Okładka książki Quidditch przez wieki

Quidditch, Harry Potter, gra, magia
typ
papier
Paola
6.75 (1440 ocen i 77 opinii)

Opis książki

Książka opisuję dzieje quidditcha od jego początków do teraźniejszości. Dzięki niej można poznać: podstawowe zasady quidditcha, rozmaite zagrania i słynne drużyny. Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz, pogn...

Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz, pognieciesz, pozaginasz, pomażesz, pobrudzisz, poplamisz, poślinisz czy popaćkasz, jeśli ją ciśniesz lub upuścisz albo w jakikolwiek inny sposób zbezcześcisz, uszkodzisz czy potraktujesz bez należytego szacunku, możesz się spodziewać najbardziej surowych kar, jakimi dysponuję.
Irma Pince, biblitekarka Hogwartu"

Dalej znajdziemy rozdziały:
- Ewolucja latającej miotły.
- Starodawne gry miotlarskie.
- Gra z Queerditch Marsh.
- Pojawienie się złotego znicza.
- Antymugolskie środki bezpieczeństwa.
- Zmiany w quidditchu od XIV wieku.
- Drużyny brytyjskie i irlandzkie.
- Quidditch na świecie.
- Ewolucja miotły sportowej.
- Quidditch dzisiaj.

Polecamy

Opinie czytelników
Degamisz | 2014-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2014

Po raz kolejny nie można odmówić autorce imponującej wyobraźni i fantazji. Brawa za to. Ale temat książki sam w sobie niekoniecznie mi przypadł do gustu. Jednak baśnie barda Beedle'a i Fantastyczne zwierzęta były o wiele ciekawsze .
Książkę dorzucić można do kanonu książek autorstwa Rowling które budują całą otoczkę świata Potter'a i świetnie uzupełniają sagę. Niebywałe, że autorka potrafi tak sprytnie rozciągnąć wątki poboczne. Może paść zarzut, że pisane na fali popularności Potter'a autorka liczyła na szybki zarobek, ale jednego nie da się odmówić - czy pisze o Harrym czy o świecie, który się z nim wiąże robi to genialnie, wszystko jest spójne, zazębia się ze sobą i idealnie uzupełnia. I tak też było z "Quidditchem".

PS - ubawiła mnie strona z pochlebnymi opiniami, a zwłaszcza opinia Rity Skeeter: "Czytałam gorsze rzeczy". Marzy mi się przeczytać coś autorstwa Skeeter, to mogłaby być dopiero perełka i kopalnia ciekawych tekstów :)

Świetne uzupełnienie sagi o przygodach młodego czarodzieja. To naprawdę urokliwe, że można poczytać książkę, którą Harry wypożyczał niegdyś z hogwarckiej biblioteki i dowiedzieć się przy okazji kolejnych rzeczy o magicznym świecie, w tym wypadku o czarodziejskim sporcie. Cieszę się, że Jo (oczywiście w ścisłym porozumieniu z Kennilworthym Whispem czy Newtem Skamandrem ;P) wpadła na pomysł napisania takich książeczek uzupełniających - dodaje to uroku całej sadze. Czekam jeszcze na szumnie zapowiadaną Encyklopedię HP.

Wkp | 2011-11-17

"Quiddtich przez wieki" nie jest książka wielką i to trzeba powiedzieć od razu. Nie jest to w końcu lektura samodzielna a uzupełnienie serii o Harrym Potterze i jeśli rozpatrywać ją pod tym względem sprawdza się świetnie. Jest ciekawa, szybka w czytaniu i przyjemna i jeśli ktoś pokochał cykl o małym czarodzieju, nie wyobrażam sobie by mógł jej nie przeczytać. Książka (a raczej cienka książeczka) bowiem oferuje masę ciekawostek i odwołań do serii, uzupełnia świat Pottera i idealnie się w niego wpasowuje, i warta jest sięgnięcia po nią. Szczególnie, że cena jest niewielka (ja swój egzemplarz nabyłem na wyprzedaży w Carefourze za 99 groszy)

Tak więc, wszyscy fai Harry'ego: POLECAM!

Dragonfly | 2011-02-17
Przeczytana: 2010 rok

Świetna rozrywka dla fanów Harry'ego Potter'a. Można się poczuć jak uczeń Hogwartu wypożyczający książkę z Biblioteki od pani Pince ;D
Dobrze było dowiedzieć się więcej o Quidditch'u ;)

Kahasha | 2011-03-12
Przeczytana: 2009 rok

Książka wspaniała - te opisy drużyny quiddicha - miód na serce Potteromana

Spooky | 2010-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2010

Fascynująca lektura dla każdego fana świata wykreowanego przez Rowling. Dzięki książce, każdy, choć przez chwilę, może poczuć się jak uczeń Hogwartu zafascynowany grą w Quidditcha :)

lacerta | 2012-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Świetna książka, czyta się ją bardzo szybko.
Ogólnie świetny pomysł dla fanów Harry'ego Pottera, ale myślę, że nie tylko oni znajdą tutaj rozrywkę. Z taką lekturą można się poczuć jakby się było w Hogwarcie. Bardzo przyjemnie jest móc trzymać książkę, którą Snape zarekwirował Harry'emu, to przybliża do bahaterów. No i oprócz tego można się dowiedzieć czegoś o tej popularnej grze czarodziejów.

Pigmejka | 2010-05-08

Kiedyś nie uśmiechało mi się czytanie rozdziału w którym był opisany mecz quidditcha. Zdanie zmieniłam po przeczytaniu tej właśnie książki. Dokładne opisy, masa interesujących informacji i te emocje! Historia quidditcha przedstawiona od początku do końca, opisy drużyn, kombinacji taktycznych, modeli mioteł i wiele innych. Szczerze polecam!

verqi92 | 2011-06-23
Przeczytana: 19 czerwca 2011

"Odbijajcie tłuczki, chłopcy, migiem podajcie kafla.
Dla was rozbić nosów siedem, to jak dla nas schrupać wafla.
My chcemy goola! Gooola!
Zanim złoty zabłyśnie znicz!
Strzelajcie goola! Gooola!
Lecz nie dajcie sobie go wbić!"

„Quidditch przez wieki”, podobnie jak „Fantastyczne zwierzęta…”, powstał pod wpływem chęci zasilenia konta fundacji Comic Relief. Całkowity zysk ze sprzedaży został przeznaczony na zaspokojenie potrzeb ludzi w najuboższych państwach świata. Za nazwiskiem Kennilworthy Whisp kryje się autorka serii o Harrym Potterze, Joanne Kathleen Rowling, znana również jako Newt Skamander. Tym razem pisarka zdecydowała się przybliżyć czytelnikom historię, przepisy, chwyty taktyczne i wiele innych informacji o najpopularniejszym wśród czarodziejów sporcie miotlarskim. Książeczka jest kopią egzemplarza z Biblioteki Szkolnej Hogwartu, dlatego nie mogło w niej zabraknąć ostrzeżeń ze strony bibliotekarki, pani Pince. Analogicznie do „Fantastycznych zwierząt…” pojawia się tu pr...

Natalia | 2012-03-09
Przeczytana: 10 marca 2012

Książka zawiera bardzo interesujące informacjie na temat historii quidditcha, drużyn, kombinacji i formacji, zawodników oraz piłek, które są używane podczas gry. Nie jest to tak fantastyczna książka jak sam Harry Potter, ale z pewnością fanów quidditcha i nie tylko zainteresuje. Napisana jest przystępnym i fajnym językiem. Jest krótka, ale treściwa. Jest bardzo krótka, ale treściwa. Bardzo polecam. :D

Załóż konto za darmo!

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku