbardziej surowych kar, jakimi dysponuję.
Irma Pince, biblitekarka Hogwartu"

Dalej znajdziemy rozdziały:
- Ewolucja latającej miotły.
- Starodawne gry miotlarskie.
- Gra z Queerditch Marsh.
- Pojawienie się złotego znicza.
- Antymugolskie środki bezpieczeństwa.
- Zmiany w quidditchu od XIV wieku.
- Drużyny brytyjskie i irlandzkie.
- Quidditch na świecie.
- Ewolucja miotły sportowej.
- Quidditch dzisiaj.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Degamisz | 2014-07-22
Na półkach: J.K. Rowling, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2014

Po raz kolejny nie można odmówić autorce imponującej wyobraźni i fantazji. Brawa za to. Ale temat książki sam w sobie niekoniecznie mi przypadł do gustu. Jednak baśnie barda Beedle'a i Fantastyczne zwierzęta były o wiele ciekawsze .
Książkę dorzucić można do kanonu książek autorstwa Rowling które budują całą otoczkę świata Potter'a i świetnie uzupełniają sagę. Niebywałe, że autorka potrafi tak sprytnie rozciągnąć wątki poboczne. Może paść zarzut, że pisane na fali popularności Potter'a autorka liczyła na szybki zarobek, ale jednego nie da się odmówić - czy pisze o Harrym czy o świecie, który się z nim wiąże robi to genialnie, wszystko jest spójne, zazębia się ze sobą i idealnie uzupełnia. I tak też było z "Quidditchem".

PS - ubawiła mnie strona z pochlebnymi opiniami, a zwłaszcza opinia Rity Skeeter: "Czytałam gorsze rzeczy". Marzy mi się przeczytać coś autorstwa Skeeter, to mogłaby być dopiero perełka i kopalnia ciekawych tekstów :)

Świetne uzupełnienie sagi o przygodach młodego czarodzieja. To naprawdę urokliwe, że można poczytać książkę, którą Harry wypożyczał niegdyś z hogwarckiej biblioteki i dowiedzieć się przy okazji kolejnych rzeczy o magicznym świecie, w tym wypadku o czarodziejskim sporcie. Cieszę się, że Jo (oczywiście w ścisłym porozumieniu z Kennilworthym Whispem czy Newtem Skamandrem ;P) wpadła na pomysł napisania takich książeczek uzupełniających - dodaje to uroku całej sadze. Czekam jeszcze na szumnie zapowiadaną Encyklopedię HP.

Wkp | 2011-11-17

"Quiddtich przez wieki" nie jest książka wielką i to trzeba powiedzieć od razu. Nie jest to w końcu lektura samodzielna a uzupełnienie serii o Harrym Potterze i jeśli rozpatrywać ją pod tym względem sprawdza się świetnie. Jest ciekawa, szybka w czytaniu i przyjemna i jeśli ktoś pokochał cykl o małym czarodzieju, nie wyobrażam sobie by mógł jej nie przeczytać. Książka (a raczej cienka książeczka) bowiem oferuje masę ciekawostek i odwołań do serii, uzupełnia świat Pottera i idealnie się w niego wpasowuje, i warta jest sięgnięcia po nią. Szczególnie, że cena jest niewielka (ja swój egzemplarz nabyłem na wyprzedaży w Carefourze za 99 groszy)

Tak więc, wszyscy fai Harry'ego: POLECAM!

Dragonfly | 2011-02-17
Przeczytana: 2010 rok

Świetna rozrywka dla fanów Harry'ego Potter'a. Można się poczuć jak uczeń Hogwartu wypożyczający książkę z Biblioteki od pani Pince ;D
Dobrze było dowiedzieć się więcej o Quidditch'u ;)

lacerta | 2012-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Świetna książka, czyta się ją bardzo szybko.
Ogólnie świetny pomysł dla fanów Harry'ego Pottera, ale myślę, że nie tylko oni znajdą tutaj rozrywkę. Z taką lekturą można się poczuć jakby się było w Hogwarcie. Bardzo przyjemnie jest móc trzymać książkę, którą Snape zarekwirował Harry'emu, to przybliża do bahaterów. No i oprócz tego można się dowiedzieć czegoś o tej popularnej grze czarodziejów.

killijoy | 2014-02-12
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 12 lutego 2014

Bardzo ciekawy dodatek dla fanów świata magii. Po jego przeczytaniu po raz kolejny żałuję, że quidditch nie istnieje...

Kahasha | 2011-03-12
Przeczytana: 2009 rok

Książka wspaniała - te opisy drużyny quiddicha - miód na serce Potteromana

Pigmejka | 2010-05-08

Kiedyś nie uśmiechało mi się czytanie rozdziału w którym był opisany mecz quidditcha. Zdanie zmieniłam po przeczytaniu tej właśnie książki. Dokładne opisy, masa interesujących informacji i te emocje! Historia quidditcha przedstawiona od początku do końca, opisy drużyn, kombinacji taktycznych, modeli mioteł i wiele innych. Szczerze polecam!

Spooky | 2010-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2010

Fascynująca lektura dla każdego fana świata wykreowanego przez Rowling. Dzięki książce, każdy, choć przez chwilę, może poczuć się jak uczeń Hogwartu zafascynowany grą w Quidditcha :)

Natalia | 2012-03-09
Przeczytana: 10 marca 2012

Książka zawiera bardzo interesujące informacjie na temat historii quidditcha, drużyn, kombinacji i formacji, zawodników oraz piłek, które są używane podczas gry. Nie jest to tak fantastyczna książka jak sam Harry Potter, ale z pewnością fanów quidditcha i nie tylko zainteresuje. Napisana jest przystępnym i fajnym językiem. Jest krótka, ale treściwa. Jest bardzo krótka, ale treściwa. Bardzo polecam. :D

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Wolno panu łamać reguły, ale nie wtedy, gdy pragnie pan być zrozumiany. Jeżeli chce pan być rozumiany, to jedynym sposobem „uwolnienia" się od reguł jest dogłębne, mistrzowskie przyswojenie ich sobie, tak aby się stały pańską drugą naturą. Oto paradoks: w każdym złożonym społeczeństwie człowiek jest... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica