Złudne nadzieje. Tom 1

Okładka książki Złudne nadzieje. Tom 1
Adriana Rak Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2021-02-09
2021-02-09
romans toksyczna miłość miłość zdrada

Okładka książki The Postman. Miłosna przesyłka Adriana Rak, Angelika Ślusarczyk
Ocena 7,3
The Postman. M... Adriana Rak, Angeli...
Okładka książki Czułe spotkania Liliana Fabisińska, Magdalena Majcher, Adriana Rak, Natasza Socha, Edyta Świętek, Magdalena Wala
Ocena 6,5
Czułe spotkania Liliana Fabisińska,...

Próba pocieszenia po złamanym sercu doprowadza do tego,że Natalia trafia w łapy zwyrodnialca. Tkwiąc w chorym związku pogodziła się ze swym losem i nie ma nadziei,że jej życie kiedykolwiek się zmieni. Niespodziewanie na prośbę jej rodziny z pomocą przychodzi Daniel,czyli mężczyzna,który zburzył kiedyś jej cały świat. Czy skorzysta z ojazji na wyrwanie się z koszmaru? Czy miłość między bohaterami wygasła wraz z rozstaniem? Czy można uciec od psychopaty? Przeczytajcie aby się przekonać 😊

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki,ale na pewno nie ostatnie. Historia Natalii zostanie w mojej głowie na bardzo długo. Czytając zastanawiałam się skąd biorą się ludzie tacy jak Adam,czemu jest w nich tyle agresji i chęci do krzywdzenia innych. Bardzo współczułam bohaterce i trzymałam kciuki za powodzenie misji ratunkowej. Od początku książka bardzo mi się spodobała i z niecierpliwością czytałam kolejne strony by zobaczyć co będzie dalej. To jedna z tych historii,które chce się jak najszybciej przeczytać żeby poznać zakończenie,a jednocześnie marzy się o tym żeby trwała jak najdłużej😅 Zakończenie wgniotło mnie w fotel, moja kochana autorko jak można zostawić czytelnika z taką niewiadomą ja się pytam?😁 Już przebieram nóżkami w oczekiwaniu na tom 2,a wam Kochani polecam tę pozycję z całego mego czarnego serca😈❤🖤

"To, że TY zapomnisz o swojej przeszłości, nie znaczy, że ONA zapomni o Tobie..."

Natalia to młoda kobieta. Niestety tkwi w toksycznych związku, z którego ma samo cierpienie. Powoli już godzi się ze swoim losem, no bo co może zrobić?

Pewnego razu jednak pojawia się światełko nadziei na lepsze jutro. Postanawia skorzystać z oferowanej pomocy i zaryzykować. Nie zdziwi was pewnie, gdy napisze, że jej wybawcą jest młodzieńcza miłość Natalii? Tylko co, gdy wracają przykre wspomnienia sprzed lat?

Twórczość Ady znam nie od dziś. Zawsze byłam zadowolona. Teraz też jestem zadowolona no bo inaczej być nie mogło. Jedno czego żałuję to, że tak późno wzięłam się za tę książkę!!

Wspaniale pokazane zostało zachowanie osoby, która tkwi w toksycznej relacji. Natalia była wycofana, nieufna, skryta. Po prostu bała się nawiązywać jakiekolwiek kontakty z ludźmi. Partner odsunął ją również od rodziny.

Niezwykle lekko się czyta te historie. Styl autorki po prostu kocham całym sercem❤️Zawsze chętnie sięgam po jej twórczość i to się prawdopodobnie nie zmieni.

Świetnie utrzymana fabuła, nie zauważyłam żadnego pogubienia się w historii. Każda sytuacja, jaka miała miejsce, miała tez swój sens.

Niektórzy mogą na początku książki kręcić nosem bo wszystko dzieje dosyć szybko. Jednak gdy już Natalia ucieka od partnera to akcja zdecydowanie zwalnia. Wtedy już na spokojnie płyniemy przez historię. No ale nie ma tego złego... Bo ta szybka akcja z początku to coś co akurat lubię bo wkręca mnie w dalsze czytanie.

Fajne dla mnie jest też to, że autorka ciekawie pokazała do czego może posunąć się osoba obsesyjnie pragnąca zatrzymać partnera przy sobie. To chore i myślę, że wszyscy to wiemy. Jednak to jest bardzo ważny temat i cieszę się, że został poruszony. Wielu ludzi nawet nie ma pojęcia, że żyje w toksycznym związku bo wciąż ma jedynie klapki na oczach.

Czy zaskoczyła mnie ta książka czymś? Nie, ale wiecie co? To mi w ogóle nie przeszkadza. Dlaczego? Bo to naprawdę kawał świetnej książki dający do myślenia. Mi się bardzo podobała ❤️ I z wielką chęcią sięgnę po drugi tom bo zakończenie jest intrygujące 😁😁

Część Wam nadrobiłam prawie wszystkie książki recenzenckie z czerwca na lipiec mam jeszcze sporo pomimo choroby która mnie nie chce opuścić daje radę 😁a jeszcze Book Toury mi idą dwa i trzeci kończę ❤️
Dzisiaj ostania recenzja ten dzień

Adriana Rak]

Wydawnictwo
@waspos

"Złudne nadzieje ,"to książka o nadziei na
lepsze życie, miłość ale czy to nie złudne nadzieje? Bohaterka książki Natalia ma
kiepskie życie jej narzeczony traktuje ją jak worek treningiowy od dawna chce się uwolnić od niego udaje jej się to dzięki jej dawnej miłości Daniela wyjeżdżają tam gdzie nie może jej znaleźć narzeczony .
Przebywając z Danielem Natalia odżywa i dawne uczucie pomiędzy nimi też .
Bardzo współczułam Natali .Za to Daniel był dla niej bardzo opiekuńczy ,troskliwy.
Książka ma mnóstwo emocji.Bardzo się to spodobało.Pierwszy raz czytałam książkę pani
Adrianny i nie zawiodłam się .
A zakończenie oj tego się nie spodziewałam .Czekam na dalsze losy bohaterów .

To, że TY zapomnisz o swojej przeszłości, nie sprawi, że ONA zapomni o tobie...
Natalia jest młodą kobietą, która tkwi w toksycznym związku i codziennie przeżywa piekło. Nie mając nadziei na lepszą przyszłość, stara się pogodzić ze swoim losem. Z powodu bolesnych doświadczeń jest wycofana i nieufna, ale kiedy niespodziewanie nadchodzi pomoc, postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wykorzystać szansę na ratunek. Wybawicielem dziewczyny okazuje się jej wielka miłość z lat młodości. Bezinteresowna pomoc mężczyzny całkowicie odmieni życie Natalii, ale czy na pewno będzie to zmiana na lepsze? Czy uda się zapomnieć przykre doświadczenia z przeszłości, czy jednak nie pozwolą się one cieszyć nową codziennością?

Bardzo dziękuję za możliwość zrecenzowania książki i egzemplarz autorce Adriana Rak]
❤️❤️❤️

Wydawnictwo
@waspos

"Złudne nadzieje ,"to książka o nadziei na
lepsze...

Czy zdarzyło Wam się pomylić, co do intencji bliskiej osoby?

Niestety w prawdziwym życiu taka sytuacja ma miejsce bardzo często. Ufamy im w nadziei, że chcą dla nas dobrze. Jednak czasami możemy się mocno sparzyć, jeśli nie dostrzeżemy pierwszych oznak, w których przyjaciel/kochanek wyjmuje nóż, aby nas nim ugodzić.

Życie Natalii nie ma nic wspólnego z księżniczkami Disney'a. To horror, w którym przyszło odegrać jej główną rolę. Będąc z tyranem, który trzęsie mafijnym światem, nie ma prawa decydować o niczym. Nawet o tym, kto i w jaki sposób korzysta z jej ciała. Będąc żywym workiem treningowym dla swojego mężczyzny, zdaje sobie sprawę, że jeśli nie przerwie tej tyrady, to może narazić nie tylko swoje życie...
Korzystając z pomocy byłego chłopaka, ucieka do Polski, gdzie próbuje odzyskać utraconą wolność. Czy będąc pod opieką wielkiej miłości z lat młodzieńczych, uda się jej ocalić swoje ciało i zranione serce? Czy przeszłość dosięgnie ją i porwie z powrotem do piekła, w jakim żyła przez lata?

Zanim przejdę do tego, co myślę na temat tej książki, to obowiązkowo muszę zwrócić uwagę na okładkę, która po prostu wymiata! Jest przesliczna 🥰🥰 ale to już sami widzicie🤭

Muszę przyznać, że bardzo miło zaskoczyła mnie lektura @rak.adriana, która została napisana bardzo poprawnie i w taki sposób, że emocje wręcz wylewają się z każdej ze stron. Narracja pierwszoosobowa również nie pozostawiła nic więcej do życzenia. Opisy zostały opracowane bez zbędnego krążenia wokół przedmiotów, które nie wpływają na daną scenę. Autorka skupiła się na przekazaniu nam krzywd, jakich bez wątpienia główna bohaterka miała w nadmiarze. Choć spodziewałam się, że Natalia będzie odgrywała rolę skrzywdzonej, zleknionej i przerażonej osoby, to wykazała się ogromną wolą przerwania.
Jest to kolejna z pozycji, która stawia nacisk na przemoc domową, na którą pozostajemy głusi.
Samo zakończenie sprawi, że z waszych ust zaczną wymykac się zwroty, powszechnie stosowane w łacinie podwórkowej.
Sama jestem zwolenniczka takich końcowek, dlatego z ogromną przyjemnością sięgnę po kolejny tom 💙🖤💙

Dziękuję @rak.adriana oraz @waspos za egzemplarz recenzencki i gratuluję świetnej książki.

Czy zdarzyło Wam się pomylić, co do intencji bliskiej osoby?

Życie Natalii nie ma nic wspólnego z księżniczkami...

Natalii życie do łatwych nie należy, toksyczny związek, brak nadziei na lepsze jutro. Nie łatwo jej zdobyć się na ucieczkę, ale po tym czego się dowiedziała postanawia uciec i zacząć żyć na nowo. Niespodziewaną pomoc otrzymuje od byłego chłopaka Daniela. Czy pomoc chłopaka będzie dla Natalii zmiana na lepsze?

Natalia ma wkrótce wyjść za mąż za osobę która znęca się nad nich psychicznie i fizycznie. Nie chcę dłużej tkwić w takim związku, ale brakuje jej odwagi żeby odejść. Kiedy dowiaduje się po pewniej rzeczy postanawia dłużej nie zwlekać z ucieczką. Pomaga jej rodzina i ktoś kogo się nie spodziewała, a mianowicie były chlopak Daniel. Były narzeczony nie odpuszcza i za wszelką cenę chce odnaleźć narzeczoną. To moje drugie spotkanie z autorką, bardzo lubię jej styl pisania. Jej książki są zawsze bardzo emocjonalne i poruszają trudne tematy co mi się podoba. Strasznie było mi szkoda Natalii, była zastraszona i bardzo zagubiona. Wiele kobiet znajduje się w takiej sytuacji nie wiedzą co mogą zrobić i gdzie się udać po pomoc. Jednym słowem boją się. Natalia miała to szczęście, że miała kogoś kto próbował jej pomóc. Relacja między Danielem, a dziewczyną też była skomplikowana i rozwijała się bardo powoli. Urzekło mnie w Danielu to, że był bardzo cierpliwy i opiekuńczy. Spodziewałam się, że zakończenie nie będzie po mojej myśli i nie myliłam się dlatego z chęcią sięgnę po drugi tom i dowiem się o dalszych losach Natalii. Jeśli lubicie książki, które was wzruszą i pełne emocji to polecam. 💚❤️💚

Dziękuję autorce za zaufanie i egzemplarz do recenzji ❤️.

Natalia ma wkrótce wyjść za mąż za osobę która znęca się nad...

Natalia jest młoda kobietą, ktora tkwi w toksycznym zwiazku i codziennie przezywa pieklo. Jej partner Adam bije ja, gwalci i zneca się nad nia psychicznie. Zmusza ja do pracy w swoim klubie jako striptizerka. Zabronil jej takze kontaktowania sie ze swoja rodziną. Jedynie miala tylko kontakt ze swoja zchorowana matką. Pare tygodni przed ich ślubem dziewczyna dowiaduje sie ze jest w ciąży postanawia uciec od swojego kata i zaczac zyc od nowa. Z pomoca jej przychodzi byly chłopak Daniel, który nie przestal jej kochać. Czy uczucie miedzy nimi odrodzi sie na nowo? Czy Adamowi uda sie odszukac Natalię? Czy dziewczyna zazna w końcu szczęścia z mężczyzną, którego kocha? Tego dowiecie się czytając to emocjonującą powieść.

Z twórczością autorki spotykam sie pierwszy raz i zapewne nie ostatni. Bardzo dobra fabula. Historia sama w sobie jest wzruszajaca. Styl autorki jest lekki i przyjemny dlatego książkę czyta sie bardzo szybko. Autorka ukazuje nam kobietę z ciężka sprawa życiową. Dziewczyna nie ma lekko w życiu bo zaangażowała sie w związek, który nie ma przyszłości. Jej partner sie nad nia zneca psychicznie jak i fizycznie. Dziewczyna nie robi nic z tym zeby sie od swojego przealadowcy uwolnić. Dopiero ciąża uświadamia jej ze musi coś zrobić ze swoim dotychczasowym życiem. Nie moze narażać dziecka na taki los. Moim zdaniem dziewczyna była uzalezniona od tego mężczyzny. Kazda kobieta, która jest w takiej sytuacji powinna zadziałać jak najszybciej. Jezeli widzicie jakąkolwiek przemoc nie przechodźcie kolo tego obojętnie.. Zaskoczyla mnie końcówka. Mialam pelno myśli na sekunde co dalej bedzie z Natalią. 😪😪 Czekam w takim bądź razie na Tom II. Książkę jak najbardziej polecam.

🥀 R e c e n z j a 🌹

' To, że TY zapomnisz o swojej przeszłości, nie sprawi, że ONA zapomni o tobie... '

Natalia to młoda kobieta, która jest wykorzystywana przez swojego narzeczonego. Co za tym idzie mężczyzna często podnosi rękę na kobietę.
Pewnego dnia Natalia odkrywa, że jest w ciąży. Postanawia uciec, niespodziewanie z pomocą przybywa jej były chłopak - Daniel.

Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem i Natalia będzie bezpieczna?
Jak ucieczka kobiety wpłynie na bezpieczeństwo jej bliskich?
Czy między Danielem a Natalią odżyje dawne uczucie?
Czy mężczyźnie uda się ochronić kobietę przed bezwzględnym Adamem?

Książkę czyta się lekko i szybko.
Historia ta zakończyła się w takim momencie, że z niecierpliwością czekam na drugi tom.

Polecam 💚

🥀 R e c e n z j a 🌹

Czy...

Świetna pozycja. Pochłonęłam ją bardzo szybko

Świetna pozycja. Pochłonęłam ją bardzo szybko

Natalia dowiaduje się czegoś, co motywuje ją do zmiany i ucieczki z rąk swojego narzeczonego- oprawcy Adama. Znęca się on nad nią psychicznie i fizycznie. Udaje jej się uciec,a w ucieczce pomaga jej nie kto inny jak dawna miłość, niedoszły mąż- Bartek. Wyjeżdżają z Niemiec do Polski i ukrywają się w domku w Krzczonowie. Z biegiem czasu ich stare uczucia odżywają,ale nie myślcie,że będzie pięknie i cukierkowo. Dzieje się tu bardzo dużo, czarne interesy, przemoc...książka wciąga,a kończy się w takim momencie,że głowa mała. Do tego książka porusza ważne tematy i wzrusza. Czekam na drugi tom i rozwój wydarzeń.
Mi przeszkadzało zbyt częste powtarzanie słowa na "k". Myślę,że bez tych wszystkich przekleństw lepiej by się czytało. Niemniej jednak polecam.

Natalia trwa w toksycznym związku. Strach i cierpienie które jej towarzyszą w końcu sięgają zenitu i kobieta pragnie uciec od swojego oprawcy za wszelką cenę. Daniel wciąż żałuje podjętych przed laty decyzji, jego serce nadal bije tylko dla jednej kobiety a wspomnienia ciągle odtwarzają się w jego głowie. Więc gdy dowiaduje się że Natalia potrzebuje ratunku mimo początkowych obaw zrobi wszystko by jej pomóc i odzyskać jej zaufanie. Tych dwoje łączy gorąca przeszłość która niestety nie miała szczęśliwego zakończenia, czy i tym razem zakończy się fatalnie? Czy Natalii uda się zacząć nowe, wolne i spokojne życie? Czy tych dwoje pozwolą by uczucia rozbudziły się na nowo?

"Złudne nadzieje" to historia która już od samego początku trzyma nas w napięciu. Nieustające gwałty, znęcanie się zarówno psychiczne jak i fizyczne oraz bezradność ofiary zostały przez autorkę tak realistycznie przedstawione że bez problemu można wczuć się w położenie bohaterki. Autorka opowiedziała nam historię przestraszonej i zagubionej kobiety która na szczęście miała przy sobie osoby które wyciągnęły do niej pomocną dłoń. Wątek miłosny który buduje się stopniowo, pozwolił nam na moment zapomnieć o kluczowym temacie i choć odrobinę się zrelaksować. Głowni bohaterowie są fajnie wykreowani i to jak do siebie podchodzą, jak próbują odbudować dawną relacje daje nadzieję na szczęśliwe zakończenie.To bardzo emocjonalna książka, fabuła przemyślana i dopracowana a przede wszystkim zawierająca bardzo wartościowe przesłanie i zmuszająca do refleksji. Zakończenie złamało mi serce, bo choć domyślałam się takiego obrotu sprawy to moment w jakim historia się urywa sprawia że chcę jak najszybciej poznać ciąg dalszy dlatego z niecierpliwością wyczekuję drugiego tomu.

Adriana Rak Złudne nadzieje. Tom 1 Zobacz więcej
Adriana Rak Złudne nadzieje. Tom 1 Zobacz więcej