Quidditch przez wieki

Wydawnictwo: Media Rodzina
6,78 (1597 ocen i 87 opinii)
tłumaczenie
Andrzej Polkowski
Quidditch Through The Ages
83-7278-019-6
Quidditch, Harry Potter, gra, magia
Paola

Książka opisuję dzieje quidditcha od jego początków do teraźniejszości. Dzięki niej można poznać: podstawowe zasady quidditcha, rozmaite zagrania i słynne drużyny. Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz,...

Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz, pognieciesz, pozaginasz, pomażesz, pobrudzisz, poplamisz, poślinisz czy popaćkasz, jeśli ją ciśniesz lub upuścisz albo w jakikolwiek inny sposób zbezcześcisz, uszkodzisz czy potraktujesz bez należytego szacunku, możesz się spodziewać najbardziej surowych kar, jakimi dysponuję.
Irma Pince, biblitekarka Hogwartu"

Dalej znajdziemy rozdziały:
- Ewolucja latającej miotły.
- Starodawne gry miotlarskie.
- Gra z Queerditch Marsh.
- Pojawienie się złotego znicza.
- Antymugolskie środki bezpieczeństwa.
- Zmiany w quidditchu od XIV wieku.
- Drużyny brytyjskie i irlandzkie.
- Quidditch na świecie.
- Ewolucja miotły sportowej.
- Quidditch dzisiaj.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Ekstrakt z kwiatu orchidei
  • Tajemnice haremów
  • Włoska symfonia
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Zakręceni

6,13 (8 ocen i opinii)
Włoska symfonia
Agnieszka Walczak-Chojecka

8 (3 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

0 (0 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Miłość przychodzi z deszczem
Mila Rudnik

8 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Degamisz | 2014-07-22
Na półkach: J.K. Rowling, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2014

Po raz kolejny nie można odmówić autorce imponującej wyobraźni i fantazji. Brawa za to. Ale temat książki sam w sobie niekoniecznie mi przypadł do gustu. Jednak baśnie barda Beedle'a i Fantastyczne zwierzęta były o wiele ciekawsze .
Książkę dorzucić można do kanonu książek autorstwa Rowling które budują całą otoczkę świata Potter'a i świetnie uzupełniają sagę. Niebywałe, że autorka potrafi tak sprytnie rozciągnąć wątki poboczne. Może paść zarzut, że pisane na fali popularności Potter'a autorka liczyła na szybki zarobek, ale jednego nie da się odmówić - czy pisze o Harrym czy o świecie, który się z nim wiąże robi to genialnie, wszystko jest spójne, zazębia się ze sobą i idealnie uzupełnia. I tak też było z "Quidditchem".

PS - ubawiła mnie strona z pochlebnymi opiniami, a zwłaszcza opinia Rity Skeeter: "Czytałam gorsze rzeczy". Marzy mi się przeczytać coś autorstwa Skeeter, to mogłaby być dopiero perełka i kopalnia ciekawych tekstów :)

Świetne uzupełnienie sagi o przygodach młodego czarodzieja. To naprawdę urokliwe, że można poczytać książkę, którą Harry wypożyczał niegdyś z hogwarckiej biblioteki i dowiedzieć się przy okazji kolejnych rzeczy o magicznym świecie, w tym wypadku o czarodziejskim sporcie. Cieszę się, że Jo (oczywiście w ścisłym porozumieniu z Kennilworthym Whispem czy Newtem Skamandrem ;P) wpadła na pomysł napisania takich książeczek uzupełniających - dodaje to uroku całej sadze. Czekam jeszcze na szumnie zapowiadaną Encyklopedię HP.

Wkp | 2011-11-17

"Quiddtich przez wieki" nie jest książka wielką i to trzeba powiedzieć od razu. Nie jest to w końcu lektura samodzielna a uzupełnienie serii o Harrym Potterze i jeśli rozpatrywać ją pod tym względem sprawdza się świetnie. Jest ciekawa, szybka w czytaniu i przyjemna i jeśli ktoś pokochał cykl o małym czarodzieju, nie wyobrażam sobie by mógł jej nie przeczytać. Książka (a raczej cienka książeczka) bowiem oferuje masę ciekawostek i odwołań do serii, uzupełnia świat Pottera i idealnie się w niego wpasowuje, i warta jest sięgnięcia po nią. Szczególnie, że cena jest niewielka (ja swój egzemplarz nabyłem na wyprzedaży w Carefourze za 99 groszy)

Tak więc, wszyscy fai Harry'ego: POLECAM!

Dragonfly | 2011-02-17
Przeczytana: 2010 rok

Świetna rozrywka dla fanów Harry'ego Potter'a. Można się poczuć jak uczeń Hogwartu wypożyczający książkę z Biblioteki od pani Pince ;D
Dobrze było dowiedzieć się więcej o Quidditch'u ;)

killijoy | 2014-02-12
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 12 lutego 2014

Bardzo ciekawy dodatek dla fanów świata magii. Po jego przeczytaniu po raz kolejny żałuję, że quidditch nie istnieje...

lacerta | 2012-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Świetna książka, czyta się ją bardzo szybko.
Ogólnie świetny pomysł dla fanów Harry'ego Pottera, ale myślę, że nie tylko oni znajdą tutaj rozrywkę. Z taką lekturą można się poczuć jakby się było w Hogwarcie. Bardzo przyjemnie jest móc trzymać książkę, którą Snape zarekwirował Harry'emu, to przybliża do bahaterów. No i oprócz tego można się dowiedzieć czegoś o tej popularnej grze czarodziejów.

Kahasha | 2011-03-12
Przeczytana: 2009 rok

Książka wspaniała - te opisy drużyny quiddicha - miód na serce Potteromana

Pigmejka | 2010-05-08

Kiedyś nie uśmiechało mi się czytanie rozdziału w którym był opisany mecz quidditcha. Zdanie zmieniłam po przeczytaniu tej właśnie książki. Dokładne opisy, masa interesujących informacji i te emocje! Historia quidditcha przedstawiona od początku do końca, opisy drużyn, kombinacji taktycznych, modeli mioteł i wiele innych. Szczerze polecam!

Spooky | 2010-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2010

Fascynująca lektura dla każdego fana świata wykreowanego przez Rowling. Dzięki książce, każdy, choć przez chwilę, może poczuć się jak uczeń Hogwartu zafascynowany grą w Quidditcha :)

Natalia | 2012-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 10 marca 2012

Książka zawiera bardzo interesujące informacjie na temat historii quidditcha, drużyn, kombinacji i formacji, zawodników oraz piłek, które są używane podczas gry. Nie jest to tak fantastyczna książka jak sam Harry Potter, ale z pewnością fanów quidditcha i nie tylko zainteresuje. Napisana jest przystępnym i fajnym językiem. Jest krótka, ale treściwa. Jest bardzo krótka, ale treściwa. Bardzo polecam. :D

Na półkach