Prosto w serce

2020-09-16
2020-09-16

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Zsmysł na książke jest dobry porusza dość poważny temat jakim jest choroba i jak można sobie z nią radzić bądz nie...los jest nieprzewidywalny ale nic nie dzieje sie w naszym zyciu bez przyczyny..
Początek historii mnie wciągnął i naprawdę byłam nią zafascynowana niestety z każdym kolejnym rodziałem sie męczyłam jak dla mnie za dużo szczgółowych opisów,które momentami były zbędne..
Historia sama w sobie nie jest zła ale czytałam o wiele lepsze...

Z ogromnym zaciekawieniem zabrałam się do czytania tej książki, zachęcona pozytywnymi recenzjami i rzeczywiście się nie zawiodłam. Losy głównej bohaterki pokazują, iż życie nie zawsze jest takie jak byśmy chcieli i właśnie w tym tkwi jego piękno i sens. Po trudnych chwilach przychodzą te najpiękniejsze i wywracają życie do góry nogami. Pozycja godna polecenia, szczególnie dla tych, którzy stracili wiarę w sens życia. Szczęście przychodzi wtedy, gdy się go najmniej spodziewamy, a trudne chwile i życiowe próby są po to, byśmy kiedyś docenili co oznacza żyć pełnią życia.

Cóż za ckliwy, wręcz nieprawdopodobny romans z aż nadto przesłodzonym happy endem.
Nie przypadł mi do gustu.
Na plus oceniam jedynie przystępnie opisane informacje na temat stwardnienia rozsianego (te w wydaniu André).

Nie przypadł mi do gustu.

Dlaczego tak się dzieje, że historia z potencjałem musi mieć na siłę idealną bohaterkę? Piękną, zgrabną, inteligentną, niezastąpioną w dziedzinie X czy Y?
Muszę przyznać, że do przeczytania/ przesłuchania tego tytułu przyciągnął mnie opis z tyłu książki, a konkretnie sytuacji, w której nigdy nie chciałabym się znaleźć: Facet zostawia kobietę tuż przed ślubem ( Drogi mężu mój dziękuje, że Ty nie uciekłeś). Zdarza się? No zdarza w co drugiej obyczajówce i w prawdziwym życiu niestety także. Jednakże to co jest bardzo mocną stroną tego tytułu to nie tyle sama fabuła, co przede wszystkim francuski klimat, a także wsparcie jakie otrzymuje Hania- główna bohaterka od wszystkich bohaterów, poza ów nieszczęśnikiem, który uroczystość odwołał.
Nie mogę nie wspomnieć o trudnym temacie jaki został zręcznie poprowadzony przez autorkę. Mianowicie podejrzenie diagnozy poważnej choroby, która może zmienić całe życie Hani, jej bliskich, a także życiowe priorytety człowieka.
Książkę czytało / słuchało się migiem do tego całkiem przyjemnie. Gdyby nie "zbyt idealna" bohaterka, których w książkach nie cierpię to byłaby to jedna z lepszych książek przeczytanych przeze mnie w tym gatunku.

"Prosto w serce" to historia poruszająca i momentami tak smutna i refleksyjna że trzeba bylo ja sobie dawkowac.Opowiada o miłości która sie pogubila,zdradzila i zobojetniala.O osobie która obiecywala jednak obietnicy nie dotrzymala,nawet więcej,wyraźnie odciela się chcac zostawic "problemy"za sobą.
Główna bohaterka Hania przechodzi w swoim zyciu ciężki okres,widmo choroby z która przyjdzie jej sie zmierzyć nie jest az tak bolesne jak to,ze bedzie musiała poradzić sobie z nią sama a przecież miał być ktos,na zawsze,ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju..
Książka bardzo przypadla mi do gustu zarówno pod względem opisów,kreacji bohaterów,dialogów i fabuły.Bardzo przyjemna w odbiorze choć niełatwa.Ukazujaca ludzi jako istoty zwyczajne,majace swoje wady i zalety.Dylematy z ktorymi przyszlo sie mierzyc bohaterów nia należały do najłatwiejszych..
Świetnie ukazana drogę lla życiowa Hani,niespiesznie wracająca do życia i wzglednej normalności.Trudne zyciowe wybory i jeszcze trudniejsze ich konsekwencje.
Opisy włoskiego miasteczka,ludzi,klimatu tam panującego przyjemne i lekkie,poruszające wyobraźnię.
W ksiazce pojawiły się nawet interesujące i liryczne wiersze autorki które dodają realizmu i uroku calej historii.

Główna bohaterka Hania przechodzi w swoim zyciu ciężki okres,widmo choroby z...

Bardzo mi się podobała historia Hani . Wzruszająca opowieść o miłości 🙂

Bardzo mi się podobała historia Hani . Wzruszająca opowieść o miłości 🙂

Na półkach: , , , ,

"Niektóre rzeczy potrafią zmieniać wszystko." - cudowna Prowansja, miłość, ale i trudne chwile

W powieści, na dwa tygodnie przed ślubem z ukochanym Bartkiem, poznajemy Hanię. Życie kobiety początkowo wydaje się być piękną i romantyczną bajką, która musi mieć dobre zakończenie. Hanka właśnie skończyła studia, ma szansę na wymarzoną pracę związaną z projektowaniem, które kocha i jest otoczona życzliwymi jej ludźmi. Złe samopoczucie i omdlenia sprawiają, że dziewczyna trafia do szpitala, w którym słyszy druzgocącą diagnozę. Kiedy Hania myśli, że to najgorsze, co mogło ją spotkać, jeszcze bardziej bolesny cios spada z najmniej oczekiwanej strony. Od osoby, która miała być wsparciem, miłością życia i zapowiedzą cudownej przyszłości. Dzięki pomocy przyjaciół i Włocha Franceso wyjeżdża do Francji, a właściwie Prowansji, aby zapomnieć o bolesnych wydarzeniach, spełniać się zawodowo i szlifować język. To tam poznaje Andre, wyjątkowego mężczyznę, ale jak twierdzi "To nie ten czas (...). Spotkaliśmy się za późno, a może za wcześnie. "

Czy bohaterka podejmie walkę o swoje szczęście? Czy uda jej się zapomnieć o bolesnej przeszłości? Jak Prowansja wpłynie na Hanię i co może jej przynieść w tak krótkim czasie?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w tej wyjątkowej książce. Autorka oprócz cudownych opisów Prowansji i miejsc odwiedzanych przez bohaterów nie unika trudnych tematów. Owszem, pisze o miłości, oddanych przyjaciołach i szczęśliwych chwilach, ale również o trudnej chorobie, wątpliwościach, udawanym uczuciu i przeszkodach, na które często napotykamy w życiu.

Chociaż czytałam już jedną książkę Autorki, to ta bardzo mnie poruszyła, a jednocześnie zaskoczyła. Z pozoru zwykła książka obyczajowa o miłości, a tak naprawdę wyjątkowa pozycja, pełna emocji, trudnych wyborów, ale również szczęśliwych chwil. To właśnie te emocje odgrywają w powieści bardzo ważną rolę. Podczas czytania miałam skrajne odczucia, towarzyszyły mi złość, bezsilność wobec losu, współczucie, ale również śmiech, radość i nadzieja na to, że pomimo bardzo trudnych momentów wszystko kiedyś się ułoży.

Autorka bardzo dobrze wykreowała bohaterów i relacje między nimi. Pokazała, że z pozoru obcy ludzie mogą okazać się tymi najbliższymi. Udowodniła, że podjęcie decyzji wymagającej ogromnej odwagi może wpłynąć dobrze na przyszłość i całkowicie odmienić bieg zdarzeń.

Książka czytała mi się bardzo dobrze, a podróży do Prowansji na długo nie zapomnę. Piękno opisywanych miejsc, ale również wyjątkowość relacji i ukazanie prawdziwej miłości i przyjaźni z pewnością wpływają na odbiór powieści. Akcja płynie wartko, nie brakuje niespodziewanych zwrotów i szybkich decyzji. Chociaż zakończenie przewidziałam już wcześniej, czas spędzony z lekturą był bardzo przyjemny.

To zdecydowanie pozycja, po którą warto sięgnąć. Daje nadzieje, pozwala zapomnieć o tym, co nas otacza i wybrać się w cudowną podróż wraz z bohaterami. Zdecydowanie polecam, szczególnie tym zakochanym w Prowansji, zapachu lawendy i poszukującym prawdziwych emocji.

Książkę otrzymałam od Autorki, za co bardzo dziękuję. W cudownej dedykacji Jolanta Kosowska napisała między innymi: "Zapraszam do pełnej niezwykłych barw, smaków i zapachów Prowansji". I faktycznie była to wyjątkowa książkowa podróż. Pomimo tego, że nigdy nie byłam we Francji, nie widziałam opisywanych miejsc, były one tak rzeczywiste, że miałam wrażenie przebywania w nich z bohaterami.

#863 - Prosto w serce - Jolanta Kosowska - Wydawnictwo Novae Res
#13/52/2022

Książka ma 376 ston. Swoją premierę miała dnia 16.09.2020 roku.

Jest to powieść o złamanym sercu, które jest gotowe, by ponownie kogoś pokochać.

Na dwa tygodnie przed ślubem, gdy wszystko jest już dopięte na ostatni guzik - Pan Młody zmienia zdanie co do ślubu.

Jak z tą sytuacją poradzi sobie Hania ?

Ta książka jest o tym jak można zbudować swoje życie na nowo, pomimo ogromnej tragedii.

Jak zawsze u autorki, także tutaj pojawiają się piękne opisy przyrody - tym razem Prowansji.

Bardzo dziękuję za tą ksiażkę do recenzji Wydawnictwo Novae Res. <3 <3 <3

#863 - Prosto w serce - Jolanta Kosowska - Wydawnictwo Novae Res
#13/52/2022

Książka ma 376 ston. Swoją premierę miała dnia 16.09.2020 roku.

Jak z tą sytuacją poradzi sobie...

feminadomi.pl
Jedno autorce trzeba przyznać, obok jej książek nie można przejść obojętnie. Tak jest również z powieścią "Prosto w serce" - zaczęłam czytać i przepadłam. Takie obyczajówki chcę i lubię czytać.

Fabuła jest prosta. Młodzi ludzie, szaleńczo w sobie zakochani, szykują się do ślubu. Do ceremonii zostają dwa tygodnie, suknia wisi już w szafie, ale Pan Młody pod wpływem pewnych zdarzeń zmienia zdanie. To jak przeżywa i jak radzi sobie w nowej rzeczywistości Hania jest sednem powieści "Prosto w serce".

Joanna Kosowska, jak zwykle, stworzyła powieść, której centrum stanowi postać kobieca, jej emocje, jej próba ułożenia sobie życia. Twarda, choć krucha, silna choć smutna. Aura jaka unosi się wokół postaci Hani, magnetyzm, który ją spowija, niewymuszony wdzięk, liryczność powodują, że trudno się w niej nie 'zakochać'. Spod pióra autorki słowa wychodzą niewymuszenie, nadając powieści niepowtarzalną i niepodrabialną otoczkę, która powoduje, że czytanie jej powieści jest samą przyjemnością, nawet jak opowiadają o trudnych sprawach.

"Prosto w serce" opowiada o złamanym sercu, które po wyleczeniu jest gotowe znowu pokochać, oraz o czającym się w ukryciu niebezpieczeństwie, niewiadomej, która w jednej chwili może zabrać całe nowo-zbudowane życie. Wątek choroby Hani jest nakreślony pobieżnie, jest dodatkiem, ale dobrym, delikatnym cieniem, które wisi przez całą powieść nad bohaterką, którą zdążyliśmy polubić.

Jolanta Kosowska stworzyła piękną opowieść o zranionej kobiecie, która powoli buduje swoje życie na nowo w skąpanej w słońcu Prowansji.

feminadomi.pl

Pani Kosowska ma doprawdy niebywały talent do pisania świetnych obyczajówek, które lubię i czytam z przyjemnością, bo mają one jednak w sobie to coś, co daje człowiekowi do myślenia i łapie za serducho, jednak jej kolejna powieść, którą dzisiaj przeczytałam pozostawia mnie z pytaniem, czy w ogóle kontynuować czytanie innych pozycji autorki (miałam w planie przeczytać wszystkie),ponieważ coś zaczęło mi już tutaj "zgrzytać".

W każdej z przeczytanych przez mnie książek, autorka powiela ten sam schemat głównych postaci : "ich dwóch, ona jedna", gdzie dwóch facetów walczy o uczucia tej samej kobiety. Pierwszy jest zazwyczaj totalnym idiotą, drugi - wymarzoną drugą połową. Nie przeszkadza to aż tak, ale wieje nudą jak już po raz kolejny czyta się ten sam schemat.
Drugi zgrzyt, dla mnie osobiście najpoważniejszy bo bardzo tego w książkach nie lubię, jest przemycanie niektórych dialogów, wątków oraz zachowań bohaterów metodą "kopiuj - wklej" żywcem wyciętych z innych pozycji autorki. No dobra, mogę zrozumieć, że autorce brakło może pomysłów na jakiś nowy scenariusz i musiała się ratować tym, co już wcześniej opisała w swojej innej książce, zmieniając przy tym scenerię i imiona bohaterów, no ale czytanie tego samego powielonego co do słowa, wątku z innej książki, mija się z celem. To już nawet ani śmieszne nie jest tylko zwyczajnie smutne i bardzo mi jest przykro, że musiałam to napisać, bo te książki czyta się naprawdę świetnie. Zawierają sporo przemyśleń, ważnych refleksji i świetnych cytatów i czasem też wymuszają chwilę zastanowienia się nad sobą i postawieniem sobie pytania " jak TY zachowałbyś się w tej sytuacji".

Mimo wszystko daję 7. Gdyby nie te "zgrzyty", dałabym 8.