Córka fałszerza tom III

więcej Więcej

Tom I powieść historyczna
Tom II literatura obyczajowa, romans
Tom III powieść historyczna
Więc co to ma być ? Przeczytałam i spieszą sprostować, z pewnością nie jest to powieść historyczna. Niestety.
Po tytule i opisie obiecywałam sobie o wiele więcej. Zderzyłam się z tanim romansem. To może rozczarować :(

Chyba na jakiś czas mam dość przydługich historii.

Historia ciekawa, ale niepotrzebnie rozciągnięta.
Zakończenie półsłodkie, a przewiny rozmiękczone jak rozgotowane kluski.

1996

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo dobra seria, ciekawie rozwijająca się, ewoluująca. Bohaterowie przechodzą różne przemiany, wiele motywów się wyjaśnia.
Wojna zmienia ludzi i postrzeganie świata. Wojna weryfikuje znajomości i relacje międzyludzkie. Wojna niszczy i rujnuje.

Całą serię określiłabym jednym słowem: rozczarowanie.

Super!

Nie wystawiam oceny z powodu zakończenia, które jest dla mnie nieakceptowalne. Wzbudza niesmak.

Trzecia i ostatnia cześć serii. Trochę ta opowieść zbyt dobrze i cukierkowo się kończy. Wychodzi z tego troszkę bajka, a troszkę romansidło, co mnie osobiście lekko zniechęciło. Całość miło się czyta, a sam pomysł ciekawy.

Trzeci tom serii trzyma w napięciu do samego końca. Mnóstwo tu niebezpieczeństw, cierpień, niespełnionych marzeń i nagłych zwrotów akcji.
Ta cześć przynosi odpowiedzi na wiele pytań, które mnie nurtowały, rozstrzygają się wszystkie wątki.
Dla wszystkich, którzy czytali poprzednie części ta jest obowiązkowa.
Polecam 😀

Kolejna świetna saga Pni Joanny. Chociaż muszę przyznać że tematyka troszkę mi nie podeszła. Jednak bohaterowie występujący w książce są rewelacyjni i z każdą kolejną stroną chce się bardziej zagłębiać w ich losach.

• 2021
  • 2020