Złudne nadzieje. Tom 1

Okładka książki Złudne nadzieje. Tom 1 Adriana Rak
Okładka książki Złudne nadzieje. Tom 1
Adriana Rak Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Złudne nadzieje (tom 1) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Złudne nadzieje (tom 1)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2021-02-09
2021-02-09
romans toksyczna miłość miłość zdrada

Jakiś czas temu przeczytałam książkę, która wywołała u mnie tyle sprzecznych emocji, że chwilami musiałam odkładać ją na bok, żeby się uspokoić. Autorka poruszyła tu bardzo trudny temat i opisała go tak realistycznie, iż miałam wrażenie jakbym była naocznym świadkiem rozgrywających się wydarzeń.

Natalia poślubiła mężczyznę, którego uważała za ideał. Ten jednak szybko okazał się dręczycielem psychicznym i fizycznym, niszczącym w niej radość oraz szczęście. Bezsilna i nieufna nie widzi już ratunku dla siebie. Wtedy w jej życiu pojawia się była miłość, która wyciąga ją z tego piekła.
Ten mężczyzna pomaga jej stanąć na nogi i na nowo budzi w niej uczucia. Jednak Natalia poraniona psychicznie wciąż walczy z demonami z przeszłości, które nie pozwalają jej w pełni cieszyć się życiem.

Czy bohaterka otrząśnie się wreszcie i zapomni o swym kacie? Czy jeszcze obdarzy zaufaniem mężczyznę? Czy będzie jeszcze szczęśliwa?

Muszę przyznać, że jest to mocna pozycja i trzeba nie lada samozaparcia, by czytać niektóre sceny. Naprawdę były momenty, że chciałam ukatrupić męża tej biedaczki, a ją samą przytulić i pocieszyć. Żadna kobieta nie zasługuje na takie traktowanie. Na szczęście później treść zmienia się na bardziej optymistyczną i przyjemną. Znajdziemy tu również świetnie przedstawione sceny zbliżeń, które bardzo podgrzewały atmosferę.

Pani Rak rewelacyjnie wykreowała każdą postać, które idealnie wkomponowała w swoją opowieść. Toksyczny związek, przemoc fizyczna i psychiczna niestety jest bardzo częsta, więc trzeba uczulać wszystkich, by nie byli obojętni na takie sytuacje. Często to właśnie nasza pomoc może zapobiec tragedii oraz zakończyć cierpienie dręczonej osoby.

Jeśli jesteście zaintrygowani tą lekturą i chcecie poznać losy Natalii to sięgajcie po tą powieść. Uważam, że naprawdę warto to zrobić. Ja biorę się za czytanie kolejnego tomu, bo pisarka zakończyła tę część tak spektakularnie, że wręcz umieram z ciekawości. Nie zwlekajcie, tylko czytajcie. Polecam!

Natalia poślubiła mężczyznę, którego uważała za ideał. Ten jednak szybko...

Lubicie relacje między bohaterami typu slow burn?

💔Jeśli odpowiedzieliście „tak”, to książka Adriany Rak „Złudne nadzieje” część 1 jest dla Was! Muszę jednak uprzedzić, że znajdziecie w niej też sporo akcji, bardzo dużo emocji i… przemocy fizycznej.

💔Książkę rozpoczyna mocny prolog, w którym główna bohaterka przeżywa jeden z najgorszych koszmarów, jaki może spotkać kobietę. Natalia jest bezsilna wobec przemocy swojego partnera, dawno straciła nadzieję na lepsze jutro. Stara się nie myśleć o tym, czego doświadcza, niestety to już jej codzienność. Na szczęście są jeszcze dobrzy ludzie, którzy starają się wyciągnąć ją z toksycznego związku. Między innymi Daniel – jej były narzeczony, z którym rozstała się kilka lat wcześniej. Mężczyzna ten też ma swoje za uszami, ale na wieść o krzywdzie, jakiej doświadcza miłość jego życia, rusza na ratunek, stawiając na szali swoje życie i interes.

„… zobaczyłam zaparkowaną w oddali toyotę, z której wysiadł ON… Daniel, mój wybawca. Mężczyzna, który niegdyś zniszczył moje życie, a teraz spróbował dać mu kolejną szansę. Co za ironia losu… – pomyślałam…”.

💔Bohaterowie uciekają do domku mieszczącego się w urokliwej polskiej wsi, gdzie do głosu dochodzą skrywane uczucia, zaszufladkowane gdzieś na dnie ich umysłów. Z każdym dniem Natalia coraz bardziej przekonuje się do Daniela i powoli odbudowuje swoje zaufanie do niego. Jednakże czy ich uczucie ma szansę odrodzić się na nowo? I czy Natalia w końcu poczuje się bezpiecznie?

💔Książkę zdecydowanie polecam!!! Zrobiła na mnie spore wrażenie, wręcz poruszyła mnie do głębi, złamała też serce. Adriana Rak świetnie poradziła sobie z ukazaniem traumy, jakiej doświadczyła bohaterka „Złudnych nadziei”. Poczułam strach Natalii, zagubienie, desperację, nieufność. Mimo że na początku wszystko działo się dość szybko, akcja idealnie zwolniła w momencie odizolowania kobiety od jej partnera, który znęcał się nad nią nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie.

💔Fabuła jest dopracowana w każdym aspekcie, tu nic nie dzieje się bez przyczyny. Także zakończenie, które zwala z nóg i wręcz błaga o kolejną część, która akurat ma premierę 23-02-2024!

Lubicie relacje między bohaterami typu slow burn?

Natalia tkwi w toksycznym związku i codziennie przechodziła przez piekło, jakie serwował jej Adam, jej przyszły mąż. Dziewczyna nie miała już nadziei na lepsze jutro i stara się pogodzić ze swoim losem.
Pewnego dnia Natalia podejrzewa, że jest w ciąży, ale nie może nikomu o tym powiedzieć. Na każdym kroku jest pilnowana przez ochroniarzy Adama. Pewnego dnia postanawia, że musi się wyrwać z tego piekła. Lecz czy będzie miała na tyle siły i odwagi, aby to zrobić?
Po występie w klubie Adama, na Natalię czeka niespodziewany gość. Tajemniczym mężczyzną okazuje się jej wielka miłość z czasów młodości, Daniel, który przedstawia jej plan ucieczki...

Czy Natali uda się wyrwać z rąk potwora?

Twórczość Adriany Rak miałam już przyjemność poznać, jednak ta historia różni się od poprzednich.
Tutaj znajdziemy przemoc zarówno fizyczną jak i psychiczną, odizolowanie, dawną miłość i akcje toczącą się zarówno za granicą jak i w Polsce.
Książkę czytało mi się bardzo dobrze, z resztą jak poprzednie książki autorki. Muszę przyznać, że książka "Złudne nadzieje" czekała troszkę długo na swoją kolej, ale to tylko ze względu na to, że ja czekałam na tom 2 :)
Spodobała mi się taka odsłona Adriany Rak i nie mogę się doczekać kiedy zacznę czytać kolejny tom.

Polecam 😉

Usiądźcie wygodnie, bo książka miejscami wciśnie Was w fotel, gdyż
jest pełna emocji i w dodatku te złe mają tutaj niestety większe pole do popisu.
Autorka za sprawą głównej bohaterki, Natalii, ukazuje funkcjonowanie w toksycznym związku, gdzie przemoc jest na pierwszym miejscu, a przecież jak ktoś kocha, to nie powinien stosować przemocy, jednak ...

Autorka stopniuje napięcie, czasami wraca do przeszłości, która w taki
a nie inny sposób wpłynęła na pewne działania.
Przełom, nadzieja, ratunek i to ze strony byłego chłopaka - czy to się
uda? Czy jednak to tylko złudne nadzieje?
Czytajcie, bo emocji nie zabraknie a gdy nadejdzie koniec, to pozostaje
tylko czekać na ciąg dalszy, bo jeszcze wiele przed bohaterami i przed czytelnikiem.

Usiądźcie wygodnie, bo książka miejscami wciśnie Was w fotel, gdyż

Autorka stopniuje...

❤️ RECENZJA ❤️

Kochani dziś czas na książkę, którą już dawno miałam w planie i w końcu przyszła na nią pora, a mowa o powieści „Złudne nadzieje” Tom 1.
Cudowna historia o miłości, nadziei i cierpieniu.
Pióro autorki bardzo lubię i czułam, że i ta fabuła mnie zaskoczy i oczywiście tak było. Jest to jedna z książek, od której trudno się oderwać, choćby na moment.
W tej powieści znajdziecie dużo emocji, miłości, namiętności, pożądania, nadziei na lepsze jutro, przemocy fizycznej, psychicznej, bólu, jak i cierpienia.

Czy o bolącej przeszłości da się zapomnieć?

Natalia osoba skromna, wycofana bojąca się zaufać komukolwiek. Bardzo jej współczułam sytuacji, w jakiej się znalazła. Toksyczny partner, który z początku był ideałem mężczyzny. Szybko okazało się, że jest inaczej, a jej życie to koszmar, w którym tkwi.
Czy wszystko ma swój czas?
Czy Natalia będzie miała na tyle siły, aby uciec?
Czy ktoś wyciągnie do niej pomocną dłoń?
Daniel, który jest jej wybawicielem, a zarazem dawną miłością, z którą wiązała przyszłość.
Czy mężczyzna pomoże Natalii zapomnieć o tym, co ją spotkało?
Czy odżyją w nich dawne uczucia?
Co ich czeka?

Historia Natalii nie tylko uczy, ale i również porusza emocjonalnie czytelnika.

Nie ukrywam, fajnie się czytało o ich relacji, i to, co działo, się między nimi z każdym rozdziałem sprawiało, że miałam ochotę na więcej i więcej. A sceny gorących uniesień między nimi dodawały smaku pikanterii. Nie było ich za mało, za dużo jak dla mnie w sam raz.
Koniecznie przeczytajcie, bo naprawdę warto. 🥰

Zakończenie totalny bum 🤯 autorka zostawiła duży niedosyt na koniec, ale bardzo się cieszę, że już niedługo będę mieć możliwość przeczytania drugiego tomu.
Gorąco wam polecam. ❤️

Pamiętajmy, jeśli jesteśmy, świadkami przemocy nigdy nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiej osoby. Czasami jeden nasz mały gest może zmienić na lepsze czyjeś życie.

⭐ 9 /10

❤️ RECENZJA ❤️

Cudowna historia o miłości, nadziei i cierpieniu.
W tej...

Historia jest dobra, ale jak dla mnie po takim toksycznym związku szybko wskoczyła w łóżko odrazu z innym i nie ważne, że kiedyś tworzyli pare. Mogło być trochę lepsze.

"Złudne nadzieje. Tom 1" autorstwa Adriany Rak to piękna historia o miłości, pożądaniu, a także nadziei na lepsze jutro.
Nasza główna bohaterka Natalia jest młodą dziewczyną, która żyje z bardzo toksycznym partnerem. Ma już dość takiego zachowania, dlatego też od dłuższego czasu rozmyśla rozstanie się z chłopakiem. Na pomoc przychodzi jej Daniel - jej wielka dawna miłość. To z jego pomocą ucieka od partnera. Bardzo dobrze się czuje w jego towarzystwie.
Czy jest szansa, że między Natalią, a Danielem odżyje dawne uczucie?
Czy napewno jest bezpieczna i były partner jej nie znajdzie?
Tego i wiele więcej dowiecie się czytając tą piękną książkę.
Ta historia jest bardzo emocjonalna.
Historia Natalii... To co musiała przejść z byłym partnerem, bardzo mnie poruszyło.
Od pierwszych stron wiedziałam, że kolejny raz się nie zawiodę.
Z profilu Autorki wiem, że już niedługo będziemy mogli przeczytać drugi tom tej historii.
Dziękuję Adrianie Rak za egzemplarz do recenzji. 💖
#złudnenadzieje #tom1 #adrianarak #waspos #wydawnictwowaspos #recenzja2023 #świetnaksiążka Adriana Rak - autorka Wydawnictwo WasPos

Natalia próbując zapomnieć o złamanym sercu, szuka pocieszenia. Poznaje Adama, dziewczyna myślała, że znalazła idealnego partnera, niestety to tylko pozory. Adam urządzą z jej życia piekło, dopiero niespodziewany impuls sprawia, że dziewczyna szuka ratunku. Z pomocą przybywa jej dawna miłość, Daniel. Gdy wydaje się, że można zacząć żyć zwyczajnym życiem, przeszłość powraca...
Co sprawiło, że Natalia i Daniel rozstali się?
Do czego jest zdolny Adam, by odzyskać Natalię?
Książka porusza ważny temat przemocy nie tylko fizycznej, ale również psychicznej, ale również współuzależnienia od oprawcy, bierność ofiary i udawanie, że nic się nie dzieje. Otoczenie natomiast też udaje, że nic nie słyszy i nie widzi. Pomimo trudnego tematu przemocy, jest to niesamowicie poruszająca książka, która sprawia, że człowieka jest nią zachwycony i czyta się ją niezwykle szybko, choć muszę szczerze przyznać, że nie na takie zakończenie liczyłam. Co niestety sprawia, że czekam na kolejną część z niecierpliwością tego jak potoczą się losy Natalii, Daniela i Adama.

RECENZJA

@waspos
💥Kategoria literatura obyczajowa romans
💥Premiera

#RECENZJA

Ucieczka przed tyranem przed samym ślubem .
Kolejna nie łatwa decyzja musiała ją podjąć ,aby żyć dalej .Wśród bliskich ma same przychylne osoby dlatego może liczyć na nich ❤️

Człowiek tyran nie lubi sprzeciwu ,który ma konflikt z całym społeczeństwem , wyżywa się na przyszłej żonie .
Dawniej na jej drodze już się pojawił ,,,,,,,,,on,,,,,,,, lecz to nie był jeszcze ich czas tym razem wyciągnął do niej pomocną dłoń .
Prywatne jego życie jego interesy są też skomplikowane ,
Mogą mieć wpływ na dalsze ich losy .Czy uda się wszystko pogodzić zmienić .

Jej nadzieja rozbłyska, na lepszą przyszłość, lecz czy tak się skończy ........ żyli długo i szczęśliwie tym razem ....... 😓
Autorka pokazuje jak każda decyzja w życiu może ją zmienić .
Jedna zla decyzja i życie staje się koszmarem, pech nie odpuszcza .

Przeczytałam ja zdecydowanie za szybko ,dobrze napisana zrozumiale przeskakuje z wątków z zaciekawieniem brnęłam dalej ❤️

Kolejna książka ,która przeczytałam i dramat osób maltretowanych ,tak bardzo ten temat jest spychany na bok ,a tak bardzo mi znany . Każdemu w każdej chwili można pomóc ,rozejrzyjmy się w około może wśród nas jest ktoś kto tego potrzebuje .
Cała książka tak jak i jej końcówka zaskakuje kolejne wątki sprawiają ,że czekam na następną część z niecierpliwością 😓😓😓😓😓😓
😱😱😱😱😱😱😱😱
Dziękuję za książkę
Która dostałam osobiście od Autorki ❤️ jako prezent pod choinkę dzięki akcja wymianę kartek świątecznych 🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄

RECENZJA

@waspos
💥Kategoria literatura obyczajowa romans
💥Premiera

#RECENZJA

Ucieczka przed tyranem przed samym ślubem .

Człowiek tyran nie lubi sprzeciwu ,który...

Próba pocieszenia po złamanym sercu doprowadza do tego,że Natalia trafia w łapy zwyrodnialca. Tkwiąc w chorym związku pogodziła się ze swym losem i nie ma nadziei,że jej życie kiedykolwiek się zmieni. Niespodziewanie na prośbę jej rodziny z pomocą przychodzi Daniel,czyli mężczyzna,który zburzył kiedyś jej cały świat. Czy skorzysta z ojazji na wyrwanie się z koszmaru? Czy miłość między bohaterami wygasła wraz z rozstaniem? Czy można uciec od psychopaty? Przeczytajcie aby się przekonać 😊

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki,ale na pewno nie ostatnie. Historia Natalii zostanie w mojej głowie na bardzo długo. Czytając zastanawiałam się skąd biorą się ludzie tacy jak Adam,czemu jest w nich tyle agresji i chęci do krzywdzenia innych. Bardzo współczułam bohaterce i trzymałam kciuki za powodzenie misji ratunkowej. Od początku książka bardzo mi się spodobała i z niecierpliwością czytałam kolejne strony by zobaczyć co będzie dalej. To jedna z tych historii,które chce się jak najszybciej przeczytać żeby poznać zakończenie,a jednocześnie marzy się o tym żeby trwała jak najdłużej😅 Zakończenie wgniotło mnie w fotel, moja kochana autorko jak można zostawić czytelnika z taką niewiadomą ja się pytam?😁 Już przebieram nóżkami w oczekiwaniu na tom 2,a wam Kochani polecam tę pozycję z całego mego czarnego serca😈❤🖤

• Patronat medialny
  • Romans