Lubimyczytać.pl to:

Quidditch, Harry Potter, gra, magia
typ
papier
Paola
6.73 (1361 ocen i 72 opinie)

Opis książki

Książka opisuję dzieje quidditcha od jego początków do teraźniejszości. Dzięki niej można poznać: podstawowe zasady quidditcha, rozmaite zagrania i słynne drużyny. Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz, pogn...

Na pierwszej stronie jest napis Własność Biblioteki Hogwartu. Pod napisem jest lista uczniów, którzy wypożyczyli książkę. Na samym dole jest zamieszczone ostrzeżenie, które brzmi: "Jeśli tę książkę podrzesz, porwiesz, postrzępisz, pognieciesz, pozaginasz, pomażesz, pobrudzisz, poplamisz, poślinisz czy popaćkasz, jeśli ją ciśniesz lub upuścisz albo w jakikolwiek inny sposób zbezcześcisz, uszkodzisz czy potraktujesz bez należytego szacunku, możesz się spodziewać najbardziej surowych kar, jakimi dysponuję.
Irma Pince, biblitekarka Hogwartu"

Dalej znajdziemy rozdziały:
- Ewolucja latającej miotły.
- Starodawne gry miotlarskie.
- Gra z Queerditch Marsh.
- Pojawienie się złotego znicza.
- Antymugolskie środki bezpieczeństwa.
- Zmiany w quidditchu od XIV wieku.
- Drużyny brytyjskie i irlandzkie.
- Quidditch na świecie.
- Ewolucja miotły sportowej.
- Quidditch dzisiaj.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników

Świetne uzupełnienie sagi o przygodach młodego czarodzieja. To naprawdę urokliwe, że można poczytać książkę, którą Harry wypożyczał niegdyś z hogwarckiej biblioteki i dowiedzieć się przy okazji kolejnych rzeczy o magicznym świecie, w tym wypadku o czarodziejskim sporcie. Cieszę się, że Jo (oczywiście w ścisłym porozumieniu z Kennilworthym Whispem czy Newtem Skamandrem ;P) wpadła na pomysł napisania takich książeczek uzupełniających - dodaje to uroku całej sadze. Czekam jeszcze na szumnie zapowiadaną Encyklopedię HP.

Wkp | 2011-11-17

"Quiddtich przez wieki" nie jest książka wielką i to trzeba powiedzieć od razu. Nie jest to w końcu lektura samodzielna a uzupełnienie serii o Harrym Potterze i jeśli rozpatrywać ją pod tym względem sprawdza się świetnie. Jest ciekawa, szybka w czytaniu i przyjemna i jeśli ktoś pokochał cykl o małym czarodzieju, nie wyobrażam sobie by mógł jej nie przeczytać. Książka (a raczej cienka książeczka) bowiem oferuje masę ciekawostek i odwołań do serii, uzupełnia świat Pottera i idealnie się w niego wpasowuje, i warta jest sięgnięcia po nią. Szczególnie, że cena jest niewielka (ja swój egzemplarz nabyłem na wyprzedaży w Carefourze za 99 groszy)

Tak więc, wszyscy fai Harry'ego: POLECAM!

Dragonfly | 2011-02-17
Przeczytana: 2010 rok

Świetna rozrywka dla fanów Harry'ego Potter'a. Można się poczuć jak uczeń Hogwartu wypożyczający książkę z Biblioteki od pani Pince ;D
Dobrze było dowiedzieć się więcej o Quidditch'u ;)

Kahasha | 2011-03-12
Przeczytana: 2009 rok

Książka wspaniała - te opisy drużyny quiddicha - miód na serce Potteromana

Spooky | 2010-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2010

Fascynująca lektura dla każdego fana świata wykreowanego przez Rowling. Dzięki książce, każdy, choć przez chwilę, może poczuć się jak uczeń Hogwartu zafascynowany grą w Quidditcha :)

Pigmejka | 2010-05-08

Kiedyś nie uśmiechało mi się czytanie rozdziału w którym był opisany mecz quidditcha. Zdanie zmieniłam po przeczytaniu tej właśnie książki. Dokładne opisy, masa interesujących informacji i te emocje! Historia quidditcha przedstawiona od początku do końca, opisy drużyn, kombinacji taktycznych, modeli mioteł i wiele innych. Szczerze polecam!

verqi92 | 2011-06-23
Przeczytana: 19 czerwca 2011

"Odbijajcie tłuczki, chłopcy, migiem podajcie kafla.
Dla was rozbić nosów siedem, to jak dla nas schrupać wafla.
My chcemy goola! Gooola!
Zanim złoty zabłyśnie znicz!
Strzelajcie goola! Gooola!
Lecz nie dajcie sobie go wbić!"

„Quidditch przez wieki”, podobnie jak „Fantastyczne zwierzęta…”, powstał pod wpływem chęci zasilenia konta fundacji Comic Relief. Całkowity zysk ze sprzedaży został przeznaczony na zaspokojenie potrzeb ludzi w najuboższych państwach świata. Za nazwiskiem Kennilworthy Whisp kryje się autorka serii o Harrym Potterze, Joanne Kathleen Rowling, znana również jako Newt Skamander. Tym razem pisarka zdecydowała się przybliżyć czytelnikom historię, przepisy, chwyty taktyczne i wiele innych informacji o najpopularniejszym wśród czarodziejów sporcie miotlarskim. Książeczka jest kopią egzemplarza z Biblioteki Szkolnej Hogwartu, dlatego nie mogło w niej zabraknąć ostrzeżeń ze strony bibliotekarki, pani Pince. Analogicznie do „Fantastycznych zwierząt…” pojawia się tu pr...

lacerta | 2012-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Świetna książka, czyta się ją bardzo szybko.
Ogólnie świetny pomysł dla fanów Harry;ego Pottera, ale myślę, że nie tylko. Czytając ją można się poczuć jakby się było w Hogwarcie. Bardzo przyjemnie jest móc czytać książkę, którą czytali bohaterowie Harry'ego Pottera. No i oprócz tego można się dowiedzieć, jeszcze, czegoś o tej popularnej grze czarodziejów.

Cassin89 | 2011-03-12
Na półkach: Przeczytane, OK__Posiadam

Genialna !

xxx | 2011-07-17
Przeczytana: 26 lipca 2011

Jest jeszcze lepsza niż "Fantastyczne zwierzęta..."- ciekawsza i nawet zabawniejsza. Teraz, po przeczytaniu tej książeczki mogę się uważać za pełnoprawnego fana i znawcę quidditcha.
Jeśli chcecie poznać kilka ważnych faktów z historii magii, poznać najlepsze drużyny, dowiedzieć się skąd wziął się złoty znicz oraz jak nazywają się nasi polscy reprezentanci w quidditchu, a przy tym chcecie miło spędzić czas czytając coś lekkiego i zabawnego- sięgnijcie po tą książkę.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto