Córka fałszerza tom III

Córka fałszerza
Videograf
2020-10-17
2020-10-17

Trzecia część za mną. Jak zwykle to bywa z książkami pani Jax - warto. Zakończenie fałszerskiej historii z okresu drugiej wojny światowej.
... i tylko cały czas się zastanawiam czy taka historia byłaby możliwa naprawdę?
Żydówka otoczona esesmanami pozwalającymi jej podrabiać obrazy wielkich twórców.
Czy to możliwe?
Nie znam tego typu historii i zachowań ludzi w tamtych czasach...ale przecież tamte czasy były i oprócz walki na froncie, poza nim płynęło niby normalne życie... chciwość, pożądanie, dążenie do władzy, bogactwa.
Polecam...

Czy to możliwe?
Nie znam tego typu historii i zachowań ludzi w tamtych...

Świetne zakończenie, do końca trzymała w napięciu. Jak już pisałam przy recenzjach poprzednich tomów: ciekawa zagadka kryminalna, miłość, nienawiść, świetnie nakreślone tło historyczne i ciekawi bohaterowie. Super!

Szkoda że to już ostatnia część. Świetnie spędziłam z nią czas . Ale ma jedną wadę - za szybko się kończy. Bardzo bardzo polecam całą trylogię Córka Fałszerza .

W miłości, jak i na wojnie - wszystkie chwyty dozwolone. Myślę , że to powiedzenie dosyć trafnie opisuje całą serię 'Córki fałszerza'. Wszystkie tomy czytało się naprawdę szybko i jednym tchem. Ciekawa fabuła, a do tego wątki historyczne - to musiało się dobrze skończyć.
Odejmuję jedną gwiazdkę, ponieważ wolałabym żeby wątek miłości i relacji bohaterów został trochę dopieszczony i lepiej przedstawiony.
Na pewno sięgnę jeszcze po inne dzieła autorki.

Majstersztyk! Kapitalna fabuła plus rzetelna wiedza to świetny mix!

Majstersztyk! Kapitalna fabuła plus rzetelna wiedza to świetny mix!

Trzymała mnie w swoich szponach do ostatniego słowa. Dobrze spędzony czas. Polecam.

Ostatnia część losów Judith i jej córki .Kobieta posiadając wielki talent , który mógłby okazać się darem , staje się jej przekleństwem . Judith musi walczyć z chciwymi oszustami kopiującymi dzieła wybitnych malarzy o bezpieczeństwo swoje i córki. Losy malarki przeplatają się w wiecznie zakochanym w niej - Rudolfie i wybranku jej serca oficerze SS, który jest ojcem jej córki . Wszystko to opisane na tle szalejącej w Europie II wojny światowej .

Trzeci tom równie ciekawy jak poprzednie. Wyraźnie przedstawieni bohaterowie, ich postępowanie, decyzje i przemyślenia. Podobało mi się, że jedna sytuacja była analizowana przez kilku bohaterów dzięki czemu można dowiedzieć się jak postrzega ją każdy z zaangażowanych w nią bohaterów. Akcja jest wartka i ciekawie opisana, Warto przeczytać.

Przecudowna trylogia, pełna emocji, wzruszeń, trzymająca do końca w napięciu.
Uwielbiam takie książki.

Przecudowna trylogia, pełna emocji, wzruszeń, trzymająca do końca w napięciu.
Uwielbiam takie książki.

Bawiłam się wybornie przez te trzy tomy. Wszystko idealnie ze sobą współgrało, historia, bohaterowie. Napięcie było trzymane do samego końca, a nawet trochę żałuję, że tak szybko ta przygoda się skończyła.