Quidditch przez wieki

Quidditch Through The Ages
Quidditch, Harry Potter, gra, magia
Paola

Inne wydania

Książka opisuję dzieje quidditcha od jego początków do teraźniejszości. Dzięki niej można poznać: podstawowe zasady quidditcha, rozmaite zagrania i słynne drużyny. Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz,...

Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz, pognieciesz, pozaginasz, pomażesz, pobrudzisz, poplamisz, poślinisz czy popaćkasz, jeśli ją ciśniesz lub upuścisz albo w jakikolwiek inny sposób zbezcześcisz, uszkodzisz czy potraktujesz bez należytego szacunku, możesz się spodziewać najbardziej surowych kar, jakimi dysponuję.
Irma Pince, biblitekarka Hogwartu"

Dalej znajdziemy rozdziały:
- Ewolucja latającej miotły.
- Starodawne gry miotlarskie.
- Gra z Queerditch Marsh.
- Pojawienie się złotego znicza.
- Antymugolskie środki bezpieczeństwa.
- Zmiany w quidditchu od XIV wieku.
- Drużyny brytyjskie i irlandzkie.
- Quidditch na świecie.
- Ewolucja miotły sportowej.
- Quidditch dzisiaj.

Urmurmina | 2016-01-27

Kolejny fantastyczny dodatek do serii o Harrym Potterze! W tej książce możemy poznać historię najwspanialszej gry ze świata czarodziejów - quidditcha. Wszystko jest napisane w formie podręcznika, który jednak absolutnie nie zanudza. Znajdziemy tutaj informacje o początkach quidditcha, wiele ciekawostek z całego świata czy reguły gry, które z czasem uległy zmianom. Całość jest napisana bardzo przystępnym językiem, czasem nawet z dozą humoru.
Oj, chciałoby się pograć w quidditcha!

mclena | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Kolejny bardzo fajny dodatek dla fanów Harrego Pottera, opisujący w bardzo zabawny sposób historię powstania Quidditcha. Jest to ponownie forma "pordęcznika" tak jak egzemplarz "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" i tak samo jak on jest niewielkich rozmiarów. Te kilka stron to naprawdę bardzo sympatycznie spędzony czas, ktorego nie żal poświęcić - w moim przypadku godzinka. Podoba mi się bardziej niż "FZIJJZ" gdyż mamy tutaj do czynienia z bardziej bogatszą "fabułą" i zdecydowanie bardziej mnie zainteresowała, aczkolwiek nie jest to jakaś bardzo istotna pozycja, którą koniecznie trzeba przeczytać. Fani Harrego Pottera - z pewnością nie będą zawiedzeni.

Villiana | 2017-05-13
Przeczytana: 13 maja 2017

Mimo całej mojej miłości do magicznego świata stworzonego przez autorkę, historia Quidditcha, ulubionego sportu Czarodziejów, mnie nie porwała. Zaczęło się ciekawie, potem było już tylko gorzej.

Najsłabszą stroną książki była wyliczanka drużyn Quidditcha, ich emblematy, kolory strojów, a także historia gry na różnych kontynentach. Miałam ochotę przerzucać kartki, bo i po co starać się spamiętać natłok nazw, nie wnoszących nic szczególnego do opowieści. To było słabe, nawet jako uzupełnienie. Na plus zaliczyć mogę historię samej gry, kiedy powstała i jak się rozwijała, ciekawostki typu dlaczego czarodzieje latają na miotłach a nie na dywanach, oraz skąd wziął się Złoty Znicz (to było najfajniejsze z wszystkiego).

Ogólnie warto było zajrzeć, żeby poznać zalążki Quidditcha, ale co najmniej połowa tej książki była dla mnie zapychaczem, informacjami zbędnymi i niepotrzebnymi.

annaroza | 2017-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Książeczka do przeczytania w max. 2 godziny. Mugole mają różne książki o swoich ulubionych dyscyplinach sportowych, więc nic dziwnego, że czarodzieje też mają coś o quidditchu. Nie wiem czy to pozycja najlepsza, ale z pewnością najpopularniejsza. W końcu tylko ona została wydana w wersji dla mugoli. Jako fanka Harry'ego oczywiście musiałam ją mieć. Choć informacje w niej zawarte już znałam z opracowań na różnych stronach dla potteromaniaków.

PABLOPAN | 2016-02-25
Przeczytana: 18 lutego 2016

Świetne uzupełnienie sagi, chociaż Quidditch nie jest moim konikiem. "Fantastyczne zwierzęta" bardziej mnie zainteresowały, ale i tak cieszę się, że Rowling stworzyła otoczkę do całej serii. Zrobiła to w doskonałym stylu, z humorem, zwięźle, interesująco. W tomiku mamy szansę poznać rys historyczny najpopularniejszej gry czarodziejów, jak również ich mioteł. Jest to absolutny must-read dla każdego Potteromaniaka, niemniej jednak Mugoli też może zaintrygować. Polecam!

Aurora92 | 2017-03-26
Przeczytana: 25 marca 2017

Kolejna ciekawa pozycja dla fanów "Harry'ego Pottera". Na pewno lepsza i bardziej interesująca niż "Fantastyczne zwierzęta...", ale ocenę wystawiam taką samą - 6/10.

Historia powstania i rozwój quidditcha opisane w fajny, ciekawy i zabawny sposób, nierzadko wywołujący uśmiech na twarzy.

Aczkolwiek dodatki niestety nie są na takim poziomie jak cała seria, warto po nie sięgnąć z ciekawości. Miło było wrócić do świata czarodziejów za ich sprawą.

Wkp | 2017-03-20

QUIDDITCH PO LATACH

Druga z trzech wznowionych właśnie przez wydawnictwo Media Rodzina książeczek uzupełniających cykl o „Harrym Potterze” to bardzo ciekawa propozycja przybliżająca najsłynniejszy czarodziejski sport czyli Quidditcha. Po pierwszym wydaniu, które ukazało się na naszym rynku piętnaście lat temu i szybko wyprzedało, stała się publikacją bardzo poszukiwaną i cenioną. Teraz powraca w nowym, piękniejszym wydaniu rozbudowanym o całe mnóstwo stworzonych specjalnie do niego ilustracji.

W swojej karierze J. K. Rowling napisała osiem powieści (plus dwa scenariusze) pod własnym nazwiskiem oraz sześć kolejnych książek sygnowanych innymi danymi osobowymi. Wśród nich znalazła się trylogia kryminalna wydana pod pseudonimem Robert Galbright, „Baśnie Barda Beedle’a” (jako tytułowy bard), „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” (Newt Skamander) i, oczywiście, „Quidditch przez wieki” posługując się nazwiskiem Kennilworthy Whisp. Tak zresztą nazywał się autor tej pozycji w świecie...

Degamisz | 2014-07-22
Na półkach: Przeczytane, J.K. Rowling
Przeczytana: 22 lipca 2014

Po raz kolejny nie można odmówić autorce imponującej wyobraźni i fantazji. Brawa za to. Ale temat książki sam w sobie niekoniecznie mi przypadł do gustu. Jednak baśnie barda Beedle'a i Fantastyczne zwierzęta były o wiele ciekawsze .
Książkę dorzucić można do kanonu książek autorstwa Rowling które budują całą otoczkę świata Potter'a i świetnie uzupełniają sagę. Niebywałe, że autorka potrafi tak sprytnie rozciągnąć wątki poboczne. Może paść zarzut, że pisane na fali popularności Potter'a autorka liczyła na szybki zarobek, ale jednego nie da się odmówić - czy pisze o Harrym czy o świecie, który się z nim wiąże robi to genialnie, wszystko jest spójne, zazębia się ze sobą i idealnie uzupełnia. I tak też było z "Quidditchem".

PS - ubawiła mnie strona z pochlebnymi opiniami, a zwłaszcza opinia Rity Skeeter: "Czytałam gorsze rzeczy". Marzy mi się przeczytać coś autorstwa Skeeter, to mogłaby być dopiero perełka i kopalnia ciekawych tekstów :)

Northman | 2017-05-01
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Magiczna gra ;)

Kolejny podręcznik wprost z Hogwartu! Gratka dla każdego fana, nie tylko fana tej gry, udokumentowanej w książkach, a przede wszystkim w filmach o Harry'm. To przede wszystkim wielka gratka dla każdego fana... magii :) Ja osobiście jestem tą książeczką ZACHWYCONY. Wspaniale uzupełnia kolekcję o Harry'm!

Książeczka jest przy tym przepięknie wydana. Twarda oprawa, ilustracje stylizowane na litografie, bogate, szczegółowe opisy zasad gry, jej historii, wyjaśniające pochodzenie wszystkiego, co z nią związane (w tym złotego znicza, symboli na trykotach); piękna rzecz! Warta znalezienia się w każdej kolekcji pottero-maniaka :)

Gorąco polecam!

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki!

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
Zapraszam!

Wkp | 2011-11-17

"Quiddtich przez wieki" nie jest książka wielką i to trzeba powiedzieć od razu. Nie jest to w końcu lektura samodzielna a uzupełnienie serii o Harrym Potterze i jeśli rozpatrywać ją pod tym względem sprawdza się świetnie. Jest ciekawa, szybka w czytaniu i przyjemna i jeśli ktoś pokochał cykl o małym czarodzieju, nie wyobrażam sobie by mógł jej nie przeczytać. Książka (a raczej cienka książeczka) bowiem oferuje masę ciekawostek i odwołań do serii, uzupełnia świat Pottera i idealnie się w niego wpasowuje, i warta jest sięgnięcia po nią. Szczególnie, że cena jest niewielka (ja swój egzemplarz nabyłem na wyprzedaży w Carefourze za 99 groszy)

Tak więc, wszyscy fai Harry'ego: POLECAM!