Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom 2

Okładka książki Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom 2
Ewa Pirce Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Z muzyką do gwiazd (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Z muzyką do gwiazd (tom 2)
Wydawnictwo WasPos
2020-10-16
2020-10-16

więcej Więcej

Nie wiem czy mieliście okazję sięgnąć po książki Ewy Pirce? Ja przeczytałam na razie 5 jej pozycji, ostatnio właśnie tą serię i właśnie ją
chcę podsumować😊 Kurczę wciągnęła mnie ogromnie historia tej pary. Willow młoda studentka znakomicie zapowiadająca się baletnica, niestety po pewnym bardzo trudnym dla niej wydarzeniu, traci możliwość dalszego rozwoju w tym kierunku....

BOHATEROWIE: 9/10
AKCJA: 9/10
SPOSÓB PISANIA AUTORKI/A: 9/10
OKŁADKA: 8/10
KREATYWNOŚĆ: 9/10

Przepiękna historia dwojga ludzi, których spotkała krzywda oraz przykre doświadczenie z tym związane. II TOM sprawnością jest bardziej emocjonalny niż pierwszy, ale akcji jest tutaj spoko. Jedynym dla mnie minusem jest zbyt szybka akcja, a nie ukrywam że wolałabym by książka była troszeczkę grubsza a akcja bardziej stonowana. Cieszę się że mam ta serie za sobą, ale jednak...

Ta część to kontynuacja losów skrzypaczki Wilhelminy i sławnego wiolonczelisty Nevena Dalmatino.
Ta dwójka bardzo zbliżają się do siebie, spotykają się już nie tylko podczas prób.
Neven otwiera się przed Willow , czuje potrzebę przebywania w jej towarzystwie, jest nią zafascynowany, co jest dla niego nowością , dotąd przecież stronił od ludzi.
Dziewczyna ma na niego...

Kolejny tom książki, którą tak jak pierwszy tom, czyta się jednym tchem.

"Z tobą chcę dzielić nie tylko to, co dobre, ale i to, co złe."

Myślimy, że ich historia będzie usłana różami i szczęśliwa, jednak w tej części dużo pojawia się przeciwności losów. Neven i Willow muszą walczyć o miłość do siebie. Przeszłość uderza w teraźniejszość, wrogowie zaczynają atakować, a tajemnice zostają odkryte.

"Dostajemy dokładnie tyle, ile z siebie dajemy.
Ja...

Lepsza niż pierwsza część, w końcu coś się działo. Nadal jednak czegoś brakuje mi w tej historii, a może w stylu pisania autorki....

Kontynuacja przepięknej i jakże przejmującej historii dwojga muzyków. Którzy oprócz nut i przepełniającej ich serca melodii, odkryli w sobie pokłady odwagi, zaufania i miłości. Wspólna, ciężka droga doprowadziła ich do wspaniałych chwil. Dzięki wsparciu, zrozumieniu znaleźli receptę na szczęśliwy związek. Dali z siebie wszystko i otrzymali jeszcze więcej.

Willow i Neven...

"Nie pozwól światłu zgasnąć" 2 tom cyklu Z muzyką do gwiazd - Ewa Pirce

Wspólna pasja Nevena i Wilhelminy przerodziła się w pełną wzlotów i upadków muzyczną podróż.
Willow udało się znaleźć sposób aby przebić się przez mur jakim odgrodził się od innych ludzi Neven.
Niestety przeszłość nie daje o sobie zapomnieć i z każdą chwilą wkrada się do codziennego życia.
Czy...

Książka jest kontynuacją powieści o tym samym tytule. Chociaż może kontynuacja to złe słowo, bo z tego co wiem została podzielona na dwie części ze względu na swoje gabaryty.
W tej części akcja nabiera trochę bardziej tempa. Wszystko zaczyna nam się łączyć w piękną historię. Poruszanych jest wiele ważnych tematów: pasja , ograniczenia, walka z samym sobą...
To w końcu...

• 2020