Quidditch przez wieki

Quidditch Through The Ages
Quidditch, Harry Potter, gra, magia
Paola

Inne wydania

Książka opisuję dzieje quidditcha od jego początków do teraźniejszości. Dzięki niej można poznać: podstawowe zasady quidditcha, rozmaite zagrania i słynne drużyny. Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz,...

Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz, pognieciesz, pozaginasz, pomażesz, pobrudzisz, poplamisz, poślinisz czy popaćkasz, jeśli ją ciśniesz lub upuścisz albo w jakikolwiek inny sposób zbezcześcisz, uszkodzisz czy potraktujesz bez należytego szacunku, możesz się spodziewać najbardziej surowych kar, jakimi dysponuję.
Irma Pince, biblitekarka Hogwartu"

Dalej znajdziemy rozdziały:
- Ewolucja latającej miotły.
- Starodawne gry miotlarskie.
- Gra z Queerditch Marsh.
- Pojawienie się złotego znicza.
- Antymugolskie środki bezpieczeństwa.
- Zmiany w quidditchu od XIV wieku.
- Drużyny brytyjskie i irlandzkie.
- Quidditch na świecie.
- Ewolucja miotły sportowej.
- Quidditch dzisiaj.

Urmurmina | 2016-01-27

Kolejny fantastyczny dodatek do serii o Harrym Potterze! W tej książce możemy poznać historię najwspanialszej gry ze świata czarodziejów - quidditcha. Wszystko jest napisane w formie podręcznika, który jednak absolutnie nie zanudza. Znajdziemy tutaj informacje o początkach quidditcha, wiele ciekawostek z całego świata czy reguły gry, które z czasem uległy zmianom. Całość jest napisana bardzo przystępnym językiem, czasem nawet z dozą humoru.
Oj, chciałoby się pograć w quidditcha!

mclena | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Kolejny bardzo fajny dodatek dla fanów Harrego Pottera, opisujący w bardzo zabawny sposób historię powstania Quidditcha. Jest to ponownie forma "pordęcznika" tak jak egzemplarz "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" i tak samo jak on jest niewielkich rozmiarów. Te kilka stron to naprawdę bardzo sympatycznie spędzony czas, ktorego nie żal poświęcić - w moim przypadku godzinka. Podoba mi się bardziej niż "FZIJJZ" gdyż mamy tutaj do czynienia z bardziej bogatszą "fabułą" i zdecydowanie bardziej mnie zainteresowała, aczkolwiek nie jest to jakaś bardzo istotna pozycja, którą koniecznie trzeba przeczytać. Fani Harrego Pottera - z pewnością nie będą zawiedzeni.

PABLOPAN | 2016-02-25
Przeczytana: 18 lutego 2016

Świetne uzupełnienie sagi, chociaż Quidditch nie jest moim konikiem. "Fantastyczne zwierzęta" bardziej mnie zainteresowały, ale i tak cieszę się, że Rowling stworzyła otoczkę do całej serii. Zrobiła to w doskonałym stylu, z humorem, zwięźle, interesująco. W tomiku mamy szansę poznać rys historyczny najpopularniejszej gry czarodziejów, jak również ich mioteł. Jest to absolutny must-read dla każdego Potteromaniaka, niemniej jednak Mugoli też może zaintrygować. Polecam!

Degamisz | 2014-07-22
Na półkach: J.K. Rowling, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2014

Po raz kolejny nie można odmówić autorce imponującej wyobraźni i fantazji. Brawa za to. Ale temat książki sam w sobie niekoniecznie mi przypadł do gustu. Jednak baśnie barda Beedle'a i Fantastyczne zwierzęta były o wiele ciekawsze .
Książkę dorzucić można do kanonu książek autorstwa Rowling które budują całą otoczkę świata Potter'a i świetnie uzupełniają sagę. Niebywałe, że autorka potrafi tak sprytnie rozciągnąć wątki poboczne. Może paść zarzut, że pisane na fali popularności Potter'a autorka liczyła na szybki zarobek, ale jednego nie da się odmówić - czy pisze o Harrym czy o świecie, który się z nim wiąże robi to genialnie, wszystko jest spójne, zazębia się ze sobą i idealnie uzupełnia. I tak też było z "Quidditchem".

PS - ubawiła mnie strona z pochlebnymi opiniami, a zwłaszcza opinia Rity Skeeter: "Czytałam gorsze rzeczy". Marzy mi się przeczytać coś autorstwa Skeeter, to mogłaby być dopiero perełka i kopalnia ciekawych tekstów :)

Wkp | 2011-11-17

"Quiddtich przez wieki" nie jest książka wielką i to trzeba powiedzieć od razu. Nie jest to w końcu lektura samodzielna a uzupełnienie serii o Harrym Potterze i jeśli rozpatrywać ją pod tym względem sprawdza się świetnie. Jest ciekawa, szybka w czytaniu i przyjemna i jeśli ktoś pokochał cykl o małym czarodzieju, nie wyobrażam sobie by mógł jej nie przeczytać. Książka (a raczej cienka książeczka) bowiem oferuje masę ciekawostek i odwołań do serii, uzupełnia świat Pottera i idealnie się w niego wpasowuje, i warta jest sięgnięcia po nią. Szczególnie, że cena jest niewielka (ja swój egzemplarz nabyłem na wyprzedaży w Carefourze za 99 groszy)

Tak więc, wszyscy fai Harry'ego: POLECAM!

Świetne uzupełnienie sagi o przygodach młodego czarodzieja. To naprawdę urokliwe, że można poczytać książkę, którą Harry wypożyczał niegdyś z hogwarckiej biblioteki i dowiedzieć się przy okazji kolejnych rzeczy o magicznym świecie, w tym wypadku o czarodziejskim sporcie. Cieszę się, że Jo (oczywiście w ścisłym porozumieniu z Kennilworthym Whispem czy Newtem Skamandrem ;P) wpadła na pomysł napisania takich książeczek uzupełniających - dodaje to uroku całej sadze. Czekam jeszcze na szumnie zapowiadaną Encyklopedię HP.

killijoy | 2014-02-12
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 12 lutego 2014

Bardzo ciekawy dodatek dla fanów świata magii. Po jego przeczytaniu po raz kolejny żałuję, że quidditch nie istnieje...

lacerta | 2012-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Świetna książka, czyta się ją bardzo szybko.
Ogólnie świetny pomysł dla fanów Harry'ego Pottera, ale myślę, że nie tylko oni znajdą tutaj rozrywkę. Z taką lekturą można się poczuć jakby się było w Hogwarcie. Bardzo przyjemnie jest móc trzymać książkę, którą Snape zarekwirował Harry'emu, to przybliża do bahaterów. No i oprócz tego można się dowiedzieć czegoś o tej popularnej grze czarodziejów.

Dragonfly | 2011-02-17
Przeczytana: 2010 rok

Świetna rozrywka dla fanów Harry'ego Potter'a. Można się poczuć jak uczeń Hogwartu wypożyczający książkę z Biblioteki od pani Pince ;D
Dobrze było dowiedzieć się więcej o Quidditch'u ;)

Marika | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

Kolejny z dodatków do serii Harry’ego Pottera dotyczy Quidditcha – magicznego sportu czarodziejów, w który gra się na miotłach. I ta krótka książeczka zaciekawiła mnie bardziej niż „Fantastyczne zwierzęta...”, może dlatego, że tam większa część to po prostu spis zwierząt i ich opis, a tutaj mamy ciekawą, miejscami zabawną narrację, gdzie historia powstawania tego sportu jest chronologicznie podzielona na rozdziały. Można się na przykład dowiedzieć, jak wyglądały początkowe wersje Quidditcha; że początkowo zamiast złotego znicza używano małego ptaszka; jak zmieniało się pole do gry. Przeczytamy, jak wyglądają piłki, czym dokładnie zajmują się poszczególni gracze oraz poczytamy trochę o różnych drużynach Quidditcha na świecie. Fani serii na pewno się nie zawiodą. ;) Sama nie wiem, dlaczego dopiero teraz sięgam po te dodatki.